bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 417
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc417.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 15.11.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc417_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc417_nick_900.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc417_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc417_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc417.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc417.zip

1. Blesso


2. errorbypixel


3. mr.ra66it
Cała obróbka w RT 4.2.450.


4. powalos


5. unbreakable
Raw był obrabiany w RawTheapee 4.2.363 starałem się wydobyć jesienne kolory i delikatna barwę nieba.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Najbardziej Blesso, chociaż mgliste mr.ra66it też mi się podoba.
Powinniście Panowie kursy jakieś z obróbki prowadzić!!!
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mirek - kursem obróbki jest sam udział w RAW Challenge. I piszę to najzupełniej poważnie.
Jeśli zamieścisz swoją pracę i będziesz z niej zadowolony to w łatwy sposób porównasz ją z tymi, które przykuwają Twoją uwagę, a, że regulamin zabrania bardziej zaawansowanej obróbki, bez problemu dojdziesz do pewnego poziomu doboru parametrów.
Ważne jest to, co Ci się podoba - czy lubisz realizm czy czasami mała wizualną przesadę ?

Wracając na chwilę do wątkowego nurtu, to zastanawiałem się gdzie jest pułapka zastawiona na nas przez Bakulika, bo przecież sam obrazek jest dosyć przeciętny.

I wiem !
Aberracje !
Aberracje oraz zieleń.
Duża ilość kontrastowych przejść spowodowała, iż walka z fioletowymi obwódkami powinna być priorytetem.
W moim przypadku po usunięciu fioletowych aberracji (z którą Capture One nie poradził sobie "z automatu") zostały obwódki w kolorze zielonym.
Dlatego usunąłem i tę kolorystyczną składową. Spowodowało to również zanik tejże barwy na krzaku w lewym dolnym rogu, który razi mą delikatną fotograficzną duszę a jest "wyjątkowo" widoczny np w pracy Unbreakable i Errorbypixel
Wyjątkowo mocny kontrast Pawolasa i jego mgliste przeciwieństwo w wykonaniu Mr.ra66it również mogą być drogą w wyborze odpowiednich wartości parametrów - to tylko kwestia gustu, albo tego czy jesień powinna być "zimna" czy "ciepła" w ocenie balansu bieli.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Blesso, twoja praca najbardziej mi się podoba ze względu na dramatyzm,

Fajnie, że się pojawiło więcej prac, dzięki czemu można zrobić porównanie i naprawdę dużo można się nauczyć,

A nie powiem puki nie podejmie się tematu efekt nie jest znany - w tym miejscu myślę o pułapkach

Patrząc na prace teraz prawdopodobnie poszedłbym w zimne kolory a nie w ciepłe, co do zieleni i obwódek rzeczywiście ciężko było nad nimi zapanować,
a ten krzak to i tak mnie boli bo mi do niczego nie pasuje - do kompozycji

dziękuje za każde opinie pod moim adresem najlepiej te krytyczne bo uczą albo zmuszają do dyskusji, powiem tylko tyle że niedawno zacząłem przygodę z raw-ami i czekam na kolejne zadania, tym razem blura nie było :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach