Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Mi udało się na cafeprego kupić starszego SolisScala. Od początku 2011r w rękach (używka) a jeszcze trzyma i mieli idealnie. Bez pyłu. Kawa, ryż, kasza. Ostatnio mocno go męczę.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Młynki, tygle, kafetierki i inne cuda... a w czym przechowywać kawę? Niechby trochę gustowniejsze od słoika twist było...
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Puszka po Illy się całkiem nieźle sprawdza w moim wypadku ;-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Cytat
Puszka po Illy się całkiem nieźle sprawdza

Potwierdzam :-)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Do ostatnich zakupów w Cafe Borówka dostałem kod rabatowy na zakupy on-line dokonane do 30.06.2016. Kod to: KAWA2016
Częstujcie się. Patrząc, że dostałem parę takich samych wizytówek z tym samym kodem, pewnie jest on wielorazowego użytku. Podobno rabat nie łączy się z innymi promocjami.
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
[quote="Havoc"]
matb napisał/a:
Wracając do kawiarki - mały przełom ;-)
P.S. Etiopia Sidamo Mocca... Smakuje genialnie, wychodzi prawie zawsze tak samo i jest po prostu dla mnie strzałem w dychę.

Witam.
To też jedna z moich ulubionych.
Oprócz Kenya AA (lekko kwaskowa, o cytrusowej nucie)
i Java Blawan (nuty smakowe - czekolada).
Pozdrawiam.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Kawirze, pomóżcie.
Poszukuję ręcznego młynka, tylko takiego, któremu żarna nie latają we wszystkie strony, jak pijanemu portki.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
PK, odpowiedź jest jedna: Commandante http://www.coffeedesk.pl/...Mk3-Nitro-Blade
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
A coś dla "amatora"? Co z dajmy na to Zassenhausami albo Hario?
Ekspresu nie mam i mieć nie planuję.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
ja jako amator kupiłem jakiś czas temu młynek ręczny (trzymam go w rękach) na prąd ;-) :-P
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
PK, my mamy Rhinowares. Do aeropressu sprawdza się bardzo dobrze. Czasem też używamy do ekspresu ciśnieniowego - ale mamy kiepski ekspres, więc nieodpowiedni młynek nie może dużo zaszkodzić ;)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Ja do alternatyw (drip, phin, aeropress) ale też do kafetiery z powodzeniem używam Hario Slim. Jest trochę kręcenia, ale miele dobrze.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Ja przepraszam, nie chcę od nikogo metryczek wyciągać, ale czy ktoś z Was pamięta stare drewniane ręczne młynki żarnowe jakie bywały po domach?

Korbka, szufladka, miejscówka do wsypania czegoś tam co trza zmielić i żarna którymi można regulować grubość mielenia...
Sam używam takiego właśnie młynka do mielenia kawy - wbrew pozorom ma bardzo stabilne żarna i diabelnie duży zakres.

Są też podobne do kupienia teraz za parę groszy, jednak nie wiem jak one są wykonane jednak wydaje mi się, że nie aż tak by je dyskwalifikować, zwłaszcza jeśli kosztują po 20 czy 30 PLN.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Może ktoś polecić dobrą aromatyczną kawę, lubię lekko kwaskowe. Może być do zmielenia.
Dzięki.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
galex napisał/a:
Ja do alternatyw (drip, phin, aeropress) ale też do kafetiery z powodzeniem używam Hario Slim.

Tako i ja. Jak się drobno mieli, to trzeba trochę pokręcić, ale ja to nawet lubię.
Jedyne czego mi brakuje, to jakaś skala ustawienia grubości mielenia. Muszę liczyć przeskoki śruby od maksymalnego ściśnięcia, żeby ustawić tak, jak lubię (zresztą od jakiegoś roku albo lepiej nie przestawiałem więc nawet nie pamiętam, ile to jest - w fazie testowania różnych grubości to się za to naliczyłem).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wypracowaliście sobie sposoby parzenia ( temperatura wody, czas parzenia ...) na poszczególne kawy w aeropresie? :-)
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Gdyby ktoś chciał taki kubeczek to zakupiłem go niedawno za jakieś 5 zł. (przecena) w Pepco ;-) Kawa smakuje z niego wyśmienicie. Każda :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Zaparzysz piec, zrobi sie 100 ml i bedzie dobrze :D

pz
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
100 / 5 = 20 - dobre ristretto :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach