Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Sigma sd Quattro oraz sd Quattro H
W końcu się doczekaliśmy! Sigma postanowiła wypuścić bezlusterkowce z matrycą Foveon.

Sigma sd Quattro z matrycą APS-C
Sigma sd Quattro H - z matrycą APS-H

Ciekaw jestem efektów i czy będzie trzeba nosić zapasowy akumulator w plecaku. Mocowanie Sigma SA.

Tutaj nieco więcej na ulubionych aptecznych:
http://www.optyczne.pl/94..._Quattro_H.html
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Ja to ciekaw jestem ceny...

Wersja H bardzo pociągającym sprzętem się wydaje.

Pytanie mam tylko takie - czy pliki z tych aparatów można obrabiać lightroomem i innymi "cywilnymi" programami? Czy tylko dedykowane od sigmy?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wyprodukowali dość sporo obiektywów z mocowaniem SA, których za bardzo nie ma do czego podpiąć (tylko jedno lustro Sigma SD) więc z punktu widzenia marketingu ruch właściwy, choć nieco spóźniony. Jak ktoś myśli o tym sprzęcie, to zwracam uwagę, że w chwili obecnej sporo tych obiektywów jest w Polsce na wyprzedaży w całkiem atrakcyjnych cenach.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
A gdzie można te obiektywy znaleść na allegro to może ze 3 sztuki są. Ja cały czas używam SD15 i to dla mnie jest super informacja od Sigmy, ciekawe jaka będzie cena?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fenol napisał/a:
czy będzie trzeba nosić zapasowy akumulator w plecaku

To już zdaje się taka świecka tradycja.
matzll napisał/a:
czy pliki z tych aparatów można obrabiać lightroomem i innymi "cywilnymi" programami? Czy tylko dedykowane od sigmy?

To zależy. RAW-y z pierwszych Sigm można było obrabiać w Lightroomie, Merill już niestety nie jest przez niego czytany, natomiast co do Quattro się nie wypowiem - trzeba by ściągnąć surówkę i sprawdzić. Jednak po obecności profili tych ostatnich wnoszę, że jest taka opcja.
Pomijając kwestię czytania i możliwości edycji, póki co najlepsze efekty w zakresie koloru osiąga się poprzez wstępną edycję w Sigma Photo Pro.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jaceek81 napisał/a:
gdzie można te obiektywy znaleść na allegro to może ze 3 sztuki są.
W sklepach Sigma-Pro.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardzo ciekawa historia z tą Sigmą. Sądzę jednak, że w stosunku do Meriilla nie będziemy tu mieli żadnego przełomu, zwłaszcza na niskim iso. Pewno cena też będzie odpowiednia, ale to zawsze można jakoś przeskoczyć, natomiast utrata "kompaktowości" całego zestawu, to może być bariera nie do pokonania na ten moment.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Z wyglądu przypomina trochę Ricoha GXR :-)

Z tego co wiem Sigma nie ma w ofercie żadnego shifta, a na tym najbardziej mnie by zależało. Pewnie można podpiąć coś przez konwertery, ale pytanie jaki obrazek da takie połączenie.

[ Dodano: 2016-02-23, 10:12 ]
Lipa napisał/a:
Sądzę jednak, że w stosunku do Meriilla nie będziemy tu mieli żadnego przełomu, zwłaszcza na niskim iso.


Gdzieś czytałem, że kompakt Quatro jest gorszy niż Merrill.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Pomysł interesujący, choć trochę spóźniony. Tak powinien mniej więcej, w rzucie poziomym wyglądać K-01, mieć wizjer i by się przyjął na rynku.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
E, Quattro... To już nie to.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Co by o niej nie mówić to czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Tego wizjera to się już bardziej w prawo nie dało zrobić? Nos cały czas na ekranie, a prawym kciukiem prosto w oko jak w najmniejszych Canonach? :roll:
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
WuWu84 napisał/a:
Co by o niej nie mówić to czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Tego wizjera to się już bardziej w prawo nie dało zrobić? Nos cały czas na ekranie, a prawym kciukiem prosto w oko jak w najmniejszych Canonach? :roll:


Na zdjęciach pokazali wersję dla lewoocznych.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Lewoocznych i praworęcznych - to dość rzadka kombinacja ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ależ to wielki kloc... Sigma zdaje mi się bierze udział w konkursie na największego bezlusterkowca.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Inżynierom podobał się LX7 z wizjerem ale postanowili nie oszczędzać na materiałach. Z drugiej strony - jak podepniemy do tego serię Art to zestaw będzie wyważony, w sam raz dla drwala.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Enzo napisał/a:
w sam raz dla drwala

Tak, dorobić trzonek z bagnetem SA i używać jako młotek do wbijania klinów ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Idealny sprzęt dla faceta z kowadłem :-P
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Z SA18-35 i SA 50-100 może tworzyć kompletnie zamknięty mały system.
Waga, wymiary?
Sigma w pierwszym rzędzie może dołożyć kosom (7) Sony a potem DSLR.
Lepiej nie lekceważmy zanim nie sprawdzimy jej możliwości.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Optyczni pokazali aparat ze wszystkich stron:

http://www.optyczne.pl/94...%C4%99kach.html

Cóż... ale brzydal :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fenol napisał/a:
Cóż... ale brzydal

Kojarzy mi się z E-300 Olympusa. Klawiszologia, wyświetlacz, grip wyglądający na bardzo wygodny - ciekawy sprzęt. Jak za parę lat będzie w cenie DPM2 i zwiększę masę mięśniową to może się skuszę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach