jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
krzychu1979 napisał/a:
Zakładałem, że jeśli ktoś jedno zdjęcie zrobi w formacie 6x6 a kolejne będzie chciał wykonać 617tką to chyba wie czego szuka i nie jest to bezmyślne skakanie z formatu na format a świadome realizowanie własnego pomysłu.
Chętnie dopuszczę taką zasadę w drugiej edycji zabawy :-P
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
jorge.martinez napisał/a:
krzychu1979 napisał/a:
Zakładałem, że jeśli ktoś jedno zdjęcie zrobi w formacie 6x6 a kolejne będzie chciał wykonać 617tką to chyba wie czego szuka i nie jest to bezmyślne skakanie z formatu na format a świadome realizowanie własnego pomysłu.
Chętnie dopuszczę taką zasadę w drugiej edycji zabawy :-P

Na razie jest problem z ustaleniem zasad pierwszej edycji, a Ty już o drugiej marzysz :mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Problem? Ja mam wrażenie, że wszystko zostało już z grubsza ustalone, tylko trzeba zebrać to do kupy ;-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
To może zacznijmy nadawać kształt regulaminowi. Chciałbym zacząć już od 1-go stycznia!!!!!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
krzychu1979 napisał/a:
Chciałbym zacząć już od 1-go stycznia!!!!!
Nie chciałbym zaczynać od 1. stycznia z tą zabawą.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez, dlaczego?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bo sądzę, że 2 tygodnie to za mało by przemyśleć dobrze tematy. Poza tym nie chcę ruszać razem z JA2.0.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Ale ja pierwszego jeszcze będę w kraju żabojadów (bombowy sylwester się szykuje) i by mi pasowało zacząć tam moją serie. Chyba, że zmienie zdanie co do tematu bo faktycznie nie łatwo się zdecydować.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez napisał/a:
Bo sądzę, że 2 tygodnie to za mało by przemyśleć dobrze tematy.


No tak, patrzę przez pryzmat siebie, bo ja już mam w głowie koncepcję i przemyślany temat :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wolałbym żeby JA2.0 zaczynał się i kończył w innym terminie niż PŚF.

Chyba lepiej dać ludowi nieco czasu na zastanowienie.

Co do zasad które już są w miarę wyklarowane:

1. Film 120 - bez względu czy BW, C41 czy slajd. Ważne by w całości materiał trzyłam się tego samego typu do końca. Czyli nie skaczemy z BW na slajd czy kolorowe C41.
2. Jeden format - jak fotografujemy aparatem 6x6 to tego się trzymamy cały czas. Możemy zmienić aparat, obiektyw, itd., ale wciąż fotografujemy aparatem o formacie 6x6 (Mamiyką, Haliną, Haselbladem czy Yashicą ;-)
3. Jeden temat zdefiniowany przed rozpoczęciem. Zdefiniowany i wstępnie zarysowany.
4. Reguła: co najmniej jedno zdjęcie pokazywane na miesiąc.
5. Co najmniej 12 zdjęć na koniec cyklu. Ale nie muszą to być te, które będą pokazywane miesięcznie.
6. Dużo okazji do interakcji między uczestnikami.

Nie przyjmowałbym zasady, że fotografujemy co najmniej jedną rolkę miesięcznie. Ale chyba warto przyjąć zasadę, że cały materiał nie może powstać za jednym zamachem?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Mnie pasuje powyższe
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez, powyższe moim zdaniem wyczerpuje temat :-)

Chociaż... jeszcze poruszę dwie kwestie:
1.
jorge.martinez napisał/a:
Ważne by w całości materiał trzyłam się tego samego typu do końca. Czyli nie skaczemy z BW na slajd czy kolorowe C41.


Rozumiem, że np. w ramach B&W mogę sobie zmienić film, choćby ze względu na czułość?

2.
jorge.martinez napisał/a:
Wolałbym żeby JA2.0 zaczynał się i kończył w innym terminie niż PŚF.


Skoro już ktoś wie, że będzie brał udział, ma pomysł i chciałby zacząć wcześniej, czy będzie problemem, jeśli zacznie np. z początkiem stycznia?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fenol napisał/a:
w ramach B&W mogę sobie zmienić film, choćby ze względu na czułość?
Pewnie.
Fenol napisał/a:
czy będzie problemem, jeśli zacznie np. z początkiem stycznia?
Tak.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Czyli regulamin już znamy. Mi osobiście odpowiada, a z terminami dostosuje się do was. Po przemyśleniach nad tematem wcale nie musze zaczynać od 1. stycznia.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
. Film 120

Jest jakiś konkretny powód dyskryminowania filmów typu 220?
Liczba klatek na rolkę (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie dla zabawy) i tak bardziej zależy od formatu aparatu. Jak ktoś będzie używał 6x17 (swoją drogą - ma ktoś takie cudo)? to na filmie 220 będzie miał tyle samo zdjęć co na filmie 120 wypstrykanych na 6x8.
Może po prostu przyjąć, że chodzi o filmy standardu ISO732. Inne chyba i tak nie są już spotykane w MFach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matb napisał/a:
Jest jakiś konkretny powód dyskryminowania filmów typu 220?
220 też będzie OK :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A na kiedy mniej-więcej planujesz start PŚF? Pytam, bo chcę wiedzieć, czy zdążę przepstrykać jedną rolkę w moim aparacie, żeby sprawdzić czy wszystko w nim ok. Już widzę, że trochę się mechanizmy zastały i nie chcą działać dobrze czasy 1/2s i 1s. No ale bez nich da się żyć :-) a może się jeszcze rozrusza, wszak ponad rok go nie używałem, a ma swoje ponad 55 lat ;-)

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Luty? Marzec?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Brzmi dobrze, będzie czas by przetestować aparat, może nawet mu małe "serwisowanie" zafunduję :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Zaproponowany regulamin mi pasuje.
Z jednej strony szkoda, że nie od 1 stycznia - bo początek roku to bardzo dobry termin na zaczynanie czegoś, co chce się ciągnąć rok o-)
Ale z drugiej strony muszę też porządnie przemyśleć temat i typ filmu...

...i format.
Niby mam tylko aparaty 6x6, ale jak już tak wspomnieliście o 6x17 to zastanowiłem się nad budową jakiegoś o-P Ciągnie mnie do panoram.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach