tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dawno temu przeczytałem "Wyprawę szaleńców. Golden Globe 1968". polecam. Bardzo, zwłaszcza, gdy ktoś lubi łupinki orzechów kołyszące się na wodzie.

Rok temu natknąłem się na najlepszy audiobook, jakiego kiedykolwiek słuchałem. Nie lubię audiobooków, więc nie jestem obiektywny. Ale ten jest świetny. Aż tak dobry, ze nie przeczytałem drukowanej ksiąki, za to wersji czytanej wysłuchałem 4 razy od początku do końca. Teraz często włączam sobie losowo wybrany rozdział. Zew oceanu to genialna opowieść o samotnym rejsie dookoła świata, rejsie bez zawijania do portu. Głownym bohaterem i narratorem tej opowieści jest Polak.

Kapitan Tomasz Cichocki od kilku dni znów płynie. Niebawem dotrze do Brestu, a stamtąd wyruszy w drugą podróż dookoła świata. Postępy można będzie śledzić na stronie: http://kapitancichocki.pl


Polecam w tej kolejności - Wyprawa szaleńców i Zew oceanu. Łykniecie jak winder kliszę, świetnie napisane, pełne zwrotów akcji historie z życia wzięte.
 
michalb  Dołączył: 11 Paź 2010
tref napisał/a:
Dawno temu przeczytałem "Wyprawę szaleńców. Golden Globe 1968". polecam. Bardzo, zwłaszcza, gdy ktoś lubi łupinki orzechów kołyszące się na wodzie.


"Wyprawy szaleńców" nie czytałem, ale a propos tej imprezy bardzo (BARDZO) namawiam na dzieło jednego z jej uczestników, Bernarda Moitessiera: "Długa droga".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli ktoś lubi twórczość Janusza A. Zajdla albo chciałby ją poznać, to niech zajrzy do bookrage'a.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Klasyka, klasyka.
Po "Ojcu Chrzestnym" (z przerywnikami) przeczytałem "Hrabia Monte Christo".
Fiu fiu. Jedna z najlepszych książek jakie czytałem. Dumas pisze niesamowicie. Stosuje wiele przenośni opisując ludzkie zachowania i emocje. Przedstawia złożone relacje i ludzkie zachowania oraz intrygi w jasny sposób. Książkę się czyta lekko a motywem przewodnim jest vendetta jakże lubiana przeze mnie (w literaturze).
Teraz zacząłem kolejny tytuł tego autora, który już mnie wciągnął i cieszę się, że książka jest tak gruba: "Trzej muszkieterowie".
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Stephen King i "Zielona Mila". Dopiero teraz zebrałem się i przeczytałem. Fantastyczna książka. A końcówka z wilgotnymi oczami :-) Nieczęsto się zdarza, że poziom filmu nakręconego na podstawie książki jest równy poziomowi tej książki.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
DeKa, to po Muszkieterach walnij sobie jeszcze "Dwadzieścia lat później" - o wiele zabawniej napisane, miejscami czyta się jak komedię - mam tam swoją ulubioną scenę, moim zdaniem genialnie wymyśloną, ale nie będę uprzedzał. A na koniec dla wytrwałych "Wicehrabia de Bragelonne" - wielka cegła o schyłku epoki ludzi szpady na rzecz wszelkiej maści dworskich intrygantów, zamknięcie historii muszkieterów, do tego zawiera w sobie znaną historię o "Żelaznej Masce" (która nie jest osobną książką Dumasa, jak się niektórym wydaje). Nie wiem, jak to wyglądało z polskimi wydaniami, ale we Francji zdarzało się, że poszczególne tomy "Wicehrabiego..." wydawano pod osobnymi tytułami. Różnie też dzielono na tomy (raz trzy, raz cztery, ja mam gdzieś polskie dwutomowe wydanie). W każdym razie "Dziesięć lat później", "Luise de la Vallière", "Człowiek w żelaznej masce" - to wszystko części "Wicehrabiego". A R.L. Stevenson napisał kiedyś coś takiego:
R.L. Stevenson - Books Which Have Influenced Me napisał/a:
Perhaps my dearest and best friend outside of Shakespeare is D'Artagnan - the elderly D'Artagnan of Vicomte de Bragelonne. I know not a more human soul, nor, in his way, a finer...

Ja nie jestem taki wyrafinowany w przemyśleniach jak Stevenson, ale i tak mi się podobało...
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Dumasa czytałem 20 lat temu. Pora uzupełnić braki. Dzięki za przypomnienie :-B .
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Ostatnio przeczytałem 2 książki Leifa G.W. Perssona, a mianowicie "Ten, kto zabije smoka" i "Umierający detektyw" Obydwie bardzo mi się podobały. Bardzo czarne kryminały zdecydowanie warte grzechu, polecam.
P.S. A ja ignorant zawsze myślałem, że "Człowiek w żelaznej masce" to jakaś reklama kowalstwa artystycznego.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Terry Chimes - "The Strange Case of Dr Terry and Mr Chimes".

Autobiografia Terry'ego Chimesa. E-book był w promocji na Amazonie za jakieś drobne pieniądze, to sobie kupiłem na wakacje i nie żałuję (tak to bym pewnie na nią nie trafił, bo nie miałem pojęcia o jej istnieniu). Bardzo przyjemnie, lekko i zabawnie napisana, nie pozbawiona przy tym paru życiowych mądrości, z którymi można się zgadzać lub nie, ale podane są bez przesadnej nachalności. Do tego muzyczny Londyn lat '70 i sporo ciekawych anegdot z ówczesnego świata szybkiego i głośnego grania.
No i jest to, póki co, jedyna autobiografia któregokolwiek z członków "The Clash".
Niestety tylko w lengłydżu.
W każdym razie polecam.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Po "Hrabi Monte Christo" wziąłem sobie czytadło; "Więzień labiryntu" i dwie kolejne części "Próby ognia" i "Lek na śmierć".
Tak jak pisałem, czytadło ale wciągnęło mnie bardzo. Czyta się ekspresowo. Nic wyrafinowanego, szybka akcja i to pytanie o co tam chodzi? Czytelnikowi pozostaje przedstawiony świat z goła inny niż znamy i tak jak główny bohater chcemy się dowiedzieć dlaczego i w jakim celu...

Książka została zekranizowana ale nie obejrzałem zwiastunu ani nawet plakatu, żeby sobie nie wypaczyć obrazu, który miał powstać w mojej głowie.

Myślałem, że o Sherlocku Holmesie już wszystko przeczytałem ale jednak coś zostało. No to idę czytać.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Jestem po obu Odysejach kosmicznych (2001 i 2010) i jestem pod wrażeniem. Przy okazji obejrzałem oba dzieła Kubricka i dzięki temu obraz stał się bardziej zrozumiały. Teraz czytam kolejną część (2061) i jest dobrze. W kolejce czeka 3001, ale ponoć jest słabsza niż poprzedniczki
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Polecam, co u Was nowego w tym świecie?
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja jestem w trakcie "Autobiografii wg Monty Pythona".
Czyli Pythoni sami o sobie. Dla fanów pozycja obowiązkowa.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Roberto Saviano - Gomorra. Podróż po imperium kamorry. Po lekturze Italia nie wygląda już tak sielsko. Kraj pod rządami kamorry, potężnej, zorganizowanej organizacji przestępczej. Bardzo polecam. :roll:
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
David Morell - Podwójna tożsamość Autor na pewno znany miłośnikom dobrej książki sensacyjnej.
Dobra, świetnie napisana i wciągająca lektura na wolne wieczory, a poza tym głównym bohaterem jest fotograf, ;-) . Zaskakujące zakończenie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
laaval napisał/a:
Jestem po obu Odysejach kosmicznych (2001 i 2010) i jestem pod wrażeniem. Przy okazji obejrzałem oba dzieła Kubricka i dzięki temu obraz stał się bardziej zrozumiały. Teraz czytam kolejną część (2061) i jest dobrze. W kolejce czeka 3001, ale ponoć jest słabsza niż poprzedniczki
a bo ja wiem, mi się 3001 podobała równie mocno - ale mogę być nieobiektywny, cały cykl czytałem jednym strzałem

aktualnie jestem po lekturze Marsjanina Andy Weira - świetna książka, trochę obszerniejsza niż film ;-) ale zaskakująco podobna - tzn ekranizacja kilka wątków pomija a chyba znalazłem tylko jeden zekranizowany moment, który znacząco różni się z opisem w książce (ale pewnie jest więcej różnic)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Przeczytałem pierwszą część "Samozwańca" Jacka Komudy - epopei szlacheckiej anno domini lata dwutysięczne. Świetnie się czyta, barwne postacie oraz dokładne opisy świata poparte wiedzą samego autora. Jeśli ktoś lubi Sienkiewicza (z którego od czasu do czasu drwi sobie autor) - może się zaskoczyć.

Polecam a tomów jest kilka :-B
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Polecam "Pan raczy żartować, panie Feyman!"
Przypadki ciekawego człowieka - noblisty, który opowiada jak budował bombę atomową, otwierał sejfy, walczył z biurokracją i podrywał tancerki w Las Vegas.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ha!
rzeczywiście, to świetna książka
"fizykom" nie trzeba polecać, bo rekomendacją jest już nazwisko autora ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
TM_Mich napisał/a:
Polecam "Pan raczy żartować, panie Feyman!"

Niedawno skończyłem czytać. Również polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach