eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Fuji x20 czy Panasonic LX7?
Witam...

Noszę się z zamiarem kupna aparatu kompaktowego, bo.... nie chce mi się nosić KaSiódemki.
Zdjęcia bylyby robione głównie do albmu, na pamiątkę, ale fajnie by było móc zrobić też coś "fajniejszego".

To co przemawia do mnie za LX7:
- 24mm !
- f1.4
- filtr ND

Plusy X20:
- wizjer !
- ręczne zoomowanie
- f2.0 [to też jakoś superciemno nie jest]
- większa matryca, większy rozmiar jednego piksela
- szybszy AF
- wygląd, solidność korpusu, futerał itd.

Może ktoś robił zdjęcia jednym i drugim?
Która matryca wg. Was jest lepsza? zdjęć się naoglądałem sporo ale nadal czuję się głupi w temacie :/

Zastanawiałem się jeszcze nad Olkiem XZ-2, ale... ani ładny ani jasny czy szeroki :P

pozdrawiam i z góry dzięki za opinie
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Re: Fuji x20 czy Panasonic LX7?
eyelet napisał/a:

Która matryca wg. Was jest lepsza?
Jaśniejsze szkło Lumixa może powodować, że w tych samych warunkach oświetleniowych w LX7 masz ISO400, a w X20 ISO800. Weź to pod uwagę.

eyelet napisał/a:

Zastanawiałem się jeszcze nad Olkiem XZ-2, ale... ani ładny ani jasny czy szeroki
No jasne - F1.8-2.5 to w kompakcie ciemnica :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Co z tego że masz 1.4 na takiej małej matrycy skoro szumy i tonalność są na tyle gorsze, że i tak wychodzi na minus? Do tego to f2 w x20 daje pewnie mniejszą GO niż 1.4 na LX7. Po za tym nie wiem jak x20 ale miałem w rękach x10 i to na prawdę kawałek przyjemnego, solidnego metalowego sprzętu.

Aha, filtr nd to plus w aparatach z większą matrycą, gdzie używa się go, żeby nie rezygnować z mniejszej GO w zbyt jasnych dla migawki warunkach, w LX7 go raczej i tak nie będzie za mała więc ND pomoże tylko przy długich naświetlaniach na statywie (jeśli masz zamiar robić morskie pejzaże z rozmytą wodą, w aparacie z większą matrycą możesz mocniej przymknąć do takich zdjęć przesłonę bez spadku ostrości spowodowanego dyfrakcją)

Jeśli nie chcesz czegoś przynajmniej z aps-c to bierz X20, fuji ma bardzo fajny algorytm poprawiania tonalności w swoich aparatach, dzięki czemu na X20 można uzyskać tonalność prawie jak z aps-c, sam mam x100 i odkąd poznałem lepiej tą funkcję, prawie nie korzystam z rawów.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
eyelet, obrazowo zdecydowanie Fuji - chyba, że chcesz do kieszeni (priorytet wymiaru) to LX jest lepszy...

[ Dodano: 2013-08-25, 17:42 ]
eyelet, a co do ciemnego Olka - różnica miedzy 1.4-2.3 a 1.8-2.5 jest zaiste ogromna ;-) a poza tym Oly ma 5x zoom a Panas chyba 3.8x...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
MX-1.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Eldred napisał/a:
Co z tego że masz 1.4 na takiej małej matrycy
Nie przesadzajmy - 2/3 cala to żadne monstrum w stosunku do 1/1.7. W zwiazku z tym, argument o mniejszej GO w X20 broni się tak sobie - http://www.dpreview.com/r...s/apertures.png
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Wybrałem Fuji :)
przekonał mnie wizjer, ręczny zoom i to jak mi leży w ręce.

dzięki za rady :-B :-B :-B

[ Dodano: 2013-09-08, 12:57 ]
Witam,

mam już x20 w domku i... nie żałuję wyboru. Obrazki jakie wypluwa to bajka, rozpiętość tonalna świetna :)
Obiektyw też super, przede wszystkim bardzo ostry... polecam! :mrgreen:

:-B
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
eyelet napisał/a:
Wybrałem Fuji :)
przekonał mnie wizjer, ręczny zoom i to jak mi leży w ręce.

dzięki za rady :-B :-B :-B

[ Dodano: 2013-09-08, 12:57 ]
Witam,

mam już x20 w domku i... nie żałuję wyboru. Obrazki jakie wypluwa to bajka, rozpiętość tonalna świetna :)
Obiektyw też super, przede wszystkim bardzo ostry... polecam! :mrgreen:

:-B


Obydwa aparaty są fajne.
Akurat z wizjerem do LX7 żaden problem dopinam na sankach LVF2 i mam to samo co na ekranie i dosyć dużej wielkości.

Ja akurat wybrałem LXa bo ma 24 a Fuji 28.
Poza LX7 miałem więc do wyboru tylko EX2F lun starsze i ciemniejsze LX5 lub EX1.
Multi aspect pozwala na zachowanie stałej przekątnej kadru po przejściu na proporcję 3:2 lub 16:9. Wtedy obiektyw "widzi" na dłuższym boku niczym 22 mm.
Poza tym LX świetnie filmuje. Tu elektryczny zoom jest zaletą
Jakość obrazka też jest bardzo dobra wbrew pozorom.
Filtr ND włącza się automatycznie w trybie P więc F1,4 w pełnym słońcu można użyć bez obawy.
Z perspektywy czasu powiem, że 24 mm w kompakciku jest konieczne jak dla mnie.
Nigdy nie kupię kompakcika który nie oferuje tego zakresu.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Nie wiem, czy jest wątek, ale interesuje mnie, czy ktoś ma fujifilm x30. Co to jest?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ma. To taki mały, zgrabny pstrykacz. Zastąpiłem nim w pewnym zakresie lustro cyfrowe.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Mam Fujifilm X10 i maiłem Panasa.
Wybrałem to pierwsze,
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
rychu:
,,Ma. To taki mały, zgrabny pstrykacz. Zastąpiłem nim w pewnym zakresie lustro cyfrowe."

Możesz coś więcej? Jaki obrazek, autofocus, jak obiektyw pracuje w ciemnych warunkach?
I czy nie żałujesz, że kupiłeś? :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Uff, ale zadajesz trudne pytania. Obraz zadowalający, świetne kolory, co do AF jak poszukasz w sieci zobaczysz zastosowanie i jakie fotki robi. Raczej się nie myli. Na FB jest kilka grup użytkowników - wyniki rewelacyjne, oczywiście zależy do czego ma służyć. Rewelacyjny do pomieszczeń, na ulicę, świetne zdjęcia BW przy niskim poziomie oświetlenia. Do krajobrazu średnio, mam wrażenie, że za każdym razem łapie ostrość w innym punkcie, ale wyniki nawet bardziej niż zadowalające. Bardzo ładnie oddaje kolory skóry. Bardzo rozbudowane możliwości programowe symulacji kliszy Fuji, z dobrymi rezultatami - można w body, można w programie przy wywoływaniu Raf.
Czy żałuję ? Przesiadłem się z K10 na X30 i do zastosowania mojego nie oddam go. Mankamenty to: słaba bateria, potrzebny specjalny program do edycji RAF, dość krótkie czasy - zimą na śniegu wysokie przysłony albo filtry szare.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Dziękuję :-) rychu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach