modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Zobacz po ile schodziło to szkło na Alledrogo i jest szansa sprzedaży za podobną cenę +/- coś tam zależnie od stanu. Takich rzeczy chyba nie trzeba podpowiadać, przecież nikt Ci nie wywróży ceny.

A propos ceny używanej K-3, to mnie nowa wyszła 2300zł ;-) Ale to oczywiście też w wyniku jednorazowej okazji i odsprzedaży gratów z kompletu.

Korpus raczej nie wychodzi z fabryki z zerem na liczniku, tak jak nowego samochodu nie kupisz inaczej niż z paroma kilometrami przebiegu. Może to nawet tylkoa nie aż 2 klapnięcia, ot samo sprawdzenie czy migawka działa bez jakichś dogłębniejszych testów.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Poszukiwacz - firmware wgrywaj najnowsze i nawet nad tym się nie zastanawiaj.
Problem z "obudzeniem" akumulatora był parokrotnie poruszany na forum i o ile mnie pamięć nie myli wszystko zawsze "formuje" się bardzo dobrze, choć ten proces w sumie nie jest wymagany i nawet zbędny.
Sigma 18-200 II to ...przyzwoite szkło i jeśli nie masz mocnego parcia na zmianę na cokolwiek innego z tego zakresu - odpuść poszukiwania.
Zakupione DA 16-50 szwankuje ? A nie lepsza będzie Sigma 17-50/2.8 ( nawet używana)?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ta gwiazdka mogła kosztować nawet tyle co nowa Sigma, a jak była tania to już wiadomo dlaczego :-|
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Dzięki za odpowiedzi! Firmware wgram najnowszy.

Tę gwiazdkę kupiłem za trochę ponad 2200, czyli drożej niż nowa Sigma 17-50. Z pełną świadomością "specyficzności" tego obiektywu. System Pentaxa też wybrałem świadomie, choć bardziej odpowiada mi Nikon ze względu na szklarnię, ale nastawiam się na zabawę tanim kosztem manualami - nabyłem już Heliosa 44K-4 i poluję na Soligora 20mm 2.8 (tu tanio pewnie nie będzie) :-) . 16-50 ma być dla mnie szkłem podstawowym, czyli do codziennego użytku, dlatego zależy mi na korekcji zniekształceń w puszce, bo nie zawszę focę w rawach i uszczelnienia też są in plus. Miał być technicznie 100% sprawny, a przycina się przysłona. Mam 6 miesięcy gwarancji, ponadto jeszcze czas na zwrot do 14dni, będę odsyłał, ale ma trafić do serwisu i jak go naprawią to chyba przygarnę z powrotem. Optycznie mistrzostwo świata to nie jest, ale jak dla mnie akceptowalny. I ten obrazek na 50mm f/2.8 też się podoba.

Sigmy się na razie nie będę pozbywał. Mam swoje dwie ulubione ogniskowe: im szerzej tym lepiej - w landszaftach, i okolice 85mm (w ekwiwalencie na pełną klatkę) do wszelkiej maści zdjęć portretopodobnych. Spacerzooma nie brałem pod uwagę, ale tak jakoś wyszło i czasem coś dłuższego też się przyda, póki nie kupię czegoś lepszego. Tym bardziej że ta Sigma zawsze mi trafia w punkt, nie ma problemów z FF/BF.

K-3 za 2300pln? Toż to jeszcze lepszy deal niż ja zrobiłem ;-) Szkoda że jak niedawno szukałem to najtaniej były używki po 3kpln.
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Cytat
Zobacz po ile schodziło to szkło na Alledrogo

modrzew funkcja przeglądania zakończonych aukcji została wyłączona na alledrogo dawno temu, chyba że masz inny sposób na sprawdzenie cen o którym ja nie wiem ...
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
tomszaf, chyba żartujesz. Ja cały czas mogę wybrać w wyszukiwarce „zakończone” i zawsze z tego korzystam żeby zorientować się w cenach przed sprzedażą. :roll:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
tomszaf napisał/a:
Cytat
Zobacz po ile schodziło to szkło na Alledrogo

modrzew funkcja przeglądania zakończonych aukcji została wyłączona na alledrogo dawno temu, chyba że masz inny sposób na sprawdzenie cen o którym ja nie wiem ...
ta funkcja jest aktywna, ale tylko na stronie głównej alledrogo
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Bawię się swoją k-piątkąII i nasunęło mi się jeszcze kilka pytań natury techniczno-dociekliwej ;-)

Męczy mnie kwestia parkowania sensora (a raczej jego braku). Sensor wraz z całym mechanizmem stabilizacji lata luźno w korpusie, nic w sumie nadzwyczajnego kiedy stabilizacja nie pracuje. Ale niepokoją mnie dźwięki jakie temu towarzyszą. Miałem kilka kompaktów z optyczną stabilizacją w obiektywie, potrząsając aparatem dało się wyczuć "latanie" grupy soczewek, ale nic nie trzeszczało.
Tutaj dźwięk jaki towarzyszy "lataniu" stabilizacji przypomina trzeszczenie jakby ocierały o siebie dwie porowate metalowe powierzchnie. W trybie LV pracująca stabilizacja też generuje podobne dźwięki dodając do tego jeszcze popiskiwanie. Wiem że korpus cieszy się opinią pancernego, ale trzymając to to w łapach mam mieszane odczucia. Nie wiem czy mam sknocony egzemplarz/jestem nadwrażliwy/albo mi się zwyczajnie nudzi :-P Żeby nie było, nie traktuję aparatu jako grzechotki. Za to mam obawy że częste potrząsanie aparatem, choćby przy transporcie w kufrze motocyklowym, może mieć wpływ na trwałość mechanizmu, ze coś w środku się nadmiernie wytrze - nie powinno być jakiegoś parkowania sensora?
A co kiedy będę chciał wyczyścić matrycę - też mi będzie latać w środku, czy może wtedy się zatrzymuje na sztywno w jednym położeniu?

Jak chodzi o stabilizację w LV - albo działa ona cały czas, albo jest zupełnie wyłączona. Nie znalazłem sposobu żeby stabilizacja działała tylko w momencie wykonywania zdjęcia - jest może taka opcja (notabene nie znalazłem nic w manualu, choć jeszcze nie przebrnąłem przez całość)?
W kompaktach, które z zasady działają w LiveView, jest opcja ustawienia stabilizacji ciągłej lub tylko do zdjęć, przynajmniej wszysktich które mi się przewinęły przez ręce.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Poszukiwacz napisał/a:
albo mi się zwyczajnie nudzi :-P .


ciepło, ciepło
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
tomek_j napisał/a:
Poszukiwacz napisał/a:
albo mi się zwyczajnie nudzi :-P .


ciepło, ciepło


mam rozwiązanie Twojego problemu: nie wyłączaj aparatu i rób zdjęcia :evilsmile:
w tym stukaniu jest cały urok ;-) Ty wiesz że jest ok ale inni myślą że nie... możesz opowiedzieć historię biednej filipinki i jej paluszka...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Poszukiwacz napisał/a:
A co kiedy będę chciał wyczyścić matrycę - też mi będzie latać w środku, czy może wtedy się zatrzymuje na sztywno w jednym położeniu?

Zauważ, że przy włączonym aparacie nic nie lata, matryca jest wtedy "łapana" przez elektromagnesy, niezależnie od tego, czy stabilizacja jest włączona, czy nie. Czyszczenie matrycy wykonuje się przy aparacie włączonym, stąd wniosek, że sensor siedzi wtedy nieruchomo. ;-)
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
pyciar napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Poszukiwacz napisał/a:

albo mi się zwyczajnie nudzi :-P .



ciepło, ciepło



mam rozwiązanie Twojego problemu: nie wyłączaj aparatu i rób zdjęcia :evilsmile:

Tak myślałem ;-)

bakulik napisał/a:
Zauważ, że przy włączonym aparacie nic nie lata

Otóż lata :!: , tak samo jak przy wyłączonym aparacie. Jedynie w momencie robienia zdjęcia z włączoną stabilizacją nie lata (choć w pewnym sensie też, ale w sposób kontrolowany przez elektromagnesy).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Poszukiwacz napisał/a:
Otóż lata

Ale nie przeszkadza to w czyszczeniu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Poszukiwacz napisał/a:
pyciar napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Poszukiwacz napisał/a:

albo mi się zwyczajnie nudzi :-P .

ciepło, ciepło
mam rozwiązanie Twojego problemu: nie wyłączaj aparatu i rób zdjęcia :evilsmile:

Tak myślałem ;-)

bakulik napisał/a:
Zauważ, że przy włączonym aparacie nic nie lata

Otóż lata :!: , tak samo jak przy wyłączonym aparacie.


Ileż to ciekawych rzeczy mogę się dowiedzieć o moim aparacie, czytając forum, zamiast robić zdjęcia. :evilsmile: ;-)
Poszukiwacz, jeśli aparat robi jakieś zdjęcia, jeśli te zdjęcia spełniają Twe oczekiwania,jeśli ich robienie sprawia Ci radość, to po kiego grzyba tracisz energię na snucie dociekań psujących Ci tę frajdę ?
Mimo dużej wiedzy zbiorowej, to prawdopodobnie na tym forum nie ma osoby, która znałaby wszystkie tajniki współczesnego aparatu cyfrowego. To pewnie może wiedzieć tylko projektant danej konstrukcji.
Jeśli działa zgodnie z przeznaczeniem, to nie ma co analizować każdego szczegółu pracy aparatu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
MarWoj, ja wiem dlaczego szuka...bo to Poszukiwacz!
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
MarWoj napisał/a:
Poszukiwacz, jeśli aparat robi jakieś zdjęcia, jeśli te zdjęcia spełniają Twe oczekiwania,jeśli ich robienie sprawia Ci radość, to po kiego grzyba tracisz energię na snucie dociekań psujących Ci tę frajdę ?

Ależ wcale te dociekania nie psują mi frajdy z pstrykania zdjęć, wręcz odwrotnie, już tak mam że oprócz tego że coś działa, lubię wiedzieć jak działa... i czemu właśnie tak a nie inaczej. Może to zboczenie zawodowe, nie wiem ;-) Ba, to to jeszcze pikuś, w specyficznych przypadkach jak mnie dociekliwość zżera to kończy się na szukaniu schematów układów na ruskich stronach :-P
A aparat owszem wypluwa ładne obrazki, szczególnie podoba mi się odwzorowanie szczegółów na wysokich ISO, jednak jest to przepaść jakościowa po przesiadce z matryc nie przekraczających 2/3", choć mój Fuji X10 w swojej klasie też daje rady.

M.K napisał/a:
ja wiem dlaczego szuka...bo to Poszukiwacz!

masz mnie :evilsmile:

Przy okazji znalazłem też buga polegającego na błędnym wskazaniu wartości przysłony na wyświetlaczu a jej rzeczywistym przymknięciem dla mojej Sigmy 18-200, ale o tym może później... ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
MarWoj napisał/a:

Mimo dużej wiedzy zbiorowej, to prawdopodobnie na tym forum nie ma osoby, która znałaby wszystkie tajniki współczesnego aparatu cyfrowego.
żartujesz
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Poszukiwacz napisał/a:
w specyficznych przypadkach jak mnie dociekliwość zżera to kończy się na szukaniu schematów układów na ruskich stronach


A to rozumiem całkowicie. ;-)
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Poszukiwacz napisał/a:
już tak mam że oprócz tego że coś działa, lubię wiedzieć jak działa... i czemu właśnie tak a nie inaczej.
Nic szkodliwego jednak lepiej zgłębiać jak działają rzeczy wpływające bezpośrednio na efekt rejestrowanego obrazu jak np działanie AF , pomiaru światła itd. można dzieki temu bardziej świadomie wpływać na efekty.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
a jeszcze lepiej studiowac ksiazki o kompozycji i swietle w fotografi, czy tez zglebiac techniki starodawne i zapomniane. To ma jeszcze wiekszy wplyw na efekt koncowy. Mozna tez zajac sie poznawaniem softu lub ciemni. To tez ma wplyw na efekt ko cowy. Nie maly zreszta...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach