Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Może faktycznie zostawić dość otwartą formułę, niech każdy w swoim projekcie zadeklaruje, czego chce się trzymać, jakie wytyczne sobie narzucić. Jedyne co, to myślę, że warto przyjąć, że trzeba pokazać określoną minimalną ilość zdjęć - żeby nie było, że ktoś zrobi trzy i koniec projektu :-P to ma być regularne fotografowanie średniakiem cały rok, od tego wyszliśmy :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja trzymam Klocka na półeczce, żeby ładnie wyglądał. Z obiektywami wokół, drewnianą rączką i innymi akcesoriami składa się na całkiem gustowną wystawkę.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Może i ja bym się skusił na całoroczną zabawe. Osobiście wolałbym luźniejszą formułę zabawy. Film mam już wybrany, do jednego obiektywu wolałbym się nie ograniczać. Co do spójności tematycznej to boje się, że w maju się wypale i reszta będzie zrobiona bez przekonania, tym nie mniej rozumiem zamysł cyklu tematycznego.
Jak już dopieszcze proces cyfryzacji (a jestem blisko) to chętnie dołączę do rywalizacji.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jak można w kolorze to też się przyłączam :)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
A może by tak: na 2 m-ce 2 tematy do wyboru (2 zdjęcia- na jeden z wybranych lub po 1 na oba). Mogą być tematy np. z oczka.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
PK napisał/a:
A może by tak: na 2 m-ce 2 tematy do wyboru (2 zdjęcia- na jeden z wybranych lub po 1 na oba). Mogą być tematy np. z oczka.
Nie rozumiem.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Wróć, po 24h w robocie nie myślę dziś za jasno.
1) Bierzemy tematy z "Oczka"
2) Uczestnik zamieszcza (załóżmy) 1 zdjęcie na miesiąc.
2) Z góry na każde 2 miesiące zabawy ustala się 2 tematy zdjęć.
3) Biorący udział wybiera jakie 2 zdjęcia opublikuje po 2 miesiącach: 2 zdjęcia z jednego z zaproponowanych tematów albo po jednym zdjęciu z obu tematów.

W ten sposób mamy jednocześnie wolność wyboru i zorganizowaną zabawę. Ilościowe ustalenia oczywiście można dostosować.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jestem zupełnie przeciw proponowaniu, nie mówiąc już o narzucaniu uczestnikom tematów.

IMHO każdy powinien sobie sam to wymyślić i zrealizować do końca.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
W takiej sytuacji może dwutorowo? Zadany temat (np 1 zdjęcie) i własny koncept?

Wiem, że narzucenie tematu ogranicza swobodę, ale szkoda byłoby przepuścić taką okazję. Grupę ludzi mobilizuje się do systematycznego fotografowania w "podobnej" technice a później można podziwiać odmienne podejście do ustalonego zagadnienia.

Wymyślenie i realizowanie od początku do końca istnieje i działa już w dziale "Fotoprezentacje". Z tym, że panuje tam większa swoboda twórcza, bo niie ograniczona ani techniką ani terminem publikacji. :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
PK napisał/a:
1) Bierzemy tematy z "Oczka"
2) Uczestnik zamieszcza (załóżmy) 1 zdjęcie na miesiąc.
2) Z góry na każde 2 miesiące zabawy ustala się 2 tematy zdjęć.
Popatrz na poziom Oczka 2015. IMHO ta formuła się już wyczerpała.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oczko przywołałem jako przykład. Można nieco inaczej, jak dokładnie- w tej chwili nie wiem, ale chciałbym, żeby była to zabawa wedle pewnych reguł a nie dziecięca gra "biegamy-razem-po-podwórzu-bez-ładu-i-składu-i-wrzeszczymy".
Przydałby się jakiś lejtmotyw- coś więcej niż tylko technika- który powiąże zdjęcia ze sobą.
Rację przyznać muszę, że na temat narzucony nie zawsze ma się koncept, co potrafi przyjemność z fotografowania zepsuć.

A tak właściwie, to g* się znam. Jak się postanowi, tak będzie dobrze.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
PK napisał/a:
Przydałby się jakiś lejtmotyw
Ten lejtmotyw powinien wymyślić sam uczestnik i go określić na początku. Np. 3 km od mojego domu, obcy ludzie z ulicy, postaci z kopciuszka czy piersi 20-latek z maxmodels.

[ Dodano: 2015-12-05, 15:35 ]
PK napisał/a:
a nie dziecięca gra "biegamy-razem-po-podwórzu-bez-ładu-i-składu-i-wrzeszczymy".
Zgadzam się. Pozostawienie pola do zbytniej swobody stworzy ryzyko, że część osób będzie się starać, a inna część podejdzie sobie do zabawy: mam aparat zorka 5 i zrobiłem kilka zdjęć.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jurgenie, a co powiesz na taką formę: uczestnik deklaruje motyw przewodni swojej serii, następnie (dowolnie) dobieramy dwóch kompanów, do których tematów nawiążemy (np. tylko dwa zdjęcia)- coś na mglistym schemacie domina?
Zależy mi na próbie powiązania wszystkich prac przy zachowaniu swobody fotografowania. Podzielam trochę obawy krzychu1979 o wypalenie przed końcem projektu.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
To może coś na miarę turnieju, najlepsze zdjęcie miesiąca, roku?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jestem przeciw rywalizacji i próbie łączenia i nawiązywania do siebie na siłę.

To nie jest pomysł na miarę średniego. Szkoda materiału.

Rywalizacja i sztywne ramy tematyczne obniżają poziom artystyczny prac. Patrzcie na turniej Fenola. Zabawa przednia ale Malo tam prac które chciałabym powiesić na ścianie.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jorge, nie chcę rywalizacji, raczej współpracy.
Czego się obawiam, to żeby zabawa nie zmieniła się w zwykłe "Fotoprezentacje" średnim formatem.- jeden zrobi projekt "portret", drugi "architektura Pyzdówka", co będzie te cykle wyróżniało, że nie trafią odpowiednio do:
http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=61
http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=52

:?:
Poziom artystyczny?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
PK, ja również mówię stanowcze nie rywalizacji. Popatrz na "Jeden aparat": zdecydowana większość prac trzyma wysoki i bardzo wysoki poziom, wiele z nich chciałoby mieć u siebie. Ograniczenia sprzętowe tam bardzo pomogły.
W średnim raczej bym nie widział tematów "ogólnych" (jak w dziale Fotoprezentacje) a takie dużo precyzyjniejsze.
Jestem również za pewnymi ograniczeniami sprzętowymi: jak ma być to na wzór JA, to trzymalbym się jednak tej koncepcji.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
No to żeby łatwiej nie było, publikacja w kalendarzu. Bez motywacji czasem ciężko z kreacją.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Trudno się nie zgodzić z faktem, że JA trzyma najwyższy poziom ze wszystkich konkursów. Szkoda by było zepsuć tak udany projekt.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja zgłaszam swój temat:
"Moja wieś", cykl 10 klatek choć niekoniecznie z jednego filmu. Ciekawe, czy Superia 100, której ważność skończyła się w maju 2008 , da jeszcze radę?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach