maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
no i od dziś gości u mnie Triopo c-158 z głowicą B-2...Jak na kompaktowy statyw, przytroczony do plecaka jest wręcz idealny...Cena kompletu ~310pln.
 

Momonti  Dołączył: 06 Paź 2014
Hej :)
Ktoś z doświadczenia mógłby polecić statyw wraz z głowicą w przedziale 400-600zł?
Z wymogów to chciałbym móc się zbytnio nie garbić podczas korzystania (mam około 183cm wzrostu) i by utrzymał mi puszkę z doczepionym tele (czyli udźwig około 3-4kg). Fajnie by było gdyby całość była dość stabilna, a gdyby posiadała kolce w nóżkach(wysuwane czy dokręcane to rzecz obojętna) to byłbym przeszczęśliwy.
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Niedawno nabyłem Slik PRO 700 DX z głowicą (3d) za 550 PLN. Super stabilny (przez to trochę ciężki; ale potrzebowałem czegoś bardzo stabilnego i ciężkiego do Taira 3s oraz MTO 11CA), wysoki (rozkłada się do wysokości ponad 190cm). Nie ma kolców. Ja jestem mega zadowolony.
 

Momonti  Dołączył: 06 Paź 2014
Póki co zamówiłem na ebazarku Triopo gt3230 z głowicą B2 za 690zł(ciut ponad budżet, ale jest lżejszy i ma kolce- minus że jest czerwony). Jak się nie sprawdzi, to zwrócę i pewnie nabędę wspomnianego Slik-a :)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
STATYW Benro Monopod A-1691 + Głowica B-0 238zł

Moim zdaniem tanio :mrgreen:

http://www.camino.pl/stat...,twr,50581.html

W zestawie jest pokrowiec.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ktoś obeznany się wypowie na temat ww statywu? Warto?
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
maderos, na pewno nie mogę pretendować do miana specjalisty od statywów, ale mam prawie identyczny tylko z grubszą średnicą nóg i przez co jest trochę cięższy, oraz (zapewne) stabilniejszy i głowicą B1 która ma udźwig do 12kg. (B0 - 8kg).
Jak dla mnie niezła cena, aż trochę bym się zastanawiał czy nie jest za niska. :evilsmile:
Czy warto? Pewnie tak. ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
@Kolya90
Też mi się wydawała za niska, przecież jest tańszy od chińskich podróbek.
Okazało się wszystko z nim w porządku i nawet pokrowiec/torba jest :mrgreen:

@wariat133

Zmień hosting zdjęć na np. http://phototive.com/ czy np. fotosik.pl bo cała twoja praca z poprzedniej strony idzie na marne. Te dwa które podałem trzymają zdjęcia nieco dłużej :-P
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Sid Gotama, to teraz żałuję, że kupiłem swój za 2x tyle :lol:
maderos, jeden mały minus tych statywów to to, że trzeba dokupić kolce do nóżek, ale jak mają w tym sklepie to najlepiej od razu zamówić.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Kolya90 napisał/a:
Sid Gotama, to teraz żałuję, że kupiłem swój za 2x tyle :lol:
maderos, jeden mały minus tych statywów to to, że trzeba dokupić kolce do nóżek, ale jak mają w tym sklepie to najlepiej od razu zamówić.


Na alledrogo są po 460 zł z okrzykiem WYPRZEDAŻ.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Sid Gotama napisał/a:
STATYW Benro Monopod A-1691 + Głowica B-0 238zł

Moim zdaniem tanio :mrgreen:

http://www.camino.pl/stat...,twr,50581.html

W zestawie jest pokrowiec.


A ten poniżej to nie ten sam statyw?
obniżka z 832,01 na 280,01
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
grober, ta cena to chyba z premiery :lol: Tych statywów są trzy serie, może robią miejsce w magazynach na nową.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
grober napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
STATYW Benro Monopod A-1691 + Głowica B-0 238zł

Moim zdaniem tanio :mrgreen:

http://www.camino.pl/stat...,twr,50581.html

W zestawie jest pokrowiec.


A ten poniżej to nie ten sam statyw?
obniżka z 832,01 na 280,01


Numer się zgadza ale zdjęcia już nie. Na zdjęciach jest karbonowy z grubszych rurek i chyba niższy.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ehh...właśnie mi anulowali zamówienie. Brak produktów...szkoda gadać. Kasę przelałem w poniedziałek, a dzisiaj takie info.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Berno sprawdź na stronach http://www.balta.pl/ uważaj czy nie urwą szybkozłączki aby dodać za 70zł.
Taka nowa moda u sprzedawców :)
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Zamierzam kupić statyw. Kryteria to: markowy, wys. max >150 cm, waga <=1,5kg, wielkość transportowa <=60 cm, cena <200 zł. W Euro są w promocji Velbon EX-530 i EX-540, które spełniają wszystkie moje kryteria. Co warte są te statywy? Różnią się liczbą sekcji - pierwszy jest 3-sekcyjny, drugi 4-sekcyjny. Są jakieś istotne różnice w użytkowaniu statywu 3- i 4-sekcyjnego?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Velbon po 2 latach w bagażniku samochodu zaczął się kruszyć przy rozkładaniu.
Plastiki.
Gdzie mam trzymać statyw jak nie wiem kiedy będzie potrzebny?
Fakt przebywał tam przez dwa sezony, klimat mamy jaki mamy.
Do bagażnika wrócił jakiś stary niemiecki statyw który wożony był w moich bagażnikach ponad 10 lat i zastąpiłem go właśnie Velbon'em. Tylko po co?
4-3 sekcyjny. Przy tej samej wysokości trzy sekcyjne są zwykle dłuższe po złożeniu za to bardziej stabilne.
Dopiero przy karbonowych ilość sekcji ma mniejsze znaczenie.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
miromatys napisał/a:
Są jakieś istotne różnice w użytkowaniu statywu 3- i 4-sekcyjnego?

4 sekcyjny, gdy zależy Ci na mniejszej długości po złożeniu - kupiłem takiego Benro bo nosze go przytroczonego z boku plecaka w góry i na rowerze. A tak 3 sekcje szybciej się rozkłada i składa oraz są stabilniejsze.

Co do Velbona zdecydowanie nie. Plastik zarówno w mocowaniu jak i w głowicy, a do tego upierdliwa korbka. Miałem identycznie zbudowanego DF-60. Z Velbona sensowe chyba wciąż zaczynają się od Sherpy.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
WuWu84 napisał/a:

4 sekcyjny, gdy zależy Ci na mniejszej długości po złożeniu - kupiłem takiego Benro bo nosze go przytroczonego z boku plecaka w góry i na rowerze.

Fakt.
WuWu84 napisał/a:

sekcje szybciej się rozkłada i składa

niemierzalnie...
WuWu84 napisał/a:

są stabilniejsze.

to już bajki z mchu i paproci.. zależy od statywu.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
squonk napisał/a:
niemierzalnie...

odczuwalnie

squonk napisał/a:
to już bajki z mchu i paproci.. zależy od statywu.

3 i 4 sekcyjne z tej samej serii Benro, podobnej wysokości, aluminiowe. Ostatnia sekcja jest cieńsza i "sprężynuje" bardziej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach