szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Fenol napisał/a:
szybkiparowoz, załóż wątek, chętni na pewno się znajdą (...) choćby i ja

Czekaj, daj mi chwilkę pomyśleć...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz napisał/a:
Czekaj, daj mi chwilkę pomyśleć...


Ok, ale pamiętaj - tylko chwile! :mrgreen:
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Znow pomyslalem o czyms kieszonkowym i na ebayu znalazlem.
http://www.ebay.co.uk/itm...UkAAOSwrklVFn6r
nowka sztuka, grzech nie kupic. Cena jak na FF z optyka Zeissa calkiem rozsadna :) Sony wiecej sobie liczy za konkurencyjny model.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Fenol, tak to wymyśliłem.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz, dobrze, że mam dużo małpek, bo część już filmami zajęta ;-) będzie okazja popstrykać Olympusem AF-1 Super ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ja będę testował Konikę A4. Opinie w sieci o tej małpce są dość rozbieżne, obiektyw ma prosty i raczej ciemnawy (35mm, f/3.5), ale jest tak urocza, dobrze-w-dłoni-leżąca, czarująca, niewielka, pełnoklatkowo-małoobrazkowa, mocy pełna, plastikowo-akuratna, a przy tym oldschoolowa i na wskroś japońska, że musiałem ją kupić. A jak już kupić, to używać.


[ Dodano: 2015-12-04, 09:44 ]
A tu taka ciekawostka: ktoś już konfrontował tego Olka z tą Konicą (uwaga mobilni, kliknięcie otwiera 4.1 MB PDF-a). Szkoda, że tekst w barbarzyńskim języku...

[ Dodano: 2015-12-04, 09:50 ]
Oba sprzęty mają mieć "skarpttegnende objektiv". Ciekawe tylko, czy nasze wymagania w temacie ostrości się od 1989 roku nie zmieniły.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kurka wodna... W "moim" second handzie rzucili jeszcze Olympusa AF-1 Twin. Zna ktoś, warte to coś? W sieci informacji mało, a pochlebne opinie podpierane są takimi sobie zdjęciami, więc sam już nie wiem. Podoba mi się design i to, że ma dwa przełączane obiektywy (35 i 70 mm). Nie podoba mi się zasilanie: 2 sztuki drogaśnych CR123.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Do jakiej kieszeni ma być ten analog ? Czyżby bojówek?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Do kieszeni ? Pentax *ist + DA 40/2,8 XS
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
35 to taka ładna liczba.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Koledzy, koledzy... Tu chodzi nie tylko o analoga "do kieszeni", ale też o to, że on jest "na każdą kieszeń". Dwa euro to naprawdę niewiele, a oprócz aparatu nabywam za tę kwotę świadomość, że ratuję fajnego sprzęta przed zapleśnieniem na śmietniku.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
espresso napisał/a:
Polecam piękny sprzęcik Pentax PC35AF-M

No ładnie… To my tu czekamy na dotarcie Wędrującego Aparaciku do celu, a tymczasem ktoś go próbuje opchnąć na giełdzie przebywającej na emigracji w Norwegii…
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam. Wędrowiec jeszcze do mnie nie dotarł, spodziewany jest w piątek. Ale to temat na inny wątek, albo wątek na inny temat.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Dada napisał/a:
Pentax *ist + DA 40/2,8 XS
cytując klasyka - yes, yes, yes!!! "maupka high end" ;-)

a jeśli chodzi o maupke do kieszeni niekoniecznie na 35mm to sprawdźcie model Efina z naszej stajni... śliczne!!!!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Pentax Efina...? A rzeczywiście, jest coś takiego. Wygląda tak jak się nazywa, czyli po trzech piwach można pomylić z czopkiem do d...
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
szybkiparowoz, z całym szacunkiem dla Twej d... ale w mojej się nie zmieści... nie wiem co sobie pakujesz do d... ale jeśli ma to parametry analogowej efiny to stary... szacun, pełen szacun! ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Analogowa powiadasz... Czekaj, sprawdzam.

[ Dodane : 2015-12-09, 19:30 ]
O Jezu, faktycznie, jest. Urodą, szczerze mówiąc, też nie grzeszy.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
szybkiparowoz napisał/a:
Urodą, szczerze mówiąc, też nie grzeszy
jak to nie ?? przecież jest ŚLICZNY!!!!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
pawgra napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
Urodą, szczerze mówiąc, też nie grzeszy
jak to nie ?? przecież jest ŚLICZNY!!!!

Eeee... No nie, tylu piw nie jetem w stanie wypić.

[ Dodano: 2015-12-10, 14:05 ]
W drodze kompromisu mogę zgodzić się na określenie ciekawy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pawgra napisał/a:
jak to nie ?? przecież jest ŚLICZNY!!!!


Dla mnie wizualnie wygrywa Pentax Espio 80 - i jest idealny do kieszeni!

espresso, wiela checesz za tego Pena? ;-) czy po prostu chcesz go oddać w dobre ręce? ;-) bo z zainteresowaniem na niego patrzę, wszak to aż 72 zdjęcia na rolce :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach