Bzdura  Dołączyła: 18 Maj 2014
  Film 60fps K-50
Witam,
Posiadam aparat K-50. Ostatnio staram się ogarnąć filmowanie. Przy wyborze ustawienia 720p mogę wybrać 60fps. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy aparat który posiadam ma interlaced czy progressive te 60fps? Nie mogę tego znaleźć.

Pozdrawiam,
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A co oznacza "p" przy 720? :roll:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tyle że w aparacie, jak i w instrukcji, one nie są oznaczone w ten sposób, tylko po prostu jako HD, a Bzdura użyła zapisu 720p zapewne jako skrót myślowy. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście klatki skanowane są progresywnie.
 
Bzdura  Dołączyła: 18 Maj 2014
Uh wybaczcie mój brak wiedzy, zapewne przez was uważanej za podstawową. Jednak filmowanie czy fotografowanie nie są moją pasją, natomiast małe szybkie stworzenia owszem. I to właśnie ich urok staram się uchwycić przy pomocy aparatu i programów komputerowych. Nie zastanawiałam się co oznacza "p" przy 720, tym bardziej że nigdy nie spotkałam się z "i".
Chciałam zrobić film z ładnym obrazem 60fps, i mieć płynne spowolnienie. Nakręciłam film, wybierając opcję HD 60fps, po czym w programie komputerowym najwyższą opcją zapisu było 30fps. Szukając odpowiedzi czy to przez mój program, natrafiłam na informacje o zapisie progressive i interlaced. W instrukcji nie jest napisane czy te 60fps jest progressive czy interlaced. Pomyślałam że tu na forum z pewnością ktoś będzie wiedział...
Dzięki za odpowiedź.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Bzdura napisał/a:
W instrukcji nie jest napisane czy te 60fps jest progressive czy interlaced. Pomyślałam że tu na forum z pewnością ktoś będzie wiedział...


Szczerze, to nie wiedziałem, że K-50 ma jakieś 60 fps w jakimkolwiek trybie :-o
 
skyluker  Dołączył: 23 Sty 2015
60p oznacza, że aparat kręci pełne 60 klatek/s.
60i oznacza, że każda klatka składa się tylko z połowy linii. Stąd przy szybszych ruchach widać, że obraz nakręcony w 60i rozchodzi się na brzegach.

60p >>> 60i

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach