ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Longer napisał/a:
Wystarczy tylko dodać mocowanie do oferty. Dla producenta niewielki koszt a nisza może przynieść zysk ;)
Żeby dodać mocowanie do oferty trzeba obiektywy z takim mocowaniem wyprodukować. Kiedyś ktoś z zarządu Sigmy (był wątek tutaj na forum o tym) w wywiadzie wyjaśniał dlaczego nie wszystkie obiektywy Sigmy występują z bagnetem K. Bez wdawania się w szczegóły chodzi o to że samo zaprojektowanie odpowiedniej wersji nie jest dużym problemem choć zawsze to jakiś dodatkowy koszt. Jednak największym problemem jest to że aby wyprodukować inną wersję obiektywu trzeba przezbroić linię produkcyjną co jest już dość kosztowne. Aby to było opłacalne trzeba wyprodukować odpowiednią ilość obiektywów w jakiejś wersji konkretnie tutaj z bagnetem K. Ale niestety trzeba potem tą ilość obiektywów sprzedać. Jeśli popyt w założonym okresie na daną wersję obiektywów jest mniejszy niż minimalna opłacalna ilość serii produkcyjnej to ŻADEN producent nie zdecyduje się na uruchomienie produkcji.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ZbyszekB wszystko zależy od tego jak będzie się sprzedawał korpus. Jeśli dobrze, a odstępie pół roku P zaprezentuje budżetowe FF moim zdaniem można liczyć na dostępność obiektywów producentów niezależnych.

Podobno cena ma być ok 5590 zł.

źródło: https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
 
plwk napisał/a:
Longer napisał/a:
Mam nadzieje że te 1297 dolarów w USA nie zostaną jakoś kosmicznie przeliczone

Przeważnie w Europie kosztuje to podobną kwotę Euro czyli u nas około 6000.


Byłeś najbliżej :-B
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
x4rd napisał/a:
ZbyszekB wszystko zależy od tego jak będzie się sprzedawał korpus. Jeśli dobrze, a odstępie pół roku P zaprezentuje budżetowe FF moim zdaniem można liczyć na dostępność obiektywów producentów niezależnych.
Dokładnie. Jak będzie duży popyt na korpusy to będzie szansa na duży popyt na obiektywy a to może oznaczać że zacznie się opłacać produkcja jakiegoś obiektywu, np. 24-70/2,8 dla pełnej klatki. Generalnie czas pokaże jak będzie, a ja sądzę że Sigma nie wcześniej niż za rok będzie rozważać ewentualną produkcję 24-70/2,8 z bagnetem K a więc jeśli wyliczą że będzie się opłacać, to za jakieś 1,5 - 2 lata może będzie do kupienia.

[ Dodano: 2015-11-20, 20:54 ]
espresso napisał/a:
Zejdź na ziemię. Korpusy FF są niszą. Pentax FF będzie niszą w niszy.
No i tutaj muszę się zgodzić. Szanse są ale niewielkie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Zejdź na ziemię. Korpusy FF są niszą.


Ale rekompensują wysokim wskaźnikiem zwrotu z inwestycji, podobnie jak duża niszą jest cyfrowy średni format P a zarabia na siebie.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Ciekawe czy jakość będzie też losowa jak w przypadku 16-85 😀
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Też potrafisz podnieść na duchu :evil: Bardzo się interesuję 16-85 z powodu szerokości i obiecywanej jakości optycznej, natomiast jeśli wynikowa jakość będzie mierna z powodu niechlujności wykonania i kiepskiej kontroli to co pozostanie? Chyba nie "gwiazdka", krótka jest :roll:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
24-70/2,8 zapewne sobie również odpuszczę. Mała przydatność pod analoga. Do tego SDM. To magiczne określenie wzbudza u mnie obrzydzenie


Według zapewnień oraz komentarzy jest to inna wersja silnika niż do tej pory, ale fakt, na analogach słabo się przyda.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
greentrek napisał/a:
Bardzo się interesuję 16-85
Ogniskowa mi odpowiada, nawet byłbym skłonny go kupić. Jednak wykluczam już zakup "kota w worku". Z tego powodu w wątku zakupów grupowych http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0 zadałem kilka pytań. W Tym:
3. Czy będzie możliwość odbioru osobistego (np. celem przestrzelenia obiektywu)
4. Czy będą obowiązywały zasady sprzedaży internetowej (prawo zwrotu, odstąpienia od umowy) przy sprzedaży wysyłkowej?
Z braku odpowiedzi na te i inne pytania zakup tego obiektywu sobie odpuściłem.
24-70/2,8 zapewne sobie również odpuszczę. Mała przydatność pod analoga. Do tego SDM. To magiczne określenie wzbudza u mnie obrzydzenie :evil:


Hehe, ja da16-85 też teraz odpuściłem, z bardzo podobnych pobudek (tzn. z obawy o jakość) :roll: Czekam, aż ktoś z forumowiczów kupi, stwierdzi, że jednak woli FF i będzie chciał obiektyw sprzedać :mrgreen:

Tym SDMem się nie zrażaj, bardzo możliwe, że Pentax poprawił już bezawaryjność, tylko się tym nie chwali, bo wtedy przyznałby się, że faktycznie był z tym problem.
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
ktoś widział to szkło w Polsce do zakupu?
 

Siwy177  Dołączył: 27 Sie 2015
U sąsiadów z zachodu 1300 eryków stoi
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Używam ostatnio tego Tamrona 24-70 z Nikonem D750. I jeśli Pentax nic nie zepsuje (chyba obaw nie ma?) to będzie kawał porządnego szkła. Nie mam porównania do nowej wersji Nikonowego 24-70, ale od starszej wydaje mi się lepszy w każdym aspekcie. Jest przede wszystkim ostry od pełnej dziury, wyraźnie ostrzejszy niż Nikon na 2.8. Zbudowany bardzo solidnie, AF działa szybko.
Pytanie tylko co pentax dołoży oprócz ceny. Bo mnie Tamron kosztował 3400zł brutto. 1300 euro to dużo więcej jednak. A i tak okrojony ze stabilizacji jest.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
bakulik napisał/a:
Kilka sampli: http://fotopolis.pl/n/218...ia-przykladowe/


Optyczni też "zaprezentowali" swoje zdjęcia przykładowe. No trochę mnie dziwi robienie takich zdjęć przykładowych, które nic sobą nie prezentują tylko są tematem kpin dla hejterów. szkło samo w sobie być może jest nie złe ale jeżeli test będzie równie przykładowy jak te zdjęcia to dupa zbita :-/
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Longer napisał/a:

Optyczni też "zaprezentowali" swoje zdjęcia przykładowe. No trochę mnie dziwi robienie takich zdjęć przykładowych, które nic sobą nie prezentują tylko są tematem kpin dla hejterów. szkło samo w sobie być może jest nie złe ale jeżeli test będzie równie przykładowy jak te zdjęcia to dupa zbita


I od razu powiedzieli, że jest "wolne" w komentarzach :) nie oceniam tego posunięcia, na PForums mają zgoła odmienne zdanie. Może źli, że nie dostali do testów? :roll:
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
A jednak da się zrobić coś rzetelnie. Mowa oczywiście o zdjęciach "przykładowych"
http://fotoblogia.pl/8222...erwsze-wrazenia
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Na optycznych był też zamieszczony link do kilku zdjęć z tego obiektywu na flickrze
link podaje poniżej, moim zdaniem jest dobrze
https://www.flickr.com/ph...th/21155702044/
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Longer wszyscy Polscy narzekają na AF, co się dzieje.... :roll:
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
x4rd napisał/a:
Longer wszyscy Polscy narzekają na AF, co się dzieje.... :roll:


Niestety mają nowy punkt odniesienia :-/ Nikona D500 czyli samozwańczego killera Canona 7D mk II. Po kontakcie z tamtym AF nic już nie jest takie samo (podobno :-D ). Może do K-3 i K-3 mxII wyjdzie jakiś nowy firmware poprawiający współprace tego obiektywu z body.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Longer napisał/a:
Niestety mają nowy punkt odniesienia
"Nie mniej niż sekunda" na przeostrzenie, to jest wolno w tego typu szkle, niezależnie od punktu odniesienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach