Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
No proszę a ja właśnie znalazłem w robocie oryginalną ładowarkę do DP2s, więc jak tylko dojedzie Merrill, staruszka pójdzie w świat.
Enzo, to ile napstrykałeś na jednej baterii? Będę śledził Twoje zmagania w temacie zamienników :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lipa napisał/a:
ile napstrykałeś na jednej baterii?

Około 70-ciu zdjęć. Wszędzie gdzie mogłem ustawiłem tryb "eco". Producent zaleca formowanie akumulatora więc coś więcej będę mógł napisać po 4-tym ładowaniu.
Lipa napisał/a:
Będę śledził Twoje zmagania w temacie zamienników

Miło mi. Moje uzewnętrznianie się nie pójdzie na marne ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Enzo napisał/a:
Podobno niektóre zamienniki nie pasują do komory baterii i trzeba im w tym pasowaniu brutalnie pomóc.

???
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Benek napisał/a:
???

Jak najbardziej. Bardziej wrażliwi mogą użyć:


Efekt - może nie wygląda ale działa.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Erghm. Na przyszłość: te działają bez rżnięcia link sklepu - w Ryśku GR też trzeba uważać na te wgłobienia. Jeśli chodzi o wydajność to jakiejś dramatycznej różnicy nie zauważyłem; inna sprawa, że bateria wystarcza w GR'ce na 250-350 zdjęć ;-)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
W sumie to chyba nigdy nie zrobiłem jednego dnia więcej niż 140 zdjęć, wiec będzie dobrze.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo, wdusiłbym tam kapkę kleju na gorąco - nie będzie straszyć, chociaż wycięte całkiem zgrabnie. Gratuluję odwagi i umiejętności ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zamienniki z Batimeksu doszły i pasują idealnie. Sądząc po opakowaniu to zdaje się dokładnie te same akumulatory z linku trigera, jeno trochę tańsze.
Ryszard, to na szczęście nie moje dzieło - zdjęcie znalazłem w wątku o zamiennikach na dpreview.com (link do wątku: http://www.dpreview.com/f...m-post-50263789 ).
Właśnie odkryłem, że Sigma ma coś w rodzaju pentaksowego Quick Shifta tylko lepsze. Nazywa się to AF+MF i w skrócie działa w ten sposób iż, że aparat ostrzy automatycznie a po wyostrzeniu możemy sprawdzić i ewentualnie skorygować ostrość pierścieniem na obiektywie po którego poruszeniu ekran przechodzi w tryb ostrzenia ręcznego - pojawia się jedynie powiększony wycinek kadru na którym ustawiamy ostrość plus skala odległości.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
No to kiedy ta recenzja, Enzo? Przekonaj mnie, tak jak poprzednim razem, że to aparat nie dla mnie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz, pewnie końcem roku. Muszę go gruntownie przetestować. W ten weekend sprawdzę jak reaguje na most Karola (jeśli baterie pozwolą).
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, ja polecam testowanie na terytorium wietnamskim w Pradze:

2015-05-24 14-05-58 SAPA - foodstore by Andrzej Szymański, on Flickr

2015-05-24 13-05-36 SAPA - Bingo Club by Andrzej Szymański, on Flickr
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
testowanie na terytorium wietnamskim w Pradze

Coś podobnego mi się w sobotę szykuje. Znaczy most Karola, Hradczany itp. cuda. Ale tam z tego co pamiętam większość jednak hinduska.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Enzo napisał/a:
Muszę go gruntownie przetestować.

Czyli będzie rzucanie o glebę?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lipa napisał/a:
Jasny gwint Enzo! Obyś nie wywołał lawiny...

cholera, czuję, że mój klocek domina jest na kolizyjnym kursie z tutaj puszczonymi. Na szczęście 30 mm mam w innym systemie. Ale gdy raz człowiek zasmakował w foveonie... Może zniknie z rynku zanim lawina dotrze i do mnie.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ekajana, po co to gierki? 30 mm mam już w innym systemie! GROTESKA! Widzisz to teraz?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ja jak sam nie mogę kupić jakiegoś fajnego sprzęta to też innych namawiam.
Jest mi wtedy trochę lżej :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana, koledzy mają rację. Kup Sigmę i uwierz ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
szybkiparowoz, też tak mam, może tak kompaktami "uzupełnić" te naj ogniskowe ;)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Jest! Na żywo jeszcze piękniejsza! Uwielbiam takie podejście do przedmiotów użytkowych, zwłaszcza elektroniki. naliczyłem całe siedem przycisków + spust i ten panelik nawigacyjny. Na co dzień pewno będe używał trzech więc ergonomia bliska ideału. Zaleta nr 1 po pierwszym dniu? Świetnie się kitra pod bluzą w czasie jazdy na rowerze. No nic, zobaczymy wkrótce co tam siedzi w środku.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
No nie mogę doczekać się głębszego opsu. Uwagi o eggonomii to już przystawka. Ale pod bluzą z takim wystającym obiektywem? A jakiegoś tulipana przewidujesz?

[ Dodano: 2015-12-16, 09:35 ]
Enzo, miałem już 2 sigmy i wierzę qw dynamikę przdedstawioną na zdjęciu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach