sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy ktoś miał może do czynienia z Fotopro NRA55 Quick Lock ?
Czy może coś innego ?
 
doors26  Dołączył: 23 Wrz 2014
Co zaliczylibyście do wad Benro A1691TB0? czy podobnej cenie (280zł za tego Benro) można kupić coś lepszego?
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Ponieważ widzę że jewropejskie chwalicie, a chińskiego nie znacie. Postanowiłem zaprezentować statyw zakupiny na chińskim allegro czyli Aliexpress. Sprzedawane tam rzeczy często, nie mają żadnych informacji w polskim intenecie. Uważam, że warto dzielić się wrażeniami z takich zakupów.

Modelem tym jest Selens SE-T170
link do przedmiotu:
http://www.aliexpress.com...1995699152.html

Osobiście kupiłem go za 55 dolarów czyli ok 215zł
Towar dotarł od zamówienia po 16 dniach



Trochę danych :
obciążenie do 6kg
tworzywo Al-Mg alloy
wysokość po złożeniu 32cm
max wys. 150cm
wyskość monopodu 155cm
sekcje nóg 4 i 2 sekcje czesci głowicowej.
waga 1,160 kg
głowica kulowa panoramiczna

Dlaczego wybrałem ten Statyw?
Przede wszystkim cena, podobne markowe to wydatek ok 140-200zł drożej. Po drugie miałem już statyw ciężki i duży triopo oraz 2 inne. Niestety triopo większość czasu przeleżał w szafie. Szukałem statywu lekkiego i mobilnego, a przede wszystkim jak najkrutszego po złożeniu. Często jeżdzę rowerem lub chodzę na wycieczki piesze górskie itp. I właśnie osobom aktywnym polecam ten produkt. Statywu najczęściej używam do krajobrazów i architektury.



Statyw jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i magnezu. Wszystko działa bezproblemowo. Nic nie lata, nie sprawia wrażenia tandety, jest bogato. Aby wyciągnąć nogi statywu należy złapać za ostatnią nogę i przekręcić. Bez problemu można wyciągnąć część nóg zamias wszystkich i zablokować. Ja właśnie tak robię. Żadko kiedy potrzebuję max. wysokości. Na dole jest kaczyk do dociązenia statywu. Nogi zakończone są szerokimi stopkami z gumy. Statyw po rozłożeniu jest sztywny i naprawdę wytrzyma te 5kg. Daję mu 8+. Dopiero produkty za 600 zł i więcej są wyraźnie lepiej zrobione np. z carbonu i znanych marek. Minusem jest, że nie będzie wytrzymały jak trzy razy większy i cięższy statyw, ale jest to zrozumiałe. Od lekkiego statywu nie wymagamy max wytrzymałości, ale odpowiedniego zbalansowania pomiędy wytrzymałością a mobilnością.





Razem z satywem dostajemy pokrowiec na głowicę i statyw, kilka ulotek. Pokrowce wykonane są z pianki jak kombinezon płetwonurka. Oprucz paska na pokrowcu od statywu jest karabińczyk dzięku któremu można dopiąć go np. do szlufki od spodni lub plecaka. Funkcjonalne rozwiązanie. A pokrowiec na głowicę idalnie pasuje na DA 35mm 2.4 :) Moja ocena to 10/10



Sama głowica jest również wykonana nienagannie. Część głowicy do panoram stawia lekki opór. Efekt opadania jest minimaly. Płytka do mocowania ma zabezpieczenie przeciw wypadnięciu z podstawy. Samą płytkę moża podpiąć pod karabinek od szelek reporterskich. Następne funkcjonalne rozwiązanie.



Statyw posiada funkcję monopodu. Jedna z nóg jest odkręcana i łaczy się z cz. główną statywu. wsokość to 155cm. Być może wykorzystam go, ale traktuję jako bonus.




Na koniec zdjęcie jak prezentuje się z moją torbą., oraz Linki do filmów z youtuba i galerii.



https://www.youtube.com/watch?v=SFOLmU8ABQQ
https://www.youtube.com/watch?v=Px2nplO5vOU
http://1drv.ms/1MinHeQ

Uważam, że produkt nie ma czego się wstydzić na tle jego markowych kolegów. Dorównuje jakoścą, a konkuruje z nimi ceną. Ogólnie 9/10
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
wariat133, bardzo sympatyczny opis. Rozważałem Triopo MT-3230 (choć nadal nie jestem przekonany do głowicy kulowej - 3D z jedną wajchą wydaje się sensowniejsza, szczególnie z utrzymaniem poziomu w kadrach - z czym mam notoryczny problem), ale Twoja opcja to połowa ceny. Jasne, jest niższy, ale przymierzyłem sobie do miarki i te 155cm + 8cm do wizjera wymaga tylko lekkiego przygarbu. Jeszcze się z tym "prześpię" i może w końcu się zdecyduję, bo schodzi mi od 76 strony ;-)

wariat133 napisał/a:
Pokrowce wykonane są z pianki jak kombinezon płetwonurka.
Neopren ;-)
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
Również zastanawiam się nad pierwszym statywem. Przede wszystkim do zdjęć nocnych, żeby wydłużyć czasy. Z racji ograniczonego budżetu udało mi się wygrzebać Treq Tri 14. Patrzyłem również na Velbony. Tutaj niestety statywy mające interesujący mnie udźwig (>3kg) są już poza budżetem. Warto bawić się z wcześniej wymienionymi modelami ? Miał ktoś może jakieś doświadczenia?

PS. Może ktoś chce się pozbyć starego statywu ? ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Dla mnie istotną wadą są 4-sekcyjne,niezbyt solidnie wyglądające, cieniutkie nogi.
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
wariat133, dzięki za fajną recenzję. Koniecznie napisz coś jeszcze po dłuższym czasie użytkowania.
Podoba mi się ta "chińszczyzna". No i na fotkach produktowych producenta Pentax K-30 jest ;)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
wariat133, jak zamontujesz body z większym szkłem i pacniesz aparat to mocno się dygoce?
 

maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Będąc ostatnio w cyfrowych, polecano mi - ponoć wzięty, bo uniwersalny i już całkiem solidy, jak na Chińczyka - Triopo C-258 z glowicą KJ-2. Cena faktycznie zachęcająca, a ja akuratno doszywam sobie do Lowepro troki i mam ochotę troszkę pobywać w terenie. Mojemu Velbonowi, w okolicznościach nieznanych, odpadł ten środkowy tubus..rurka wraz ze sprężynką osuwają się w dół, muszę wciskać za każdym razem, a i tak za kolejnym razem znów wypada...Ten C-258 martw mnie tylko wysokością pracy. Przy moich 180cm Velbon mnie bardziej rozpieszczał...
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Marooned napisał/a:
wariat133, jak zamontujesz body z większym szkłem i pacniesz aparat to mocno się dygoce?

Nie wiem co rozumiesz przez mocne dygotanie? Ale jak pacałem to lekko dygotał. tzn z szkłem F 70-210 Pentaksa. Lekko sprężynował. Podkreśłam ja ptrzebowałem lekkiego, małego statywu.
Ale spr np. to
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
i chyba najtańszy carbon z głowicą
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
wariat133 napisał/a:

Nie wiem co rozumiesz przez mocne dygotanie? Ale jak pacałem to lekko dygotał. tzn z szkłem F 70-210 Pentaksa. Lekko sprężynował. Podkreśłam ja ptrzebowałem lekkiego, małego statywu.
Ale spr np. to
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9
i chyba najtańszy carbon z głowicą
http://www.aliexpress.com...archweb201560_9

Statyw z pierwszego linku podobnie jak Beike 777 i MANBILY AZ-310 mają "gumowane" uchwyty do odkręcania sekcji (beike dodatkowo pokrętła w głowicy). Dla mnie to istotne bo można je pewniej chwycić i tym samym szybciej zakręcić/odkręcic, są również przyjemniejsze w dotyku.

Te plastikowe (drugi link) są śliskie, niekiedy może zdarzyć się zadzior tak miałem w o ile dobrze pamiętam beike 666 albo 999.

Te wymienione przeze mnie (beike 777 i MANBILY AZ-310) są bardzo kompaktowe po złożeniu: ok.37cm
Po rozłożeniu:
Beike 777 - 147cm , waga 1,51kg
MANBILY AZ-310 - 154cm , waga 1,55kg
Przy podobnych wymiarach po złożeniu i wadze Manbily jest nieco wyższy być może się pomyliłem w wymiarach beike (nie mam go w tej chwili) ale nie wydaje mi się.
Przy dzisiejszym kursie $ te zakupy już nie są takie opłacalne.
Ja nie mam do tych statywów większych zastrzeżeń choć przyznaję że jakoś specjalnie ich nie katowałem, nie mam też porównania do np. Benro (być może dzieli je przepaść, nie wiem). Należy oczywiście pamiętać że są to jednak "chinczyki" schodzące być może z tej samej taśmy co markowy pierwowzór ale nie objęte już taką kontrolą jakości.

Carbonu bym się jednak obawiał kupić, tu przy produkcji można nieco zaoszczędzić na materiale albo uprościć technologię... ale to już decyzja kupującego.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Już już prawie wybrałem, a tu kolejny raz okazuje się, że nikomu nie można wierzyć ;)

TRIOPO ME-3230X8C
wg sklepu #1: 4 sekcje, max 172cm, złożony 46cm
wg sklepu #2: 4 sekcje, max 181cm, złożony 47cm
wg producenta: 5 sekcji, max 178cm, złożony 49cm

Co więcej, oficjalna strona twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak ME-3230X8C. Albo jest ME-3230 albo GE-3230X8C, bo X8C oznacza "ośmiowarstwowe włókna węglowe", więc seria ME ze stopu aluminium i magnezu nie ma prawa być z włókna węglowego. Ale co widać po ceneo, mistyczny ME-3230X8C o zmiennych parametrach posiada wiele sklepów.

Można zatem przypuszczać, że żaden z tych sklepów nie sprzedaje tego, co twierdzi na swojej stronie, co wcale nie ułatwia wyboru...

Ktoś ma jakieś bardziej rzetelne informacje na ten temat i może potwierdzić kto ma rację? :)
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
W linkach pokazujesz dwa różne statywy serii MT i ME.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Marooned, Przywiozę do Chabówki moje Triopo, to sobie obejrzysz.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Kolya90, kruca bomba, rzeczywiście. Klikałem z ceneo, więc i oni mają skopane. Faktem jest, że nic z serii Mx nie powinno mieć X8C na końcu.
Dada, dzięki :)

[ Dodano: 2015-12-01, 02:05 ]
Po obmacaniu Chabówkowym padło jednak na wyższy co bym się garba nie nabawił. MT-3230 już do mnie leci.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Zestaw lekki
Cześć,

Najpierw powiem do czego ja skompletowałem mój zestaw.

Bo jak każdy zestaw narzędziowy nic nie jest do wszystkiego.

A więc. Od paru ładnych lat podróżuje tzw. Backpackersko. Chodź to mylna nazwa bo wszyscy których widuje (w tym ja) jeżdżą z dwoma plecakami z których jeden jest klackiem czyli wisi z przodu.

Natomiast czasami trzeba ze wszystkim zmieścić się do jednego plecaka.
I to najlepiej takiego który uzyska status "bagażu podręcznego" (nie wliczając Wizzair i podobnych wynalazków gdzie prawie nic się nie mieści). Co powoduje że każdy statyw klasyczny który zapinamy na zewnątrz plecaka odpada.

Tak więc pierwszy wymóg to lekkość i pakowność.

Drugi warunek brzegowy to cena: całość chciałem zmieścić w rozsądnych pieniądzach. Stąd opadają węglowe wynalazki

Po kilku podejściach polecam taki zestaw:

Głowica: Długo szukałem czegoś małego i taniego Rozwiązaniem okazała się:
Sunway FB-28I waga ok 210g standard Arca-Swiss. Daje radę z K5 + Da 60-250.
Minus - brak blokady płytki trzeba dobrze dokręcać.
Plusy - cena i waga. Jak na tą wielkość bardzo małe opadanie po dokręceniu
cena ok 300 zł

Statyw.
Jak się pakuje na dwa plecaki biorę dwa :)

1. jako ministatyw: podróbka gorillapoda za 50 zł do którego dokręcam sunwaya. Też daje radę z K5 ale tylko ze stałkami małymi co mi akurat pasuje. Waga: jakies tam setki gramów. skróciłem nogi o 1/3 bo były za długie i się rozjeżdzały.

2. Jako główny statyw Benro A0180T czyli model TravelFlat ok 230 zł. Waga 920g jest wraz z dokręcaną kolumną górną której nie trzeba brać.
Jak to w Benro dostajemy w tej cenie bardzo sensowny pokrowiec.

jedyny naprawdę płaski statyw jaki znalazłem. Nie warto szukać wersji węglowej bo różnica w masie jest niewielka a w cenie duża.

Minusów brak - wysokość i nośność to cecha a nie wada :)
plusy. mieści się w plecaku w kieszeni na laptopa 17" wraz z laptopem 12" :)
Ze względu na budowę, nie da się go bardzo szeroko rozłożyć aby uzyskać niski statyw. Stąd też jako dodatek drugi "statyw"

Najpierw kupiłem większego brata który też się mieści w kieszeni na 17" laptopa na wysokości szerokość. Ale na długie wyprawy jest za ciężki.


Tak więc zestaw A0180T plus Sunway daje nam bardzo sensowny statyw i głowicę o wadze łącznej ok 1kg.

A jeżeli chcemy mieć bardzo małą masę to Sunway i pseudo gorillapod daje nam statyw prawie płaski z sensowną głowicą <500g.

Polecam pomacać i sprawdzić.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Re: Zestaw lekki
wanakamura napisał/a:

jedyny naprawdę płaski statyw jaki znalazłem. Nie warto szukać wersji węglowej bo różnica w masie jest niewielka a w cenie duża.

w wersji węglowej nie o masę tu chodzi a o zdecydowanie większą tłumienność drgań i sztywność :-)

wanakamura napisał/a:

Minusów brak - wysokość i nośność to cecha a nie wada :)
plusy. mieści się w plecaku w kieszeni na laptopa 17" wraz z laptopem 12" :)
Ze względu na budowę, nie da się go bardzo szeroko rozłożyć aby uzyskać niski statyw.

W wersji II travelera Bero rozwiązało ten problem ()u nas na razie nie dostępna), wersję flat statywu z rozwiązanym problemem szerokiego rozłożenia statywu prezentuje Sirui, do tego jeszcze ma wbudowane kolce (nie można o nich zapomnieć), ale niestety tylko wersja węglowa...
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
maxthebest napisał/a:
Będąc ostatnio w cyfrowych, polecano mi - ponoć wzięty, bo uniwersalny i już całkiem solidy, jak na Chińczyka - ......

...się mi linkować nie chce, ale poszukaj moich story z Triopo....
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
wariat133 zrobił fajne fotostory, więc postanowiłem pójść w jego ślady dla bardziej znanego modelu, Triopo MT-3230 z głowicą B-2. Po obmacaniu na Chabówce stwierdziłem, że nie będę sobie garba robił i potrzebuję czegoś do mojego wzrostu. Większość statywów, za którymi się rozglądałem, miało koło 150cm, potem nagle przeskok do ~180.

Omawiany model wg strony producenta ma 184cm, co po dodaniu 10cm głowicy i ~8cm od podstawy aparatu do muszli ocznej daje znacznie więcej, niż potrzebowałem, ale jak pisałem, nie trafiłem takiego "w sam raz".

Zestaw waży ~1,9kg, więc mimo serii Traveller, trzeba się 2x zastanowić czy podpiąć go pod plecak (stary niski aluminiak ważył ~0,3kg).

To moja pierwsza głowica kulowa i dałem się przekonać, bo "większość taką wybiera" etc, ale póki co nadal mnie nie kupiła. Panoramowanie działa bardzo ociężale, nie da się poluzować oporu. Dwa pokrętła dla kuli działają praktycznie zamiennie (jedno w założeniu ma ustawiać opór, drugie blokować), więc moim zdaniem jedno by całkowicie wystarczyło.

Z rzeczy, które można wyczytać na stronie producenta, warto wspomnieć o chowanych kolcach, uchwycie z neoprenu i wykręcanej nogi celem uzyskania monopodu.

Parę fotek:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ten statyw może za sejsmograf robić... ;-)
Tylko rysiki mu doczepić i rolkę papieru toaletowego podłożyć. Rozwiniętą. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach