romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Czy to koniec linii (nazwy) dla rynku aps-c?

K-9 APS-C
K-7 APS-C
K-5 APS-C
K-3 APS-C
end.......

K-1 FF
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kolejny będzie K+1, K+3...i życie toczy się dalej :-)
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
Tytuł z PetaPixel: "The Pentax K-1 Has Features Not Found in Any Other Full Frame DSLR"
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
romeck, wystąpisz z jakimś pismem do Urzędu Celnego żeby specjalnie dla Ciebie cło naliczyli ??? Z tego co wiadomo to sprzęt fotograficzny zaliczony jest do elektroniki na którą stawka celna wynosi 0%. Skąd wytrzasnąłeś te 4.2% cła ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mirro napisał/a:
The Pentax K-1 Has Features Not Found in Any Other Full Frame DSLR
na przykład jedyny pełnoklatkowiec z logo Pentaxa

to już coś :-P
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
W imporcie z USA za sprzęt foto i obiektywy nigdy nie płaciłem cła, natomiast vat niestety zawsze.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A dlaczego nie przeliczacie cen z Euro? Przecież 2000EUR daje wprost ~9000PLN i za tyle przypuszczam wystartuje w PL.

[ Dodano: 2016-02-18, 08:49 ]
Nawet przeliczając z funtów wychodzi ciut ponad 9100PLN, a ceny brytyjskie do najniższych nie należą.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jaad75 napisał/a:
Tu widać dokładnie, że SAFOX12, to niemal dokładnie ten sam moduł, co SAFOX11:

jaad75, litości! Takimi zdjęciami, to ja mogę wykazać, że mikrokontroler to niemal dokładnie to samo, co podwójny wzmacniacz operacyjny albo liniowy regulator napięcia. :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ryszard, chodzi o to, że moduł z K-3 również miał 33 punkty, mimo, że część zwyczajnie nie była wykorzystywana. Najprawdopodobniej są to te same moduły, różnią się torem optycznym (pewnie niebawem pokażą się przekroje i będzie widać czy użyli patentu ze specjalnym lustrem) i być może algorytmami. IMHO nie należy spodziewać się dużej poprawy AF w stosunku do K-3II.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jaad75 napisał/a:
być może algorytmami. IMHO nie należy spodziewać się dużej poprawy AF w stosunku do K-3II.


W jednym z artykułów czytałem, że K-1 dostał nowy algorytm do obliczania ruchu obiektów, który sprawdza się nader dobrze. Ale żeby to zakwalifikować do praktyki to jeszcze sporo czasu.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Arti napisał/a:
No dobra, to kto pierwszy się pochwali zakupionym?

Stawiam na squonk'a :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pobawiłem się trochę RAW-em z K-1 w RT.

Tak wygląda nieco odszumione ISO 3200 :

odszum2.jpg

Jpg z puszki nie wyglądają zachwycająco szum widoczny na ISO 800 ;-) RAW-y mają potencjał jak widać powyżej...

K1 raczej nigdy nie kupię ale czekam na coś fajnego z APS-C z tą liczbą pikseli :-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ciekawe, czy na jego matrycy też pojawią się jakieś niespodzianki. :evilsmile:
Cieszę się, że się objawił ale zakupu nie deklaruję. Dla mojego pstrykania to on jest zbyt cenny. ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
x4rd napisał/a:
W jednym z artykułów czytałem, że K-1 dostał nowy algorytm do obliczania ruchu obiektów, który sprawdza się nader dobrze.
To tak jak K-3II... ;-)
Tymczasem na DPreview:
Cytat
We had the chance to use AF system in a non-test environment and found that, paired with the relatively fast-to-focus 15-30mm F2.8, its tracking was fairly slow but also pretty good at recognising and following its subject. This could limit its utility with faster moving subjects - where it may choose the correct AF point too slowly to respond as the subject moves around the frame. The limited AF coverage also means it's unlikely fast-paced shooters will experience much success shooting this way, possibly falling back to relying on the center AF point - which, along with the points directly above and below it, focuses down to -3 EV.

BTW, akurat z tym -3EV tylko na trzech centralnych punktach, to prawie na pewno się mylą.

[ Dodano: 2016-02-18, 10:09 ]
MarWoj napisał/a:
Ciekawe, czy na jego matrycy też pojawią się jakieś niespodzianki. :evilsmile:
Jakie?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jaad75 napisał/a:
Jakie?


Impresjonistyczne, jak swego czasu w K-5 ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
jaad75 napisał/a:
Jakie?


jaad75, coś w stylu czerwonych koralików. Oby pierwsi nabywcy nie musieli tego przerabiać.

[ Dodano: 2016-02-18, 10:21 ]
O, Fenol uprzedziłeś mnie.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Kuba Nowak napisał/a:
Arti napisał/a:
No dobra, to kto pierwszy się pochwali zakupionym?

Stawiam na squonk'a :mrgreen:

Ale uszczypliwa Bestia :-) Wiesz ile szkiełek musiałbym sprzedać ?? :mrgreen:

 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
No to teraz optycznym wrzody na żołądku wyrosną ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A czemu nowy K1 nie ma filmów 4K ? ;-)

To obecnie standard nawet w kompaktach....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
A czemu nowy K1 nie ma filmów 4K ? ;-)
Bo ani matryca, ani procesor na to nie pozwalają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach