fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Już nie mam niestety.
Pewnie przehandlowałem na jakieś giełdzie przed laty.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Fenol napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Qrczątko to ja mam chyba taki w domu... brata ale już na pewno o nim zapomniał.

Tego Premiera? To Ci zdjęcie na zachętę podrzucę ;-)


Wygląda identycznie ale nie jestem w stanie sprawdzić numeru. Jak polecę do domu to go poszukam.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Fenol napisał/a:
Za to strasznie przypasował mi Premier M989

Ha, mam taki, w pudełeczku, stan nówka. Zrobiłem jedną kliszę - autofocus nie działa o-\ cały czas ostrzy na nieskończonośc/hiperfokalną.
A strasznie szkoda bo fajnie leży w ręce, zgrabny taki.

A co do mju... wady ma, ale jednak szkło niezłe, automatyka niezła. Szeroki zakres czasów i ostrości (od 30cm) no i malutki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Odśnieżę. Jako że sytuacja mnie zmusiła, kupiłem do eksperymentów grupowo-fotograficznych (będę organizował coś w rodzaju wędrującego aparatu) małpkę drugiej słusznej firmy czyli Ricoha. Za 35 zł otrzymałem aparat oznaczony XF-30 Super Date w stanie bardzo przyzwoitym, dodatkowo z kilkumetrowym przewodem wyzwalacza (gdyby ktoś chciał np. fotografować koleżankę pod prysznicem to może to zrobić siedząc wygodnie w bezpiecznej odległości). Aparat ma jedną wadę - bardzo głośny silnik przewijania filmu, więc do dyskretnego streeta sie nie nadaje. Zamiast wolnego AF-u ma piekielnie szybkie definiowane tematy pt. kwiatuszek, portrecik, kropeczka czyli nie mam pojęcia i krajobrazik. Do tego zamiast zdawać się na złudny czytnik kodów DX sami se definiujemy czułość. Samowyzwalacz też ma. Nie działa w nim automatyczne zwijanie filmu ale może to jakiś błąd który zniknie po aktualizacji firmware.
Tak się toto prezentuje:



Nawet zdjęcia da się tym robić (kolory, kontrast, brak ostrości sponsorują Superia 200 i Epson V500).


Ogólnie jestem dość miło zaskoczony optyką tego maleństwa.
Czuwaj!
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A mi ostatnio wpadł do kieszeni taki oto mikrus. ;-)

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
O ! Olympus XA . To jeden z nielicznych plastikowych "kulciaków".
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Miałem XA w ręku, macałem na sucho, ale (podobnie jak z mju) nie polubiliśmy się.
A propos "kultowości": na Allegro ktoś sprzedaje Polypana w cenie - bagatela! - 13 zł/rolka.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
szybkiparowoz napisał/a:
Miałem XA w ręku, macałem na sucho, ale podobnie jak z mju nie polubiliśmy się.

No, zobaczymy. Na razie poznaję go, naświetlając pierwszą rolkę testową. Mju bawiłem się, ale a) to całkowity automat, na nic nie ma się wpływu, b) ten konkretny egzemplarz miał wyraźny back focus. A użytkowało się go jak typowy kompakt, w tej kwestii niczym się nie wyróżniał. Jakość zdjęć ok, ale, jak pisałem, błędy AF nie pozwalały tego do końca ocenić.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
A mi się trafiło takie cudo w stanie nówka nie śmigana.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tyż piknie! Aż szkoda używać. :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Co różnych odmian i wersji kolorystycznych tego aparatu... jak kolorowych Pentaxów k-r. no, prawie...
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
bakulik napisał/a:
Aż szkoda używać.

Tą przyjemność zostawię przyszłemu nabywcy, niech się cieszy :mrgreen:

Do używania mam Z-1P i LX oba załadowane od pól roku z górką i jakoś okazji nie ma by resztę klatek strzelić.
A za kieszonkowy analog to będzie mi robił jeszcze przedwojenny mieszkowy Zeiss Ikon 6x9 - może wezmę na PPD i wtedy przejdzie swój chrzest.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Maluch do kieszeni to pojęcie względne. ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Oj chorowałem swego czasu na jakiegoś miechowca. Ale albo miniaturkę - 6x4.5 albo pełnego 6x9.
Ten jest zdaje się 6x6?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Bessa jest 60 X 60 mm
Czajka 18 X 24 mm
Wymiary zewnętrzne zbliżone
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Czajkę to znam. Dwie nawet miałem i trochę zdjęć porobiłem. Jednak koniec końców z połówkowych zostawiłem sobie tylko Agata 18k
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A ja pokazałem XA córce i teraz ona też chce mieć taki sam. ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Przez ten głupi wątek wyjąłem Ricoha 500G, którego dostałem od Powalosa. I chyba znów będą zmiany w Jednym Aparacie... No rzesz kurka wodna! Po co to takie pisać i zdjęcia wklejać? Po co?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ślicznotka! Brałbym.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Enzo napisał/a:
Przez ten głupi wątek […] Ricoha 500G

No właśnie… Kolejny w kolejce do zakupu… ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach