kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
gwarancja na analoga
w styczniu nabyłem od znajmego sprzedawcy MZ7 -aparacik leżał sobie na półeczce jakieś... hymmmm 3-latka sam sprzedający już nie pamiętał,od jak dawna -cena była raczej atrakcyjna więc -biorę!
zdjęcia robiłem ,robiłem ,robiłe i owszem -do czerwca ,kiedy to zawisło lustro. Aparacikowi wymieniłem bateryjki na nowe, iiii -nic oczywiście :-/
po konsultacji z sprzedawcą - sprzet idzie do naprawy gwarancyjnej
i co się okazuje : ano sprzęt był kupiony przez sklep gdy dystrybutorem była jeszcze bodajże fototechnika a umowa gwarancyjna obejmuje sprzęt od apollo :shock: się dowiedziałem
sprzedający mi sprzęt znajomy rozkłada ręce a ja ma MZ7 na gwarancji z wiszącym lusterkiem :evil:
:-B zdrowie
pozdrawiam

kwarc
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie rozumiem. :-/ Jakoś jaśniej można? Jest ta gwarancja, czy jej nie ma?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jesli masz gwarancje od sprzedawcy, to juz chyba jego problem. Rozkladanie rąk nie pomoże...
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
jest -natomiast serwis w gdyni odmówił naprawy :shock: :-/ :evil: ponieważ w kwestii analogów naprawia sprzęt z apollo - taka była odpowiedz
ewent. cos ok 320zł koszt :!:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kwarc napisał/a:
sprzęt był kupiony przez sklep gdy dystrybutorem była jeszcze bodajże fototechnika

kwarc napisał/a:
a ja ma MZ7 na gwarancji

Chyba masz jakiegoś czasowstrzymywacza albo teleport. Skoro kupiony tak dawno, to chyba ma dożywotnią gwarancję. Jeśli tak, to może jego żywot się właśnie dokonał.

A poważnie, pytasz o coś, czy tylko dziwne opowiadania piszesz? Proponuję zapytać jak odwiesić lustro, a nie ... chyba rozumiesz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Chyba masz jakiegoś czasowstrzymywacza albo teleport. Skoro kupiony tak dawno, to chyba ma dożywotnią gwarancję. Jeśli tak, to może jego żywot się właśnie dokonał.


Twoja gwarancja liczy sie od momentu, kiedy TY kupiles sprzet. Nie sklep - to nie powinno cię obchodzic.

Po to są te całe paragony...
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
chętnie się dowiem jak odwiesić lustro o ile jest to mozliwe sposobem domowym

tref
-historia dziwna , lecz prawdziwa

[ Dodano: 2007-09-17, 23:28 ]
alkos
no racja -ale jakos nie mogę się zebrać zeby sprzedawcę przycisnąć -toż to dobry znajomy :-/ a cena była naaaprawdę atrakcyjna
to nawet nie o to chodzi jak załatwię sprawę sprzętu - dziwi mnie to ze gwarancja związana jest z dystrybutorem :?: :shock:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jak dla mnie sprawa jest prosta - problem ma sprzedawca. Jak go rozwiąże, to chyba nie Twoja sprawa?
A przy okazji - ile dałeś za tą MZetkę?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przepraszam, ja zrozumiałem, że kupiłeś sprzęt
kwarc napisał/a:
od znajmego sprzedawcy
ale używany. Nie sądziłem, że można kupić nówkę MZ7. :shock:

Zwracam honor i biję się w pierś.
:-B

Zaraz pomyślę jak to załatwić. Jak wymyślę to napiszę. Jak nie wymyślę, to pewnie pokuszę się o jakiegoś OTa [skoro juz raz w tym wątku palnąłem, to mogę i drugi raz no nie?] :evilsmile:

Faktycznie głupia sprawa z tą gwarancją. W sumie Apollo ma racje. Ty też ją masz chcąc gwarancji. Do kitu.
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
to była w pewnym sensie transakcja wiązana -taki barter ;-) raczej dla mnie opłacalny -stąd te dylematy co do przyciśnięcia sprzedawcy
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kwarc napisał/a:
to nawet nie o to chodzi jak załatwię sprawę sprzętu - dziwi mnie to ze gwarancja związana jest z dystrybutorem
Mnie nie dziwi. Pentaks potrafi "wszystko".
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
tref
OK :-) nie ma sprawy dla mnie też było dziwne gdy powiedział ze gdzieś w magazynie leży od kilku lat nówka MZ7 na gwarancji :-o
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Niedawno widziałem jakieś info, że w jakimś sklepie można nabyć nówki MZ-6 i MZ-5n (i coś jeszcze - MZ-30?). Ceny raczej mało zachęcające, ale jakby kogoś interesowało, to sobie przypomnę gdzie to miało być ;-)
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
ehhh...chwilowo mam dosyć nowych-starych puszek ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
Ceny raczej mało zachęcające, ale jakby kogoś interesowało, to sobie przypomnę gdzie to miało być

Bardzo prosze o namiar :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja także poproszę o namiar.


Co do sparwy gwarancji - może spróbuj napisać do PenEurope przedstawiając im swój problem? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Skoro Apollo nie weźmie tego na siebie, to raczej zdania nie zmieni. Płacenie za naprawę jest ostatecznością, podobnie jak naprawianie tego samemu. Zanim podejmiesz kroki ostateczne przetrzyj szlak kontaktowania się z europejskim zarządem. A nóż coś pomogą?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Bardzo prosze o namiar

tref napisał/a:
Ja także poproszę o namiar.


http://groups.google.pl/g...c069ae6/?hl=pl#

dz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Melduję posłusznie, że u nas, w bielskim Klimczoku od ładnych paru lat leży śliczny MZ 5n. Nówka nie śmigana.
Za jedyne....
.
.
.
.
.
Uwaga!
.
.
.
.
1599pln! :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W sprawie tej gwarancji zależnej od dystrybutora zadzwoniłbym na Twoim miejscu po poradę do rzecznika praw konsumenta. Nie znam przepisów ale wydaje mi się, że jeśli producent zmienia dystrybutora to nowy dystrybutor oprócz wszelkich profitów przejmuje również wszystkie zobowiązania poprzedniego... Co by było gdyby ktoś kupił nowy aparat jeden dzień po zmianie dystrybutora - też straciłby gwarancję??? Wydaje mi się, że z pomocą rzecznika naprawisz aparat gwarancyjnie i Twój znajomy nadal będzie dobrym znajomym.
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
:-) moze to i dobra rada -pokombinuję , coś się wymyśli
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach