jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Raiven napisał/a:
Aktualnie ciężko dostać ten model w kolorze szarym (czarna wersja ładniejsza, ale szara mniej rzuca się w oczy) w rozsądnej cenie, wszędzie braki na magazynie.


Jak kupowałem tą torbę to nie kojarzę koloru szarego, osobiście wziąłem "khaki".

czarna
khaki

Ceny wg mnie przystępne.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
@Kytutr, dzięki, fajna torba, tylko za droga jak na moje amatorskie, sporadyczne potrzeby. I widziałem ją na poprzednich stronach gdzie pisałeś ;).

@jarkar, jak pisałem post to jeszcze potrzebowałem jej na "już". Jak to u mnie w pracy bywa, z godziny na godzinę wyjazd może się przesunąć/zmienić/odwołać i w tym momencie mam czas poczekać aż torba będzie dostępna ;).
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Raiven napisał/a:
@Kytutr, dzięki, fajna torba, tylko za droga jak na moje amatorskie, sporadyczne potrzeby. I widziałem ją na poprzednich stronach gdzie pisałeś ;).
Droga jest, niestety. Za to u mnie służy jako torba do wszystkiego, po prostu kiedy nie potrzebuję aparatu, to wyciągam wkładkę z zawartością fotograficzną i już mam zwykłą torbę :-)
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
@Kytutr, no właśnie od wszystkiego mam plecaki, natomiast brakowało mi czegoś w miarę poręcznego do przechadzki z aparatem, jakimś szkłem, prowiantem i innym ewentualnym ładunkiem :). No i oczywiście szybszy dostęp niż zdejmować plecak :).
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
http://www.euro.com.pl/to...d550-aw_1.bhtml
Obecnie jest promocja na ww torbę. Cena do końca dnia. Co do firmy, nie mam wątpliwości.
Może ma ktoś i poleci bądź odradzi? K5 IIs z zapiętym gripem i da 35/50 lub 16-45. Do tego lampa YN560 i szpargały. Obecna Manfrotto nie daje rady :D
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Jak kiedyś wygram w totka to sobie takie coś sprawię:
http://www.billingham.co..../67/category/4/
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Szukam torby z klapą na rzep lub zatrzask, która pomieści K-5 IIs z Ltd. 20-40. Przydałaby się też osobna kieszeń na portfel i telefon.
W ostateczności kupię taką, chociaż wolałbym coś, co nie posiada ozdoby w postaci pasków, znaczków, wzorków itp.
Jak ktoś może polecić torbę o podobnym wyglądzie i wielkości, poproszę o informację.
 
PeBe  Dołączył: 12 Lis 2013
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Szukam małej torby na ramię, dobrze aby nie przemakała na deszczu i żeby nie rzucała się zbytnio w oczy. Mam zamiar nosić w niej K-3 i 3-4 limitedy. Zastanawiam się nad torbą Lowepro Event Messenger 100 ale nie jestem do końca przekonany. Maksymalnie na ten zakup chcę przeznaczyć 300pln.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Nikt nic, może miał ktoś styczność z produktami firmy Domke?
Zastanawiam się nad taką torbą
http://www.amazon.co.uk/g...&keywords=domke
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
irek83 napisał/a:
Szukam małej torby na ramię, dobrze aby nie przemakała na deszczu i żeby nie rzucała się zbytnio w oczy. Mam zamiar nosić w niej K-3 i 3-4 limitedy. Zastanawiam się nad torbą Lowepro Event Messenger 100 ale nie jestem do końca przekonany.

MZ ten Event Messenger będzie trochę za mały. Tzn. pomieści pewnie jakoś sprzęt, o którym piszesz, ale nie liczyłbym np. na komfortowe wyjmowanie aparatu.
Jeśli jednak koniecznie ma być coś w tym rozmiarze, to polecam właśnie zakupioną Golla Trevor 150 (ok. 170 zł). Ma bardzo przyzwoite zabezpieczenia przed przemakaniem.
Trochę większa będzie Golla Riley 170. Wygląda podobnie jak Trevor, więc ma pewnie takie samo wykonanie. Można ją znaleźć na allegro w dobrej cenie.

 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
deepee, dzięki, nie wiedziałem, że golla robi torby foto. Przyglądnę się im bliżej.

[ Dodano: 2016-01-15, 21:58 ]
W końcu ! Nie było łatwo, ale nabyłem wreszcie odpowiednią torbę, jeśli ktoś szuka zgrabnej mieszczącej body i kilka małych stałek to z czystym sumieniem polecam Think Tank Retrospective 5. Nie dość, że jest zgrabna, nie rzuca się w oczy to posiada dużo kieszonek na akcesoria , na razie jestem bardzo zadowolony.

 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Potrzebuję plecak o wymiarach umożliwiających przelot jako bagaż podręczny tanimi liniami.
Musi zmieścić jedno lub dwa body. Trzy obiektywy w tym dwa większe Sigmę 50-500 i średnie A 18-35 z miejscem na Laptop 17" ale wielkości dużych 15-tek plus ładowarki akcesoria itp.
Możliwość podpięcia statywu mile widziana. Bezpieczne zapinanie również aby ktoś mi nie ulżył w drodze.
Wolałbym aby wyglądał na turystyczny i w neutralnych kolorach.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Mąła uwaga - różne linie inaczej definiują wielkość bagażu podręcznego.
Kata 205 powinna być w sam raz, mieści się w limicie wielkościowym większości linii.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja mam kilka różnych zestawów nośnych. Od super pojemnych typu LowePro FastPack 350 mieszczący na razu waga:
300 2.8 Tamrona - górna część,
1.DA* 60-250 f/4,
2. 18-35,
3. 10-20 3.5,
4. 50 1.4, 77 1.8
5. 135 2.5 plus body :)
Długo szukałem fajnej, uniwersalnej torby także fotograficznej aż dostałem torbę crumpler messenger. Nie jest dostosowana do noszenia sprzętu foto ale za niewielkie pieniądze moża kupić wkładki - kupiłem największą testowana w sklepie. W krakowie mają je w fotopanoramie. I wchodzi mi tam 50, 77, 135 coś jeszcze i body z 18.35
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Jaka jest długość T 300/2,8 ? plus body.
Wiem , że mogę to wygooglować ale nie ma jak badania praktyczne.
K-3 + Bigma (opcja FF, czyli tylko obrócony tulipan)+OM 53=31,5 cm
Taką komorę główną potrzebuję sama bigma w opcji minimalnej ma 25 cm, czyli wcale nie tak wiele.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
wanakamura napisał/a:
[...]za niewielkie pieniądze moża kupić wkładki [...]

mogę prosić o namiary?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
i ja
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
W nawiązaniu do postu Grzechotnika
Kata ma piktogram oznaczający, że torba/plecak ma wymiary bagażu podręcznego.
Przy 205 nie ma piktogramów, ale wymiary są podobne:

http://www.kata-bags.com/...laptop?n=0&va=t
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Namiary na wkłady
link
Ja mam nawiększy do środkowej pionowo wchodzi K5 z 18-35 i nie wystaje, są przekródki dzielące na pół w pionie.
Według mnie lepsze rozwiązanie niż torba dedykowana bo jest węższa.
FastPack 350 też jest traktowany jako podręczny zjeździłem z nim półświata. tylko Wizzair nie wejdzie i niektóre małe linie lotnicze.
Na takie sytuacje jadę z innym pakietem backpackerskim ale to innym razem opisze :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach