plis  Dołączył: 12 Paź 2011
cube007 napisał/a:
plis napisał/a:
(...)chce lekki zestaw na wędrówki i nie czepia się pikseli...
zaawansowany kompakt ;-)

Aż taki nieczepialski to nie jestem. Poza tym, jak chcę bardzo kompaktowo to mam Pentax'a Q na zapasie...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
cube007 napisał/a:
zaawansowany kompakt ;-)

Tak, ale mi się udało E-PL1 kupić swego czasu taniej niż zaawansowane kompakty, a ze składanym obiektywem i zdejmowanym wizjerem mieści mi się... w futerale który kupiłem dla 16-45/4. Gabaryt i obsługa praktycznie jak kompakt, a masz wtedy matryce z lustrzanki z jej dynamiką i niskimi szumami.

W tej E-PL1 poszedł w odstawkę, bo straciłem stabilizacje i po przesiadce na K-S2, zacząłem dostrzegać małą dynamikę 12 MPix matrycy, to coś czuję, że przejście na wypasiony kompakt, to też nie będzie to. Coś będę musiał wymyślić dla żony, gdy E-PL1 całkiem zdechnie. Jeśli budżet pozwoli, to chętnie przygarnął bym nowego olka tylko z matrycą 16 w stylu kompaktu, a najlepiej z wbudowanym wizjerem w stylu dalmierzowca.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja też kiedyś chciałem kupić zaawansowanego kompakta i też skończyło się na epl1.
Ja też w pewnym momencie zacząłem narzekać na małą dynamikę epl1.
Ja też chciałem czegoś z wizjerem (dla żony) :mrgreen:
U mnie skończyło się na om-d e-m10. Do tego, w zależności od potrzeb podczepiony jest albo zujek 25/1.8 albo kit z epl1, więc jest lekko. Ostatnio do kompletu doszedł m.zujek 12-40/2.8, więc bardzo lekko już nie jest, ale jest za do zarąbiście ostro, i to już od pełnej dziury :lol:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Paffcio napisał/a:
Ja też chciałem czegoś z wizjerem (dla żony) :mrgreen:

Próbowałem już tego - E-M10 też się Kasi podobał ;-)
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ja mam GX7 z 12-35 PRO. Nie jest taki ciężki, jak się obawiałam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ladyhawke napisał/a:
GX7 z 12-35 PRO
zacny zestaw, a jak się to trzyma w ręce? Ja mam em-5 z 12-40 i używam z gripem bo bez jest mniej wygodnie (szkło jest jednak spore jak na m4/3) a 12-35 jest chyba podobne gabarytowo i wagowo?
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Nie, jest krótsze o 1 cm i lżejsze o 80g. Zresztą Gx7 ma wyraźny grip.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
MatzII skrobnij kilka zdan porownawczych e-m5 II do E-M10 Mark II. Jesli sie nie myle posiadasz oba bezlusterkowce. Gdyby nie uszczelnienia , c wybralbys? W ktorym lepszy af i podobne zagadnienia.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
axolotl, obecnie został mi już tylko E-M10, ale pierwsza generacja, nigdy nie miałem drugiej.
Ogólnie zdjęcia robią takie same i to jest chyba najważniejsze ;-) Poza tym E-M10 ma lepszy AF. Działa nieznacznie szybciej. CO nie znaczy, że E-M5mkII ma słaby czy wolny. Jest i tak o wiele szybszy od każdej lustrzanki (AF-S). Po prostu E-M10 dziwnym trafem lepiej sobie radzi w gorszym świetle.

Tak naprawdę E-M10 jest teraz śmiesznie tani, można go mieć za 1300zł. Jest to "no-brainer" moim zdaniem. Używam go obecnie w studio do produktów wraz z Panasoniciem 30mm macro, który kosztuje 1200zł. I ten zestaw sprawdza mi się dużo lepiej niż Nikon D750 z Tamronem 90.

Ale wybrałbym i tak E-M5mkII... jego przewaga tkwi w:
-Przede wszystkim wizjer. Ten z E-M10 jest malutki i ma minmalnego laga. Choć ten lag tak nie przeszkadza, rzadko jest widoczny. ALe rozmiar ma znaczenie. EVF z E-M5mkII to marzenie. Chciałbym go Nikonie.
-Druga rzecz do wydajność. E-M10 ma słabe bebechy i to czuć. Jak włączysz fokus peaking to zamula nieźle. Bufor też dużo mneijszy.
-Jakość wykonania. E-M10 jest z plastiku, mocno się rysuje zwłaszcza w wersji srebrnej.
Dalej ekran... Ten gibany z E-M5 to mistrzostwo świata. Moim zdaniem powinni taki montować w każdym OM-D. Plus wspomniane przez Ciebie uszczelnienia
-Hi-res mode - kolejny wielki plus. Produkty, architektura, niektóre krajobrazy, makro... W tych dziedzinach możesz mieć jakość średnioformatową. RAWy 64MP.
-Wydajniejsza stabilizacja
-ergonomia. Zarówno dostęp do pokręteł jak i przycisków funkcyjnych jest dużo lepszy. A przycisków jest więcej.

Jakbyś chciał pooglądać trochę sampli z E-M5+ olek 12-40 to zapraszam
https://500px.com/matzll/galleries/shanghai-2015
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Ok, dzieki za Twoja opinie ..... no to czekam na nowosci od Olympusa i spadek ceny 5ki ;)
Moze sie doczekam:)

Btw. zdjecia mistrzostwo dla mnie, ostrosc, detale i klimat oczywiscie. ;)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
-Hi-res mode - kolejny wielki plus. Produkty, architektura, niektóre krajobrazy, makro... W tych dziedzinach możesz mieć jakość średnioformatową. RAWy 64MP.
Bez przesady, to jest podobny poziom, co pentaksowy PixelShift - w testach widać dość wyraźnie, że jakość odbiega zauważalnie już od 645Z, nie wspominając o wyżej rozdzielczych średnioformatowcach, które zresztą również miewają tryb MS.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Bez przesady, to jest podobny poziom, co pentaksowy PixelShift

Ah... Rozumiem, że przetestowałeś?
jaad75 napisał/a:
w testach widać dość wyraźnie, że jakość odbiega zauważalnie już od 645Z, nie wspominając o wyżej rozdzielczych średnioformatowcach

Jakie testy? Bo różne można znaleźć.
https://www.youtube.com/watch?v=FlGffGBz8uQ
W studio prezentuje lepszą jakość niż d810, czyli najlepsza puszka FF.

axolotl napisał/a:
Ok, dzieki za Twoja opinie ..... no to czekam na nowosci od Olympusa i spadek ceny 5ki ;)
Moze sie doczekam:)

Ja również czekam, na E-M1mkII :-)

axolotl napisał/a:
Btw. zdjecia mistrzostwo dla mnie, ostrosc, detale i klimat oczywiscie. ;)

Dzięki :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
Jakie testy?
Np. ten:
http://www.imaging-resour...-k3-iiTECH2.HTM
albo ten:
http://www.dpreview.com/r...587906525858358
matzll napisał/a:
W studio prezentuje lepszą jakość niż d810, czyli najlepsza puszka FF.
Nie za bardzo:
http://www.dpreview.com/r...423975885753817
Zresztą nawet jakby, to jeszcze nie jest poziom najlepszych MF. Nawet nie poziom najtańszego (z nowych konstrukcji) 645Z.
Zresztą nikt chyba tego na serio nie oczekuje. Ważne, że jakość jest bardzo dobra, już z tak małej i stosunkowo niskorozdzielczej matrycy.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Ale to jeszcze nie jest poziom najlepszych MF. Nawet nie poziom najtańszego (z nowych konstrukcji) 645Z.

W niektórych testach d810 wypadł lepiej niż 645z, więc wiesz...
jaad75 napisał/a:
Zresztą nikt chyba tego na serio nie oczekuje. Ważne, że jakość jest bardzo dobra, już z tak małej i stosunkowo niskorozdzielczej matrycy.

Dokłądnie. Moje sformułowanie było pewnym skrótem myślowym, chyba całkiem nieźle oddającym istotę rzeczy. Nie ma sensu więc dyskutować o bezpośrednich porównaniach z najdroższymi MF, liczeniu pikseli i tym podobnych.

Ciekawe jestem bardzo co będzie potrafił E-M1mkII. Nowy Pen również obsługuje ten tryb, ale przez bardziej upakowaną matrycę rozdzielczość będzie o 25% wyższa. Ploty chodzą, że nowy flagowiec będzie miał matrycę 24mp. W hi-res mode powinno dać to oszałamiające rezultaty.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
W niektórych testach d810 wypadł lepiej niż 645z, więc wiesz...
Chyba tylko na Optycznych. Nie znam innego testu, w którym wypadłby lepiej...
matzll napisał/a:
Nowy Pen również obsługuje ten tryb, ale przez bardziej upakowaną matrycę rozdzielczość będzie o 25% wyższa. Ploty chodzą, że nowy flagowiec będzie miał matrycę 24mp. W hi-res mode powinno dać to oszałamiające rezultaty.
Osobiście uważam, że póki co powinni darować sobie jednak tryb 8-strzałowy. Nie poprawia jakości nawet w połowie tak, jak 4 strzały, a pliki rosną do dość absurdalnych rozmiarów. Do tego, 4 strzały dają jakąś (nikłą) nadzieję na szybkość czytania wystarczającą dla utrzymania takiego multishota z ręki, a nawet do zastosowania go do mniej statycznych scen - przy 8-miu strzałach jest to 2x mniej możliwe.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Osobiście uważam, że póki co powinni darować sobie jednak tryb 8-strzałowy. Nie poprawia jakości nawet w połowie tak, jak 4 strzały, a pliki rosną do dość absurdalnych rozmiarów. Do tego, 4 strzały dają jakąś (nikłą) nadzieję na szybkość czytania wystarczającą dla utrzymania takiego multishota z ręki, a nawet do zastosowania go do mniej statycznych scen - przy 8-miu strzałach jest to 2x mniej możliwe.

Pentax dysponuje jednak matrycą z 50% większą ilością pikseli. A w tych testach co wkleiłeś to jednak nieznaczna przewaga Olka się rysuje. Myślę jednak, że te 8 strzałów robi różnicę.

A co do utrzymania z ręki to ponoć Olympus nad tym pracuje. Zresztą idę o zakład, że olek szybciej wykonuje 8 zdjęć niż Pentax te swoje 4 :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
A w tych testach co wkleiłeś to jednak nieznaczna przewaga Olka się rysuje.
Szczerze mówiąc - nie widzę. Upscalowane pliki z K-3II wyglądają bardzo podobnie. No, ale fakt, że mamy 16MP vs 24MP.
matzll napisał/a:
A co do utrzymania z ręki to ponoć Olympus nad tym pracuje.
Olympus nie robi matryc, więc może co najwyżej czekać na rozwój wydarzeń.
matzll napisał/a:
Zresztą idę o zakład, że olek szybciej wykonuje 8 zdjęć niż Pentax te swoje 4
Nie wiem którą dokładnie matrycę ma E-M5II (poprzednik miał IMX109), ale jeśli już zdążyli wstawić tam IMX159, to na pewno jest ona szybsza niż IMX193 z K-3II (23 vs 8.7 fps), więc potencjalnie może.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
matzll napisał/a:
A co do utrzymania z ręki to ponoć Olympus nad tym pracuje.

Jakieś porażenie mięśni (wbudowany paralizator na ten przykład)? Protezy dla wszystkich użytkowników? ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
fuen napisał/a:
matzll napisał/a:
A co do utrzymania z ręki to ponoć Olympus nad tym pracuje.

Jakieś porażenie mięśni (wbudowany paralizator na ten przykład)? Protezy dla wszystkich użytkowników? ;-)
Wystarczy zaladowac uzytkownika do gipsu - taniej bedzie, ale z mobilnoscia slabo ;-)
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Olympus nie robi matryc, więc może co najwyżej czekać na rozwój wydarzeń.

Miało to być ogarnięte softem... Tak przynajmniej plotkowano.
Jakby tylko dało radę skrócić cały ten proceder do 0,5s to można by już z ręki trzasnąć na jakimś szerokim kącie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach