szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
irek83 napisał/a:
fajne cacko
Fenol napisał/a:
Znam i choruję na niego

Właśnie, cacuszko... Od bardzo dawna robię przymiarkę do zakupu średniaka. Zawsze kończy się tak samo, czyli: najlepszy dla mnie byłby dalmierz. No a jak dalmierz to Bronica RF645 (drogo), albo jeszcze lepiej Mamiya 7 (bardzo drogo). Te dwa okazują się za każdym razem poza moim zdroworozsądkowym zasięgiem finansowym, więc na horyzoncie pojawia się ten Fuji, wchodzi przebojem, zgarnia pulę i... wtedy do głosu dochodzą rozum i sumienie, które cierpliwie, krok po kroku tłumaczą i przekonują, że zakup tego aparatu nie zagwarantuje mi genialnych zdjęć. Odpuszczam. Na parę miesięcy. Bo to wraca... I wiem, że w końcu po pijaku kliknę i ściągnę go z Japonii albo innego Hong Kongu.

[ Dodano: 2016-02-19, 21:00 ]
PS. Podrzucam fajny tekst Mike'a Johnstona o Bronice RF. Trzymajcie się zdrowo = nie chorujcie! ;-)

 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
szybkiparowoz napisał/a:
I wiem, że w końcu po pijaku kliknę i ściągnę go z Japonii albo innego Hong Kongu.
!

Mamy wiele wspólnego, na zdrowie :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wybaczcie. Nie mam czasu wrzucić regulaminu. Zamysl jest taki by trzymać się dotychczasowych ustaleń, zacząć w marcu i poluzować częstotliwości publikacji. Czyli 2 na 2 miesiące.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Mało nas...
Projekt i pomysł świetny ale za mało nas.
Nawet zwiedzam aukcje szukając sprzętu aby sprostać...
Skanera do klisz MF nie kupię, oprę się na kimś z Was albo będę robił przez duplikator aparatem :(
Koreks znalazłem, chemia w drodze, przećwiczę czy jeszcze coś z tego pamiętam...
Z cenami żarówek ocipieli?
Macie jakieś zdrowe namiary, przecież 15-tki przepalają się od włączenia.
Może ktoś ma z Was jeszcze zbędny filtr czerwony jak za starych czasów na te mleczne ?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Jakie żarówki, chodzi Ci o ciemniową? Jak nie robisz odbitek tylko skanujesz to przecież nie potrzebujesz. A jak chcesz odbijać to popatrz na allegro za lampami ciemniowymi na ledach w kolorze oliwkowym.

[ Dodano: 2016-02-20, 12:12 ]
Znikły? Sam patrzę i nie widzę.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Jak już zacznę ponownie się w to bawić to papier też kupię ale najpierw K-1 potem body 6x7 albo nieco mniejsze. Do podpięcia coś znajdę na początek ;)

 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
O, to może dużo wody upłynąć zanim kupisz papier. Do kupna K-1 pozostało Ci dokładnie 6599 zł, a to może być spory kawał czasu :mrgreen: A po drodze jeszcze 5x7. Ale jest plan i trzymam kciuki za jego realizację :-B
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Będę eksperymentował tym co mam 6x6 i 35 mm z MZ-50.
Z dwadzieścia lat nie wywoływałem.
Dobrze liczysz ale mam co nieco jeszcze w skarpetce.
Premiera, premierą, przed pierwszymi testami i opiniami K-1 nie kupię.
Po drodze 6x7 :evilsmile:
Tu mam co przypiąć na start.
Gorzej , że czeka mnie w tym roku jedna komunia i 3x chrzciny i rzeczywiście liczyć muszę aby się nie przeliczyć.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jest regulamin: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1222907

Jeśli znajdziecie jakieś błędy czy nieścisłości, to piszcie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pięknie! Teraz muszę jeszcze tylko do końca parę rzeczy przemyśleć i na pewno wpisze się na listę :-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Fenol napisał/a:
Cenowo wcale nie wychodzi źle, bo widzę, że FP-100c można znaleźć za około 45zł. A to 10 zdjęć. Biorąc pod uwagę, że odpadają koszty wołania i ma się w ręce od razu odbitkę, to cena przestaje przerażać :-)

Generic napisał/a:
No i to jest jedyny materiał do wyboru o-)
Był jeszcze czarnobiały fp-3000b ale ostatnio widziałem, że się zmył a jak wypływa u kogoś to już za nienormalne pieniądze.


No to koledzy róbcie zapasy: Fuji kończy produkcję filmu FP-100c.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No i masz. Obrażam się na Fuji.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ech... nie byłoby to aż tak smutne, gdyby nie to, że to ostatni taki materiał :-( Wszystkie landy i polaroidowskie ścianki do średnich formatów pójdą się...

Cóż - jak nie jest wam los tego materiału całkiem obojętny, to podpiszcie się pod petycją:
https://www.change.org/p/...c-instant-films

Czy ona coś zmieni? Decyzji Fujifilm pewnie nie, ale jest szansa, że przy dużym zaangażowaniu społeczności materiałem zainteresuje się np. Impossible Project, więc może warto?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie lubię Impossible Project. Zamiast skupić się na emulsji to robią pierdyliard kolorów i kształtów ramki.
No i peel-apart to chyba jednak inna technologia i w to nie wejdą.


I nie stać mnie na 10zł/zdjęcie o-(
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Generic napisał/a:
Zamiast skupić się na emulsji to robią pierdyliard kolorów i kształtów ramki.


Bo to się sprzedaje - lepiej pierdyliard kolorów i kształtów ramek, niż wycofanie się z biznesu ;-)

Czy nie wejdą? Ciężko ocenić. No i osobiście wolałbym by było drogo, niż by w ogóle nie było :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach