ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
K-01 z kitem 18-55 praktycznie bez żadnych problemów zdjęcia i filmiki piwniczne (w ciemnościach). :roll:
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
No to w takim razie biorę karton ze wzorem BF/FF i popstrykam przy różnych warunkach. A potem z dowodami na serwis najpewniej, problem jest znaczny.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Havoc - sprawdź z innym obiektywem.
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Z AF mam tylko dwa kity, od GX-a mojego i od k-01 wlasnie. Na obu to samo. A może miałbyś kiedyś chwilę na niego spojrzeć, porównać ze swoją sztuką? (mieszkam obecnie w Wawie).
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A gdzie w Warszawie? Bo ja mieszkam na Ursynowie.
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Bemowo, a pracuje na śródmieściu. Zawsze mogę podjechać jeśli tylko nie masz nic przeciwko (to resztę na PW ugadamy), auto jest, ztm zresztą też ;)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Czyżby był planowany następca K-01? Na polskiej stronie Pentaxa (RICOH IMAGING) w opisie nowego obiektywu HD PENTAX-DA 18-50mm F4-5.6 DC WR RE czytamy:
"Najkrótszy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy zaprojektowany do współpracy z cyfrowymi aparatami bezlusterkowymi (stan na 1 lutego 2015 oparty na badaniach przeprowadzonych przez firmę RICOH IMAGING)"
http://www.ricoh-imaging....7&body=overview
A może to obiektyw dla tych co kupili K-01 w "kicie" z DA 40mm F2.8 XS i nie mają żadnego około standardowego zuma?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to jest obiektyw pasujący do wszystkich dSLR z bagnetem K, nie tylko k-01
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Każdy wie do czego pasuje ten obiektyw, więc nie o to pytałem. W opisie na stronie producenta napisali: "zaprojektowany do współpracy z cyfrowymi aparatami bezlusterkowymi" . Na dzień dzisiejszy mamy jeden taki bezlusterkowiec z bagnetem K: K-01, który już od dawna nie jest produkowany. Pytanie: czy nie zwiastuje to tego, że będzie jego następca?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
WaldekW nie zdziwiłbym się gdyby to był błąd tłumacza.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Tłumacz dał dupska po całości...
Cytując np. za stroną japońską „to assure outstanding portability in combination with today’s downsized digital SLR camera body”, gdy na polskiej stronie to zdanie brzmi „zapewniając dużą wygodę i łatwość w przenoszeniu, szczególnie gdy się go połączy z małym aparatem bezlusterkowym”
I tym sposobem mała lustrzanka = bezlusterkowiec...
Są jeszcze inne kwiatki, można się dowiedzieć, że obiektyw oferuje powiększenie 2.8 raza. No fenomen, nie dość że kompaktowy zóm, to jeszcze makro i to oferujący więcej niż zwyczajne 1:1. Niestety to tylko fantastyczne tłumaczenie wyrażenia „zoom ratio”.
Tekst na polska stronę robiony mocno na kolanie, może nie jest to bezmyślne przepuszczenie przez translator, ale na pewno zrobiła to osoba nie mającą wiele wspólnego że sprzętem foto.

BTW ciekawie wygląda na japońskiej stronie lista kompatybilności i zastrzeżeń:
Cytat
Note: This lens is compatible with the cameras below and with Kaf2 mount cameras introduced since the K-S2.
K-S1/K-3/K-500/K-50/K-5II/K-5IIs/K-30/K-01/K-5/K-r/K-7/k-x/K-m/K20D/K200D/K10D FW Ver.1.30/K100D Super
Note: In the case of use with the models below, when the lens is retracted, the display indicating lens retraction is not shown and photographs can be taken. For the K-3 and K-S1, a firmware upgrade is necessary. (To be released soon)
K-500/K-50/K-5II/K-5IIs/K-30/K-01/K-5/K-r/K-7/k-x/K-m/K20D/K200D/K10D FW Ver.1.30/K100D Super
Note: With K-7、K-x、K-r、K-5Ⅱ、K-5、K-5IIs, MF will not work during Movie mode. When you use Movie mode, turn on the camera with Still mode and switch to Movie mode.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Dzięki, nie pomyślałem, że może to być błąd tłumaczenia. Gdybym przeczytał o "hałasie powodowanym przez matrycę" to pewnie bym się domyślił, no ale obiektyw matrycy nie ma.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
WaldekW najczęściej niestety takie prace są zlecane osobom, które nie mają nic wspólnego z fotografią. Efeky niestety widać :roll:
 
marek57  Dołączył: 12 Lis 2012
witam
Może nie jestem pierwszy ale podje link do przedsprzedaży pentaxa K-1
pozdrawiam Marek
http://www.amazon.com/Pen...IN%3DB01BL6L3G6
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Tematy pomyliłeś.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Używał ktoś k-01 z lampą zewnętrzną ze wspomaganiem AF? Kupiłem metza 36 af-4P i wszystko działa poza wspomaganiem. Świeci się tylko zielona dioda w aparacie. Lampa jest ok - sprawdzałem na innych korpusach. Nie wiem czy to wina mojej puszki lub styków - czy ten typ tak ma;)
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Chyba ten typ tak ma. U mnie FGZ 360 też nie wspomaga AF z K-01. Z K-5 nie ma problemu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy przy założonej lampie działa wspomaganie z body? Jeśli tak to w czym problem? Wspomaganie z np. K-5 IIs jest dużo skuteczniejsze niż z Metza 48 i szkoda, że nie można wybrać, lub o tym nie wiem, aby działało to z body.
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Działa, i bez względu na to czy jest włączone wspomaganie z korpusu czy nie, zewnętrzna lampa nie wspomaga AF.
Dziwne, bo w instrukcji do K-01 stoi jak byk, że z FGZ 360 i 540 działa wspomaganie automatyki ostrości.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
plwk napisał/a:
Czy przy założonej lampie działa wspomaganie z body? Jeśli tak to w czym problem? Wspomaganie z np. K-5 IIs jest dużo skuteczniejsze niż z Metza 48 i szkoda, że nie można wybrać, lub o tym nie wiem, aby działało to z body.

No właśnie myślałem że wspomaganie z lampy będzie lepsze - ale jak je zobaczyłem to rzeczywiście szału nie ma;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach