dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Komesowy porter ostatnio bardzo smaczny. Czekoladowy, coraz bardziej palony.
Żywczyk wygrywa zawsze ceną oraz dostępnością.
Jak ktoś lubi agresywne portery to polecam ostatnie wypusty corneliusa. To zdecydowanie już nie jest najsłodszy porter na rynku. Ostry, palony, czekoladowy.

Kormoran wypuścił teraz piękny porter. Z dodatkiem suski sechlońskiej czyli wędzonej śliwki.
Muszę zdobyć i skonsumować
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ja osobiście polecam P.I.S. & Love z Birbanta (Peated Imperial Stout, żeby nie było ;-) ) jak gdzieś jeszcze dorwiecie - daje asfaltem, że aż miło! Piwa na słodach wędzonych torfem to jest to.
Oprócz tego lepki, likierowo-czekoladowy. Mniam! Cena też jak za takie cuś całkiem przyzwoita (dorwałem za 8pln jakoś)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Portery... 8-)
Mi udało się ostatnio wypić Imperator Bałtycki (Imperial Baltic Porter) z tego roku. Mocna goryczka, mało słodyczy, ale jakoś tak gorszy niż zeszłoroczny.
Z tego roku na leżakowanie, oprócz paru butelek popularnych porterów, idą:
Saint Satanislav - Browar Bednary i Centrala Piwna
One at all - Beer Bros
P.I.S. and Love - Birbant
Hades - Olimp

Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)
No i własna 1 warka w fermentorze. Stout 14 blg :-B
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Z tymi porterami to jest sprawa ciężka i przesra..a
W piwnicy mam już ich ok setki
w domu ok 15 sztuk czeka w kolejce na wypicie. Zarówno te świeże, te na granicy terminu oraz takie po dwa, trzy po terminie.
Piję o dziwo tylko góra jeden na 7-10dni, ale jednak co kilka dni dokupuję nowe.
uzależnienie od leżakowania?
:-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
W Kamienicy koło Stronia Śląskiego, w stacji narciarskiej uruchomiony został ostatnio min-browar. Wczoraj miałem okoliczność testowania dwóch z trzech ichnich piw: Anioła Jasnego oraz Anioła Czerwonego. Niestety, Anioła Ciemnego nie było :-(
Oba piwa - jak na swój segment bardzo OK. Na kolana co prawda nie rzucają, ale nie ma też do czego się przyczepić. Jasny Anioł to taka typowa, lekka i orzeźwiająca "dziesiątka". Czerwony to z kolei ale o bursztynowej barwie. Obu moim zdaniem warto spróbować ;-)
Zdjęć nie ma, bo butelki zostały już zutylizowane.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
W ramach wielkopostnej pokuty (choć jeszcze przed Popielcem) wypiłem czeskie piwo o porażającej mocy 3,5%, które w promocji kosztowało jedynych 60 groszy (w przeliczeniu na nasze). No i tak właśnie pachniało i smakowało - jak 60 groszy. Ze względu na moc piwo idealne dla pracujących w upalny dzień na budowie oraz dla sportowców.



Aha, gdybym w sklepie zwrócił butelkę po tym piwie, to otrzymałbym 50 groszy :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
No i tak właśnie pachniało i smakowało - jak 60 groszy.

Wysupłane z przepoconej kieszeni :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
plwk napisał/a:
Wysupłane z przepoconej kieszeni :evilsmile:
Lepiej tego nie mogłeś ująć :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
A fuj teraz piwa nie tknę przez tydzień albo miesiąc :-/ ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie wiem, nie piłem, nazwa niezbyt zachęcająca :evilsmile: ale na pewno intrygująca ;-)

 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Kto kupuje piwo powyżej 3,5?
Poza ciemnymi to wszystkie są doprawiane spirytusem.
Te nie doprawiane są piekielnie drogie i najczęściej niesmaczne.
Te smaczne znacznie droższe od drogich.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
fanmario napisał/a:
Poza ciemnymi to wszystkie są doprawiane spirytusem.
Bezydura. Spirytus czy przysłowiowa bycza żółć jest o wiele droższa od zwykłych zabiegów browarniczych sprzyjających zwiększeniu mocy trunku.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
jorge.martinez napisał/a:
fanmario napisał/a:
Poza ciemnymi to wszystkie są doprawiane spirytusem.
Bezydura. Spirytus czy przysłowiowa bycza żółć jest o wiele droższa od zwykłych zabiegów browarniczych sprzyjających zwiększeniu mocy trunku.

Niestety nie, wszystkie mocne jasne piwa są doprawiane.
Wino może mieć 9 do 13 ale sam proces fermentacji piwa dolny czy górny ma swoje ograniczenia.
Można uzyskać mocniejsze piwo ale wtedy wybierasz między piwem a czym?
Są dobre mocne jasne i z miodem, robione w klasztorach czy w małych browarach ale często nie do spożycia po kilkunastu dniach.
To nie piwa do pasteryzacji.
90% rynku piwa należy do trzech firm.
Prawdziwe piwo albo zrobisz sam albo kupisz z małych browarów.
Dystrybucja takich piw jest niemiłosiernie droga,
Temperatura, warunki przewozu, przechowywanie w sklepie.
Zanim trafi do klienta to cena co najmniej x3.
Przy takiej dystrybucji to nawet dobre czeskie są tanie ;)
Cóż, w puszkach się nie da...
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
fanmario napisał/a:
Kto kupuje piwo powyżej 3,5?
Poza ciemnymi to wszystkie są doprawiane spirytusem.

za przeproszeniem pierdzielisz głupoty

Daj mi jeden przykład PIWA z dodatkiem spirytusu, które można nabyć w naszym kraju ?

Portery z Żywca czy Okocima (a mają 9% lak.), które są koncernomolachami są całkiem smaczne i w 100% zgodne ze sztuką piwowarską. To te ciemne

Grand Championy z browaru Zamkowego (IIPA miała ok 9% a dubbel ok.8%) i też były całkiem strawne i bez dolewki spiru.

Nie ciągnijmy tej farsy :]

zdrowia

PS
Dobre piwo może być zarówno pasteryzowane, refermentowane, niepasteryzowane, mocne, lekkie, polskie czy nie, jasne, ciemne czy czerwone, z CO2 i azotem, z butelki, kega, petajnera, beczki po burbonie itp.



Cytat
Wino może mieć 9 do 13 ale sam proces fermentacji piwa dolny czy górny ma swoje ograniczenia.


wina też mogą mieć po 16-20% tak jak piwo może mieć po 15-20%
kwestia drożdży oraz technologii i nie trzeba niczego dolewać do ich wytworzenia
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
dlugas1982, to zorientuj się kiedy zatrzymuje się fermentacja i przy jakim stężeniu alkoholu drożdże giną.
Wino może mieć 20% ale w sklepie.
Naturalne wino nigdy.
Portery i piwa ciemne to już inna bajka.

Zamiast pisać, że pierdzielę głupoty odrób lekcje z pomocą google.
:-B
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
fanmario napisał/a:
dlugas1982, to zorientuj się kiedy zatrzymuje się fermentacja i przy jakim stężeniu alkoholu drożdże giną.


Zwiększyć moc piwa można poprzez wymrażanie - woda zamarza szybciej niż alkohol, więc łatwo można ją usunąć, zwiększając w ten sposób bardzo mocno zawartość alkoholu. Nic nie trzeba dolewać ;-)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
fanmario napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
fanmario napisał/a:
Poza ciemnymi to wszystkie są doprawiane spirytusem.
Bezydura. Spirytus czy przysłowiowa bycza żółć jest o wiele droższa od zwykłych zabiegów browarniczych sprzyjających zwiększeniu mocy trunku.

Niestety nie, wszystkie mocne jasne piwa są doprawiane.

fanmario, proszę ja Ciebie... Powiedz mi jeszcze, że taki Double IPA o zawartości alkoholu ok. 7-8% to West Coast IPA (4,5% alk.) z dolewanym spirytusem. Myślisz, że taki proceder uszedłby bez ingerencji Urzędu Celnego? Przecież każdy napój alkoholowy, do którego dolewasz chociaż 0,00001% objętościowo alkoholu spirytusowego to wg. UC wyrób pośredni obłożony stawką akcyzy w wysokości 318,00 zł/1 hl. Przykładowo za piwo o ekstrakcie początkowym 17 stopni Plato za 1 hl trzeba zapłacić 17*7,79 zł = 132,43 zł. Myślisz, że ta prawie 3 krotna różnica w wysokości akcyzy przez browary byłaby olewana?

Dodatkowo, rozumiem że osiąganie wysokości alkoholu w granicach 25 % to już tak jak to wspomniał Fenol kwestia wymrażania, ale osiągnięcie poziomu 12-13% to żaden problem nawet w piwowarstwie domowym.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
fanmario napisał/a:
dlugas1982, to zorientuj się kiedy zatrzymuje się fermentacja i przy jakim stężeniu alkoholu drożdże giną.

mało znam się na winach ale co nie co słyszałem o Drożdżach Bayanus
chyba znasz te żarłoki ?

Piwa typu RIS ("czarne") czy BW (jak wolisz "jasne") leciutko mają po 10-12% bez zbytniej kombinacji
Smakują i pachną genialnie.
Nawet zwykłe "jasne" strong lagery mają bez oporów po 7-9% i nikt tam spiru nie dolewa bo się to po prostu nie opłaca (patrz na wysokość akcyzy na piwo a akcyzę na spirytus)
Po co dolewać spiru do piwa o zawartości 4% alkoholu, żeby mieć piwo 7-9% jak można stworzyć takie warunki, że za free zrobią to drożdże? Do tego zrobić to metodą przemysłową poprzez np. HGB i dodatki nie słodowane i "mocne piwo samo się robi"

nie rozumiem skąd Twoje tezy o dolewaniu do czegokolwiek spirytusu?
piwo z dolewką spiru to nie jest piwo, musi mieć inną nazwę taki trunek (IJHARS już o to zadba)
wino z dolewką spiru to nie wino a raczej nalewka lub coś podobnego

BTW> mam nadzieję, że w słynne "kropki na puszkach" z piwem i w "byczą żółć" jednak nie wierzysz :] ?
do tego kolejna teoria spiskowa, że dla Biedronki warzą "inne (gorsze) piwo" (np. Tyskie czy Warkę) niż dla zwykłego spożywczaka za rogiem
itp. itd.

Nie chcę się na siłę wymądrzać, ale w piwie już chwilę siedzę, choć sam nie warzę, co jednak co nie co wiedzy się liznęło. Jak słyszę o spirze w piwie i o kropkach na puszkach włos mi się jeży na mojej łysej pale :]

pozdrawiam
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
dlugas a próbowałeś FAXE 10%? Wali spirytem na odległość, pić się tego nie da, choć nie twierdze że do wszystkich dolewają. A co do piw z Biedronki to Żywiec (ten w puszkach 550ml) z pewnością różnił się od "normalnego"
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
krzychu1979 napisał/a:
dlugas a próbowałeś FAXE 10%? Wali spirytem na odległość, pić się tego nie da, choć nie twierdze że do wszystkich dolewają. A co do piw z Biedronki to Żywiec (ten w puszkach 550ml) z pewnością różnił się od "normalnego"

FAXE 10% piłem, a raczej próbowałem
Wylałem połowę.
Przyznaję, że syf, ale to nie wina dolewania spiru tylko kiepskich składników, (dodatków niesłodowanych, starego słodu i chmielu) oraz nie odpowiedniego procesu warzenia (zbyt szybko, zbyt ciepło, przemęczone i źle dobrane drożdże)

Podobnie "wali spirem" Tatra jasna, a ma 6%.
Zbyt szybko, zbyt byle jak, byle tanio.
Warto poczytać o czymś takim jak FUZLE

To że śmierdzi spirem, to nie znaczy, że on tam jest. A dokładnie to śmierdzi wódką, bo spirytus moim zdaniem ma mniej intensywną woń niż przeciętnej jakości wódka, która potrafi nieźle zaciągać "spirem"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach