Almach9  Dołączył: 21 Wrz 2012
Skanowanie negatywow - obróbka zeskanowanego materiału
Witam,
Po kilkudniowej walce z starym sprzetem - Skaner ScanWit 2720s, karta SCSI, stary komputer z Windows XP - udało mi sie uruchomić skaner do skanowania negatywów.
Przejrzałem całe chyba forum, zaimplementowałem metody Alkosa.
Wszystko pieknie, ładnie - skany wychodzą całkiem ładnie, opanowałem jakoś z bólem metody usuwaniu kurzu i rys.
Poszukuje poradnika na temat szlifów końcowych - jak postępować z widocznym ziarnem, czy i jak stosować wyostrzanie zdjęcia.
 
krzysiek413  Dołączył: 20 Cze 2012
Cześć,
W ostatni weekend skończyłem swoja pierwszą rolkę filmu zamontowaną w nowym Super A.
Nie posiadam skanera dlatego po wołaniu filmu w labie zabrałem się za skanowanie za pomocą pentaxa k-r + pierścienie makro m42 + obiektyw Helios 50/2.

Po kilku podejściach wszystko zaczęło się powoli udawać ale podczas zamiany kolorów coś się złego dzieje: Zresztą zobaczcie sami. https://szareszklo.wordpress.com/2016/01/31/50/
Nie wiem czy to wina filmu, czy balansu bieli w k-r, czy zabiegów w lightroom...

Czy starać się to dociągnąć w programie czy kombinować z ustawieniami w aparacie? A może to wina filmu?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Musisz w LR usunąć maskę barwną negatywu. Ja robiłem to pipetą w balansie bieli, klikając właśnie na maskę. Później odwrócenie i dopiero obróbka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach