archetwist  Dołączył: 13 Cze 2010
Obiektywy ze stabilizacją a tryb wideo w K-3
Problem leży bardziej w korpusie i obsłudze obiektywu przezeń, dlatego umieszczam w forum dotyczącym korpusów.

Czytałem, że w K-3 (i prawdopodobnie innych korpusach Pentaksa) stabilizacja w obiektywie (np. obiektywy Sigmy ze stabilizacją) nie jest dostępna w trybie wideo, niezależnie od ustawień w korpusie. Czy to prawda? Ma się tak dziać niezależnie od włączenia bądź wyłączenia (elektronicznej) stabilizacji w trybie wideo w korpusie. Podobno korpus nie daje obiektywowi prądu w trybie wideo.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Jeśli stabilizacja w obiektywie działa w trybie LV - co można łatwo sprawdzić - to w trybi filmowania też powinna... ale też możesz sobie to sprawdzić - podłączając obiektyw ze stabilizacją. Przy okazji napisz co zobaczyłeś, bo ja nie mam żadnego OS .
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jakby korpus nie dawał prądu to by i HSM nie działał a tak nie jest.
Poza tym SR jest stabilizacją mechaniczną a nie elektroniczną.
 
archetwist  Dołączył: 13 Cze 2010
Obawiam się, że nie wiecie o czym piszecie, a ja niestety niczego się od Was nie dowiem. Stabilizacja w trybie wideo jest elektroniczna, nie mechaniczna, dlatego część użytkowników liczyła na stabilizację w obiektywie, jednak podobno (z niewiadomych powodów, "prąd" był tylko hipotezą) ona nie działa. Tego chciałem się dowiedzieć - czy może jednak stabilizacja w obiektywie, np. Sigmy, działa.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Problem w tym, czy w ogóle dostaniesz szkło Sigmy z bagnetem K i ze stabilizacją, bo dla Pentaksa i Sony Sigma stabilizację wycina ;-)

Jednocześnie tak się składa, że mam K-3 i egzemplarz Sigmy 17-70/2.8-4 z początkowej serii, jeszcze nie wykastrowanej ze stabilizacji :-P Mogę w tygodniu zrobić jakiś eksperyment jeśli podasz co i jak chciałbyś sprawdzić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach