lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
Jaki mikrofon do K-5
Witajcie,
Wybieram się z moim K-5 w podróż i będę występować na scenie.
Z doświadczenia wiem niestety, że przy nagrywaniu filmów moj K-5 bardzo słabo zbiera dźwięk.

Czy polecacie jakiś sensowny i nie zabijający ceną mikrofon stereo?
W ogóle, czy przy obiektywie liczy się też rozkład styków jak przy lampie, czy są jakieś uniwersalne?

Nadałby się np. taki?:
http://allegro.pl/mikrofo...5805913622.html

Dzięki
Łukasz
 

Mart  Dołączył: 28 Gru 2009
Ja do swojej K-5'tki też szukałem mikrofonu. Początkowo przyglądałem się właśnie sprzętom z tej klasy co podlinkowałeś. Oglądałem filmiki porównawcze i słabo wypadał mój typ (Genesis). Poza tym napotkałem na inne niezbyt przychylne opinie nt powyższego.

Ostatecznie zdecydowałem się na na Rode Videomic Go, daje radę. Nie jest to jeszcze mistrzostwo świata, ale przynajmniej jest znacznie lepiej niż na wbudowanym mikrofonie. Dodatkowa zaleta tego Rode, nie potrzebuje on baterii (tylko nieznacznie obciąża baterię z aparatu). Na minus jest zbyt fantazyjne zawieszenie mikrofonu, przez to trochę utrudnia pakowanie w plecaku.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Mart napisał/a:
Rode


Jakiś shotgun z tego i będziesz zadowolony
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Niezależnie od tego na jaki mikrofon się zdecydujesz, pamiętaj o jednym - gdy podłączysz go bezpośrednio pod korpus, wciąż jesteś skazany na układ automatycznej regulacji poziomu dźwięku, więc efekt będzie dużo lepszy lecz wciaż odległy od ideału. Optimum to zewnętrzny mikrofon (ja korzystam z Audio Technica Pro 24CMF), rejestrator dźwięku i kabelek, łączący wyjście z tego ostatniego z wejściem mikrofonowym w aparacie - dzięki temu łatwiej potem podmienić ścieżkę dźwiękową.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach