lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Sony Alpha ma miniUSB.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Producentowi nie oplaca sie stosowanie rozwiazan doskonalych, bowiem nie bylby w stanie sprzedac kolejnego produktu. Tymczasem, takie przykladowo miniUSB gwarantuje, ze spory procent uzytkownikow po wylamaniu gniazdka siegnie po nowszy model, a ten wyrzuci/sprzeda/odda. Malo tego - siebie obarczy za swoja niedelikatnosc pelna wina.

A kazdy sprzedany nowy produkt co 2 lata, to nowy zysk dla producenta.
Taka tendencje wymiany widzimy wszyscy i jej ulegamy.... bo jak tylko pokazala sie klasa K10, to rozpoczela sie masowa wymiana starych korpusow na nowa puszke, i nie wazne bylo, ze z nowymi zaletami pojawily sie nowe wady :evilsmile: Producent ma wtedy pewnosc, ze sprzeda kolejny model, gdzie wady zostana usuniete, natomiast spektrum udoskonalen jest jeszcze szerokie. Jak szerokie?

Nie tak dawno nie udalo mi sie przekonac do lustrzanki kolege - do tej pory fotografa analogowego. Uparl sie i kupil najnowszego Olympusa SP-550. I rozmowa byla krotka, porownawcza... a porownywal parametry K10 z Olympusem i krzywo na mnie patrzyl, ze go na taki technologiczny kit namawiam, bo nie dosc ze drogi, to ubogi... :mrgreen:

Zacytowal producenta i mowi: patrz, a ten aparat ma:
- obiektyw z 18-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik ogniskowych 28-504mm w aparacie małoobrazkowym) 1:2.8-4.5- jest szeroki kat i zoooooooooom w jednym !!!;
- tryb super makro - fotografowanie już z odległości 1cm;
- ekran 2.5” LCD 230 tysiecy punktow;
- matryca 7.1 - wyścig na megapiksele nikomu nie służy;
- producent chwali się "podwójną stabilizacją" (wiem, ten drugi czynnik zapobiegający rozmyciu to nic innego jak wzmocnienie sygnału matrycy i podniesienie ekwiwalentu czułości, skutkujące wysokim zaszumieniem zdjęcia - ale bajer jest!);
- możliwość rejestracji plików RAW;
- obecność trybów preselekcji czasu i przysłony oraz trybu w pełni manualnego, trybu ekspozycji P/A/S/M;
- aż 143 punkty AF do wyboru !!! :evilsmile:
- zdjęcia seryjne wykonywane z wysoką prędkością do 15 kadrów na sekundę;
- technologia BrightCapture dla lepszych rezultatów w słabych warunkach oświetleniowych;
- 25 wersji językowych, w tym polskie menu;
- normalne zasilanie AA;
- az 23 PROGRAMY TEMATYCZNE:
- PORTRET
- KRAJOBRAZ
- PORTRET NA TLE RAJOBRAZU
- SCENERIA NOCNA
- PORTRET NA TLE SCENERII NOCNEJ
- ZDJĘCIA SPORTOWE
- W POMIESZCZENIACH
- PRZY ŚWIECACH
- AUTOPORTRET
- PORTRET W ZASTANYM OŚWIETLENIU
- ZACHÓD SŁOŃCA
- SZTUCZNE OGNIE
- POTRAWY
- SPOZA SZYBY
- DOKUMENTY
- AUKCJA
- ŚNIEG
- PLAŻA
- PODWODNA FOTOGRAFIA SZEROKOKĄTNA
- PODWODNA FOTOGRAFIA MAKRO;
- NAGRYWANIE FILMÓW: Z DŹWIĘKIEM;
- CZUŁOŚĆ ISO: 50, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 5000;
- no, jest wada: niszowy standardu kart pamięci xD-Picture :evilsmile:

A teraz wyobrazmy sobie, ze w grudniu pojawia sie nowy Pentax K1, co ma to wszystko co powyzej, z kitowym wymiennym obiektywem 18-200, a przynajmniej z 17-70, i kosztuje tyle samo co ten Olympus czyli ok. 1400 zl 8-)
Przeboj roku!
Niestety, taki producent sie nie pojawi - bo trudno by bylo mu sprzedac za 2 lata kolejny lepszy model. A jesli by sie pojawil - to za 2 lata zbankrutuje. Dlatego jestesmy skazywani na rzeczy slabe i niedopracowane - bowiem zyjemy w czasach, gdzie nie technolog a marketing decyduje o produkcie.

Bylem kiedys na konferencji Intela, gdzie przedstawiciel firmy pytal nas dealerow, czemu tak narzekamy na strategie firmy oraz to, ze tyle wad dostrzegamy i przeciwko nim tak jawnie i otwarcie protestujemy (no bo kazdy majac okazje chcial wygarnac mu swoje). Kiedy juz wszyscy obecni na sali, wyrzucili swoje pretensje co do produktu jakim jest farelka marki Intel - gosc zadal krotkie pytanie "Kto z panstwa ma w domu telewizor starszy niz 10 lat?" I ponad polowa sali rece podniosla. A kto z panstwa ma telewizor nie starszy jak 2 lata. Kilka rak sie podnioslo. - Widzicie panstwo. Firma Intel dba o wasze interesy..." :evilsmile: Inaczej sprzedawalibyscie komputery raz na dziesiec lat...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Producentowi nie oplaca sie stosowanie rozwiazan doskonalych, bowiem nie bylby w stanie sprzedac kolejnego produktu.


Racja.

Tok'Ra napisał/a:
Tymczasem, takie przykladowo miniUSB gwarantuje, ze spory procent uzytkownikow po wylamaniu gniazdka siegnie po nowszy model, a ten wyrzuci/sprzeda/odda.


Ale to juz troche paranoja ;-)

Tok'Ra napisał/a:
A kazdy sprzedany nowy produkt co 2 lata, to nowy zysk dla producenta.
Taka tendencje wymiany widzimy wszyscy i jej ulegamy.... bo jak tylko pokazala sie klasa K10, to rozpoczela sie masowa wymiana starych korpusow na nowa puszke,


I to jest wlasnie sposob na wymuszenie nowego zakupu, a nie wylamujace sie gniazda USB.... ktre potrafia sie wylamywac ni z tego ni z owego nawet z 1Ds mkII - pisze z doswiadczenia (no tyle ze tam FW....) ;-)

Tok'Ra napisał/a:
Niestety, taki producent sie nie pojawi - bo trudno by bylo mu sprzedac za 2 lata kolejny lepszy model.


Pojawi sie... tylko z super-naglosnionymi-malo-znaczacymi-usprawnieniami...
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
to moze wrocimy do zenitow ? :P zaoszczedzimy na mlotkach i bedziemy mieli przy sobie zawsze biala bron, chociazby do obrony :-P
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
E tam, mam już młotek.
 
areus  Dołączył: 26 Lip 2007
dzieki wszystkim (zwlaszcza tym co na temat pisali :-P ) za wypowiedzi, wiem o czytniku kart sie za to zabierałe, zaberałem no i masz. a do serwisu i tak oddam i tak oddam, no skandal, ze cos takiego sie stalo a wierzcie mi ze wcale duzo sily nie uzywam wkladajac tak mala wtyczke w tak malenkie gniazdo :)
pozdrawiam
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Takie pytanko - jaki czytnik polecacie ? Chodzi mi o coś z cyklu: tani i dobry ;-)
 

motomouse  Dołączył: 14 Sie 2007
Niebieski - Hama ;-)

Wersja 19/35 in 1 na Allegro już za 30-40 PLN.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo, wrzuć na szukajkę - tona wiedzy już jest o czytnikach....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Enzo, wrzuć na szukajkę - tona wiedzy już jest o czytnikach....

Ok - znalazłem: http://www.pentax.org.pl/viewtopic.php?p=118138
Zastanawiam się tylko czy używając czytnika kart zamiast kabelka usb nie zwiększamy ryzyka padnięcia gniazda karty... ;)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Idąc tym tropem, należałoby przestać używać spustu migawki.... ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Idąc tym tropem, należałoby przestać używać spustu migawki.... ;-)

Faktycznie - przydałby się wężyk albo pilot... To nie ja zacząłem ;-)

Tak na marginesie - wpadające gniazdo usb to kolejny powód by kupić D40iks.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Nie miałem czasu przeczytać całego tematu dokładnie ale była rozważana opcja reklamacji produktu na niezgodność umowy kupna/sprzedarzy.

Ps. Jeśli już taka propozycja była to sorry za zbyteczny post
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Pentaxowiec napisał/a:
Nie miałem czasu przeczytać całego tematu dokładnie ale była rozważana opcja reklamacji produktu na niezgodność umowy kupna/sprzedarzy.


Kazdy rzeczoznawca bedzie mial jedna odpowiedz: uszkodzono mechanicznie. Zwielokrotnienie lub masowa skala przypadku dawalyby nadzieje na udowodnienie wady produktu - tutaj jednak nie ma na to szans. Przynajmniej narazie :mrgreen:
 
areus  Dołączył: 26 Lip 2007
:)
czyli poczekam az innym sie to stanie :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
areus, wypluj to :!:
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
Zgadzam się z przedpiszcą:
1. gniazdo zalep i nie używaj.
jak Ci sie urwie koło w nowym samochodzie, to masz założyć co?
zorzyk napisał/a:
2. kup czytnik SD.
a niby dlaczego?
Cytat
3. idź robić zdjecia.
wszyscy tu robią zdjęcia, a Ty byś może zaczął myśleć, a nie zachowywać się jak wszystko wiedzący stary cap.

Jak komuś odpadnie mocowanie KAF to też będzie usterka mechaniczna? tak? Serwis powinien przyjąć i poddać sprzęt ekspertyzie - co było przyczyną urwania się złącza. Bo na zdrowy rozsądek jak może się urwać coś co jest integralną cześcią całości? To tak jakby wylatywały kineskopy z telewizorów i kazano by userom przyklejać je na distal.

Oddaj do serwisu i żądaj bezpłatnej naprawy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
vector napisał/a:
Ty byś może zaczął myśleć, a nie zachowywać się jak wszystko wiedzący stary cap.
vector, do twoich irytujących wypowiedzi zdążyliśmy się już przyzwyczaić i je ignowrować, ale teraz usilnie starasz się udowodnić brak kultury osobistej (delikatnie mówiąc).

[ Dodano: 2007-09-18, 08:02 ]
Cokolwiek chciałeś wyrazić, można było użyć innych słów
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
vector napisał/a:
a nie zachowywać się jak wszystko wiedzący stary cap

Dotychczas nie wypowiadałem się w przypadku Twoich postów.
Tym razem:
- pomyśl kilka razy zanim coś napiszesz,
- to nie to forum, zastanów się nad innym.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Szkoda vector, że w ten sposób chcesz na siebie zwrócić uwagę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach