Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
S 150-500 mam. Cudownie ostry - co jak wiem nie we wszystkich egzemplarzach się udaje. Niestety ciemny i baaardzo wolny. I tak o wiele bardziej wolę S 150-500 niż 55-300WR - ostrość, cisza, zasięg, celność. Poza tym jest po prostu tani. :-D
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Nie wiem czy było. Jak nie, to polecam.

http://www.petr-sedy.cz/r...rsi-sklo-sveta/
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
TM_Mich napisał/a:
Nie wiem czy było. Jak nie, to polecam.

http://www.petr-sedy.cz/r...rsi-sklo-sveta/


Petr Šedý napisał/a:
Rubinar MC Macro 500/8 (nejhorší sklo světa)

Autor strony natomiast raczej nie poleca ;)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
TM_Mich, załączone zdjęcia mówią same za siebie. Fajnie, że temu Czechowi zechciało się też pokazać zdjęcia zrobione za pomocą innych obiektywów.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Tu macie ciekawszy zestaw ....
http://www.pbase.com/piotreks/equipment
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
andyspring napisał/a:
Czy ktoś zna-miał do czynienia z obiektywem vivitar serie 1 35-85 2,8 ? Zależy mi na opinii.

Ogólnie szkło ostre i ma nieziemskie rozmycie tła ale...

To dość skomplikowana nawet jak na obecne czasy 12 soczewkowa konstrukcja. Z racji olbrzymiej i płytko osadzonej soczewki dość wrażliwa na światło z boku, osłona raczej konieczna.
Przednia złożona z trzech soczewek grupa odpowiedzialna za ustawianie ostrości i o ile pamiętam to dwie ruchome grupy w środku odpowiedzialne za zmianę ogniskowej. Jak w każdym zoomie, jeśli był dużo używany to ślizgi tych wewnętrznych grup mogą być już wyrobione co ma wpływ na ostrość szkła, (wymienić można samemu).
W każdym razie jak w dobrym stanie to jakby nie patrzył przyjemna w używaniu zgrabna beczułka, mechanicznie nie do zniszczenia.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Czy obiektyw Miranda 28 f2.8 jest godny polecenia?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Grzechotnik
Dziękuję
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Sigma 12-24 - fajne szkło pod FF, na wcześniejszych modelach pentaxa trochę za mało ostra, na k-3II - odzyskała wigor. (pewnie na K-5IIs i K-50 też)

DA 35/2,4 - bardzo przyjemne ostre od pełnej dziury standardowe szkło

Samyang 14/2,8 - superostry - godny polecenia

Pentax DA 16-45/4 - równo ostry od 4 na wszystkich ogniskowych, ładny obraz z szerokiego końca (w końcu odpowiednik 24mm)

Sigma 18-35/1,8 - nieziemsko ostra na pełnej dziurze i na wszystkich ogniskowych. Najczęściej wymaga kalibracji . Więc zakup z USB Dockiem.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Sigma 18-35 - to najlepszy zoom szeroki jaki kiedykolwiek widziałem i używałem. Sprzedałem na inny zakup. Wróci tak szybko jak tylko moja kieszeń będzie ponownie gotowa na ten wydatek.
FA 35/2 - tego szkła nie wypada nie posiadać w systemie Pentax a jedyne usprawiedliwienie to Limited 31/1,8 w torbie. Jednocześnie DA35/2,4 optycznie niewiele ustępuje obu wspomnianym obiektywom, poza światłem i wykonaniem.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
fanmario napisał/a:
FA 35/2 - tego szkła nie wypada nie posiadać w systemie Pentax a jedyne usprawiedliwienie to Limited 31/1,8 w torbie

Istnieje jeszcze jedno usprawiedliwienie - 35ltd :-?
A 31ltd jest zdecydowanie przereklamowany, testowałem pożyczonego od kolegi MIJ - purpura wszędzie, gołym okiem bez powiększania :-P
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
greentrek napisał/a:

A 31ltd jest zdecydowanie przereklamowany, testowałem pożyczonego od kolegi MIJ - purpura wszędzie, gołym okiem bez powiększania :-P

Może ktoś zabrał się nieudolnie za czyszczenie soczewek albo miałeś źle ustawiony balans bieli.

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Może nawet zasmarował powidłami - ale ja piszę o purple fringing :evil:
Poza tym miałem wtedy w łapkach wszystkie trzy FA-limitedy, które kolega traktował z czcią tylko umiarkowaną - dla mnie zdecydowanie najciekawsze są "siódemki" ale to chyba żadne zaskoczenie ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Wypada wspomnieć jeszcze o dwóch szkłach o których jeszcze nie pisałem:
SMC DA 70/2,4 Ltd - szkło również ostre od pełnej dziury , nawet jeśli nie ma zaokrąglonych listków jak nowa wersja - to otwarte ma bajeczne rozmycie a jednocześnie wystarczającą do portretu GO i szczegółowość.
DFA SMC 100/2,8 Macro WR - ostra i bardzo uniwersalna stałka - dobra jako tele i makro i portretówka.

Obydwa zachowam nawet jeśli kiedyś kupię sigmę 50-100/1,8... 8-)
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
WITAM
Szukam uniwersalnego obiektywu typu zoom możliwie jasnego do zastosowań architektura, krajobraz i scenki rodzajowe jeśli można tak nazwać fotki ze spotkań towarzyskich w terenie.
Przeglądając znany portal aukcyjny trafiłem na coś takiego Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM.
Drugi kandydat to Sigma 17-70 F2.8-4C DC MACRO HSM ten będzie bardziej uniwersalny ze wzgledu na wiekszy zakres ogniskowej ale też ciemniejszy.
Co do ceny to zdaję sobie sprawę, że dobre szkła muszą kosztować z drugiej strony im mniej wydam tym żonę trzeba będzie mniej ocyganić ;-)
Aparat to Kx plus dwa kitowe obiektywy DAL SMC 18-55 i 50-200 .
Tego drugiego to praktycznie nie zakładam.
Generalnie chodzi o to by na wyjazd rowerkowy zabrać jeden obiektyw.
Oczywiście proszę o porady/propozycje i/lub opinie o tych obiektywach jakie wymieniłem ale to nie jest jakiś ostateczny wybór bardziej ma pokazać co mniej więcej mnie interesuje.

Pozdrawiam
Arek

 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Ja bym wziął jeszcze pod rozwagę HD 16-85, przyzwoita jakość i uniwersalny zakres ogniskowych. Fakt że jasnym obiektywem to on nie jest.
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
No tak w zasadzie to powinienem to bardziej podkreślić, jasność to dość ważki parametr, na którym mi zależy. Czasami lubię pobawić się w trybie AV i wówczas przydaje się trochę przysłony a jak ciemno to nie bardzo jest czym operować.
Dzięki za podpowiedź :-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Za espresso - Sigma 17-50/2.8. Bardzo dobra jakość za umiarkowane pieniądze - dwukrotnie tańsza od 18-35. Ta druga uznawana za szkło wybitne, ale straszny kloc - ponad 0,8 kg, na wyjazdy rowerowe średnio się nadaje, zresztą ta pierwsza również (ponad pół kilo) ;-)
Jeżeli nie używasz posiadanego 50-200, tzn. że nie potrzebujesz nic dłuższego.
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
Spotkał się ktoś z czymś 17-70 ale jasność poniżej 2,8.
Sądzę, że dla mnie ten zakres byłby najbardziej uniwersalny. Co do wagi to oczywiście nie jest bez znaczenia ale z drugiej strony właśnie po to ma być uniwersalny by nie zabierać niczego innego.
Dwa kitowe to 0,5 kg no i szybka zmiana w terenie to problem.
Torba na być w formie kabury na pistolet umocowana do ramy roweru tak by bez problemu sięgnąć po aparat.
W zasadzie ma pomieścić tylko aparat z jednym obiektywem plus zmiana baterii no i coś do czyszczenia szkła.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
sq6xl napisał/a:
Spotkał się ktoś z czymś 17-70 ale jasność poniżej 2,8.

Jak 17mm nie jest priorytetem to FA 28-70 4.0
Na rower idealny i optycznie nie można narzekać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach