gdragon  Dołączył: 04 Kwi 2015
Pentax K30 a manulane szkła Pentaxa
Witam
Co mam ustawić w aparacie by wyzwalał migawkę po podłaczeniu manulanych szkieł pentaxa ?
dzieki
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Obsługa pierścienia przysłon ustawiona?
Przełącznik z AF na MF - (inaczej wyzwala migawkę w momencie potwierdzenia ostrości - w przypadku K-50).
 
gdragon  Dołączył: 04 Kwi 2015
przełącznik jest na MF , aparat ustawiony na AV , na wyświetlaczu wyskakuje F-- , nie wyzwala migawki
"Obsługa pierścienia przysłon ustawiona?" - co tzn ???
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wiem jak w K-30, ale ogólnie w menu:
1. użycie pierścienia przysłon: dozwolone
2. przełącznik na korpusie: MF
3. pomiar światła przed wyzwoleniem migawki za pomocą zielonego przycisku (jeśli jest taki w K-30.
Dotyczy szkieł w wersji "K" i "M". Przy szkłach serii "A" ważna tylko pozycja 1 i 2 jeżeli korzystasz z pozycji "A" na obiektywie. To tak bardzo ogólnie. Zapewne wszystko jest w instrukcji obsługi aparatu. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Przy szkłach serii "A" ważna tylko pozycja 1 i 2 jeżeli korzystasz z pozycji "A" na obiektywie.

Tylko punkt 2.
 
gdragon  Dołączył: 04 Kwi 2015
posiadam szkło i K i M - niestety po podpięciu oraz przełączeniu przełącznika na MF dalej nie wyzwala migawki :(
niestety w instrukcji nic o tym nie piszą :(
z obiektywem kitowym wszystko działa
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aparat ustaw na "M". Pzdr.
 
gdragon  Dołączył: 04 Kwi 2015
chyba wiem w czym problem - aparat nie zmienia trybów - po przekręcaniu pokrętła zmiany trybów cały czas na wyświetlaczu jest tryb AV ( wyjątkiem jest film i tryb B - które są wyswietlane prawidłowo) , więc pewnie tu tkwi błąd ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pamiętaj aby obiektywy zmieniać przy wyłączonym zasilaniu. Może go wyłącz i włącz. Oby pomogło.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
gdragon napisał/a:
"Obsługa pierścienia przysłon ustawiona?" - co tzn ???

gdragon napisał/a:
niestety w instrukcji nic o tym nie piszą

Strona 287:

Cytat
Możliwe jest zwolnienie migawki, nawet jeśli pierścień przysłony obiektywu D FA, FA, F lub A nie jest ustawiony w pozycji A bądź używany jest obiektyw bez pozycji A.
W pozycji [23. Użycie pierścienia przys.] w menu [C Ustaw. niestand. 4] wybierz ustawienie [Włącz].
 
gdragon  Dołączył: 04 Kwi 2015
dzięki Bakulik - udało się :)
punkt 23 znalazłem i przestawiłem :)
dzieki i pozdrawiam :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W K-30, żeby wzywolić migawkę z podpiętymi obiektywami k lub m, trzeba tylko włączyć w menu C4 użycie pierścienia przysłony. Aparat nie musi być na M, w trybie Av działa, ale cały czas z pełną dziurą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach