JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
W K-5 Newell może pracować bez baterii - działają spust, przyciski i pokrętła. Domyślam się, że w K-3 nic nie zmieniło się.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
pjak napisał/a:
Oficjalnie informuję:
Po kilku miesiącach testów i wykonaniu około 4 tysięcy zdjęć:
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości gripu firmy Newell
Kilka postów (dokładnie to tu) wcześniej pisałem o problemach z zasilaniem z baterii w gripie (wysysanie energii z baterii przez grip :-) ), być może była to wina fascynacją nowej zabawki (puszki) czego chyba każdy doświadczył.
Oczywiście k3 szybciej zużywa baterię niż poprzednia moja puszka (k10), ale raczej ma wiecej do roboty ;-)
Generalnie bez względu na umieszczenie baterii body/grip baterie padają w miarę jednakowo. 350-450 zdjęć na jednej baterii.
Jak dla mnie full amatora jest to w miarę wystarczający wynik.
ZbyszekB, Twój pomysł na przełożenie padniętej baterii z gripu do body przyniósł efekt w postaci kilku (do 10max) kolejnych zdjęć na tej samej baterii, a więc to raczej nie wina blaszek w gripie.
Napięcia na stykach gripu zawsze były identyczne z tymi mierzonymi na baterii bez względu na to czy bateria była naładowana, czy rozładowana.
Jednocześnie oświadczam, że nie jestem handlowcem firmy Newell, nie mam z nimi nic wspólnego (oczywiście poza używaniem ich produktu). :mrgreen:
Piszę o testach tylko na swoim komplecie (body+grip). :-D
Dziękuję za uwagę i poświęcony czas :-)
Na wszelkie pytania odpowiem w miarę możliwości.


Niestety mój grip Newelll idzie do serwisu/reklamacji/naprawy.
Wypadł z niego "gwint". Przyglądnąłem się mocowaniu do statywu, strasznie słabe to jest. A na statyw założyłem może raz.
Szkur
:evil:
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
malezet napisał/a:
Wypadł z niego "gwint". Przyglądnąłem się mocowaniu do statywu, strasznie słabe to jest.


to nie za dobrze to wyglada jesli planuje kupic ten grip i uzywac jednoczesnie szelek ktore wlasnie podpina sie pod mocowanie do statywu
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
W K-5 Newell może pracować bez baterii - działają spust, przyciski i pokrętła. Domyślam się, że w K-3 nic nie zmieniło się.

Mnie właśnie chodzi o odwrotną sytuację, w której wkładam baterię tylko do gripa a miejsce baterii w korpusie pozostaje puste ;-) . Robię tak z powodzeniem w K200, a to tylko dlatego, iż nie chce mi się ciągle odkręcać gripa od body przy każdym ładowaniu.

malezet, to rzeczywiście skłania do przemyślenia, czy nie warto dołożyć do oryginału, chociaż jego cena za kawałek plastiku jest ciągle jakaś nienormalna :-(
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
kazio napisał/a:
W K-5 Newell może pracować bez baterii - działają spust, przyciski i pokrętła. Domyślam się, że w K-3 nic nie zmieniło się.

Mnie właśnie chodzi o odwrotną sytuację, w której wkładam baterię tylko do gripa a miejsce baterii w korpusie pozostaje puste ;-)


W K-3 działa, nic się nie zmieniło.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
OK. Dzięki za info :-B
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
Kadet80 napisał/a:
malezet napisał/a:
Wypadł z niego "gwint". Przyglądnąłem się mocowaniu do statywu, strasznie słabe to jest.


to nie za dobrze to wyglada jesli planuje kupic ten grip i uzywac jednoczesnie szelek ktore wlasnie podpina sie pod mocowanie do statywu


Broń Cię Panie Boże z tymi wynalazkami. Chyba, że z logiem Pentax.

[ Dodano: 2015-11-10, 02:15 ]
kazio napisał/a:
W K-5 Newell może pracować bez baterii - działają spust, przyciski i pokrętła. Domyślam się, że w K-3 nic nie zmieniło się.

Mnie właśnie chodzi o odwrotną sytuację, w której wkładam baterię tylko do gripa a miejsce baterii w korpusie pozostaje puste ;-) . Robię tak z powodzeniem w K200, a to tylko dlatego, iż nie chce mi się ciągle odkręcać gripa od body przy każdym ładowaniu.

malezet, to rzeczywiście skłania do przemyślenia, czy nie warto dołożyć do oryginału, chociaż jego cena za kawałek plastiku jest ciągle jakaś nienormalna :-(


To rzeczywiście coś nieteges jest. Mógłbym się obejść zakleić taśmą, bo nie używam (mój podstawowy obiektyw to Tamron 70-200 i on ma podstawkę z gwintem), ale tak trochę głupio.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
malezet, przez bardzo dlugi czas uzywalem k-5 razem z gripem phottixa, do tego szelki reportera i nigdy nie spotkala mnie zadna niespodzianka.
naprawde myslisz, ze w przypadku newell moze byc inaczej ? na szczescie szelki posiadaja drugie zabezpieczenia casco ktore zabezpiecza wlasnie przed wypieciem sie "glownego" mocowanie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach