bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 431
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc431.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 21.02.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc431_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc431_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc431_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc431_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.


Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc431.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc431.zip

1. Blesso


2. jaerk
Niby prosta, ładna i kolorowa fotka ale i tak są wątpliwości czy to tak tam świeciło słońce w tym lasku.


3. latarnik
LR5.7 z użyciem procesu 2010 - próba obrobienia w 2012 była do niczego.


4. mateo


5. mr.ra66it


6. nutado
Wykorzystany został lightroom;
temp: 5350; tint: -7; exposure +4,1; contrast: +40;
highlights: -62; shadows +64; blacks: -29
saturacja:
aqua: +16
blue: - 49
purple - 42
Do tego kilka innych zmian i lekkie wyostrzenie


7. powalos
Wołane w LR 5.7.1 Las pokazany w barwach, które lubię.Zapis do jpg i zmniejszenie w IrfanView 64


8. przem_k
CR - ekspozycja 4.5; jasności -100;cienie -32;whites 43; i trochę na krzywych wyciągnięcie świateł


9. rafb


10. rafi


11. unbreakable


12. wurcnet
Moje pierwsze zgłoszenie na RC :)
Zakres zmian w ustawieniach podstawowych LR m.in:
- balans +6048
- podniesienie ekspozycji na +2,5
- światła -50
- cienie +50
- czernie -50
- czystość +10
- saturacja +30
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Dla mnie #4 i #5 bez szaleństw z cieniami ze wskazaniem na #5
Ale zamiata tu wszystko i wszystkich # 11 unbreakable :-B
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Dziękuje :) nowy monitor przetestowany ;)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Ja też mam nowy monitor i zastanawiam się czy zabierać się za RAWy od startu zabawy z cyfrą czy zostawić swoje gnioty.
ech...
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Nic nie tracisz RAW-y możesz robić równolegle z .JPG, napewno jedną rzecz się zmienia przy zaczęciu pracy z RAW, że wciśnięcie spustu w aparacie to nie koniec a początek,
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Jako oglądacz się wypowiem ...
Wg tego co widzę ( na swoim monitorze ) najlepsze jest zdjęcie nr 10 . Kontrast jest o.k. Jedynie pasowałoby lekko ściągnąć magnetę . Następnie nr 5 też jest dobre jedynie tonacja jest zbyt chłodna do tego oświetlenia . Pozostali Panowie niestety polegli ...Zbyt mocno powyciągane cienie lub za duże kontrasty . Kolory nienaturalne . Las to trudny przeciwnik . Zwłaszcza przy takim oświetleniu .
 
nutado  Dołączył: 10 Wrz 2009
A ja sobie zapomniałem wyłączyć fluxa, który mi ocieplał obraz na monitorze (podobno dobrze działa na oczy przy długiej pracy), no i efekt wyszedł jak wyszedł. Choć z drugiej strony i bez tego pewnie moje zdjęcie byłoby zimniejsze niż reszty uczestników.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Z pewnym zaskoczeniem natrafiłem na wyciągniętą z zamrażarki przez kolegę bakulika fotografię mojego autorstwa, wysłaną hoho.., albo jeszcze dawniej.
I oto znów ją ujrzałem w tej edycji naszej zabawy z obrazkami.
I muszę Wam powiedzieć, choć to truizm, gdyż dobrze o tym wiecie, że wbrew pozorom ten RAW nie był wcale prosty. Ja od razu skopałem go w trakcie pstryku, ale zatrzymałem, gdyż ostrość była wystarczająco dobra, a całość do wyciągnięcia.
Dlatego go Wam podesłałem.
I powiem całkiem szczerze, że większość prac nie wygląda za dobrze :roll:
Blesso mógł być blisko, lecz z niewiadomych powodów sprał kolory w środkowej części kadru (głównie tam). Później jest bardzo różnie, aż do pracy kolegi unbreakable, którą bym wyróżnił dość zdecydowanie; poszedł też podobną drogą, którą wykonałem sam, wywołując tę fotografię na potrzeby własne.
Miałem z Was wszystkich jakby najłatwiejsza drogę do pokonania, gdyż gdzieś w głowie tułał się jeszcze przez jakiś czas obraz tego miejsca.
To był las w okolicach Spały - tak na marginesie.
Światło było ciepłe, utrzymywały się jeszcze resztki porannej mgły, a las pozostał nieco mroczny i tajemniczy, ale nie należało tutaj zgubić barwy światła. Ciepłej, jak wspomniałem.
Dlatego nie zrozumiałem braku tej ciągłości, w właściwie stałej wartości światła u Blesso , w żaden sposób nie zwrócono na barwę tegoż w kilku następnych pracach - skąd się wzięły niebieskości, albo wręcz granaty przy pochylającym się w kierunku horyzontu Słońcu?
Brak tego rodzaju przemyśleń (nie będę pisał "analiz") dał niezrozumiałe dla mnie (przypominam, że ja tam byłem i widziałem ;-) ) efekty.
W sumie niełatwe było to zadanie, a pozory prostego dla rozkminienia widoczku mylące (powtarzam się?).
Pozwolę sobie na koniec tej długiej tyrady przedstawić swoją wersję, tak jak to zapamiętałem, ale oczywiście uzyskaną niekoniecznie z zachowaniem reżimu dozwolonych technik w naszej tu zabawie.
Ale to mi było wolno :-P
Dzięki za włożony wysiłek w to zdjęcie, być może znajdę jeszcze coś paskudnego na dysku i Wam do zabawy podeślę :-B

Dodam jeszcze, że duże wersje wyglądają (wszystkie) o wiele lepiej, co jest zrozumiałe. Te miniaturyzacje jednak paskudzą naszą krwawicę :evilsmile:

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Kot72 - subiektywnie zgodzę się z opinią odnośnie kontrastu i obiektywnie (niestety) co do skopanych kolorów u mnie. Tym razem nie był to jednak zamierzony efekt z mojej strony - wysłałem wersję, która nie powinna być końcową... Mniejsza o przyczyny i powody, ale wysłałem co widać...

Zaś z pokazanych wersji - z zastrzeżeniem, że tym razem tak trochę na szybko (co wcale nie ma deprecjonować takiego wyboru) - najbardziej odpowiada mi chyba 7. powalos.

Edit: Czas postów może na to nie wskazywać, ale napisałem to co wyżej, nie czytając komentarza "autorskiego", po którym trochę się "wyjaśniło"...

 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Rafi napisał/a:
najbardziej odpowiada mi chyba 7. powalos.


Też nieźle - gdyby jeszcze nieco ocieplić światło - widzę tam jakieś zieloności (monitor?)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie, nie monitor. Na moim też widać. Tak po prostu "wywołałem". Rafi, :-B . Pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach