Najlepszy Fotograf Jednego Aparatu 2015
jorge.martinez
5% Complete
4 (5%)
wuzet
10% Complete
7 (10%)
kojut
2% Complete
2 (2%)
Generic
2% Complete
2 (2%)
triger
7% Complete
5 (7%)
karmazyniello
24% Complete
17 (24%)
SeizeThePicture
4% Complete
3 (4%)
Fenol
12% Complete
9 (12%)
rbucz
2% Complete
2 (2%)
qarabasz
4% Complete
3 (4%)
Mirek
1% Complete
1 (1%)
earl
7% Complete
5 (7%)
costa
11% Complete
8 (11%)
prybin
2% Complete
2 (2%)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dziękuje wszystkim za wspólną zabawę i kibicuję w 2.0, abyście mieli jak najwięcej czasu na zdjęcia.
Bardzo sie cieszę że sobie lada moment wskaże 3 ulubione zdjęcia :-D Jade jutro kupić ramy.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
plwk napisał/a:
Głosujących niewielu więcej niż uczestników. Wstyd!!!

No właśnie, żenada... Szkoda, jak dołączałem do forum to było ono fotograficzne. Teraz paplanina o sprzęcie, plotki i pobożne życzenia pod adresem producenta/-tów zdominowały to nasze miejsce spotkań. Kurcze, co jest grane...?


[ Dodano: 2016-03-17, 19:09 ]
Przyłączam się, oczywiście, do gratulacji.
Zatem na pudle: 1. karmazyniello, 2. Fenol, 3. costa.
O włos (czytaj: głos) za nimi wuzet.

Dzięki za możliwość obcowania z Dobrą Fotografią :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Bardzo sie cieszę że sobie lada moment wskaże 3 ulubione zdjęcia Jade jutro kupić ramy.


Poczekaj, poczekaj - jeszcze nie znamy wyników głosowania wewnętrznego uczestników :-P :shock:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Fenol napisał/a:
Poczekaj, poczekaj - jeszcze nie znamy wyników głosowania wewnętrznego uczestników


Ano tak, a ja jeszcze nie głosowałem w takim razie, ale wstyd :oops:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Fenol napisał/a:
Cytat
Bardzo sie cieszę że sobie lada moment wskaże 3 ulubione zdjęcia Jade jutro kupić ramy.


Poczekaj, poczekaj - jeszcze nie znamy wyników głosowania wewnętrznego uczestników :-P :shock:


Otóż to o-) Choć i tam nie spodziewam się innego wyniku.
No i to nie miało być po jednym zdjęciu od każdego?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Generic napisał/a:
No i to nie miało być po jednym zdjęciu od każdego?


Tak właśnie miało być ;-)

Pozostało więc tylko czekać na wyniki zamkniętego głosowania :-P

Swoją drogą w głosowaniu ogólnoforumowym faktycznie mało głosów... Ciekawe czy wśród nich są też głosy od uczestników. Ja np. nie głosowałem, bo bez sensu byłoby dwa razy oddawać swój głos :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
no tak ale jak ma taki biedny żuczek jak ja głosować jak połowy zdjęć nie widać... i ma problemy z pamięcią ;)
Dzięki za wiele świetnych zdjęć, prosimy o więcej :-B

[ Dodano: 2016-03-19, 19:02 ]
może troszkę z tą połową przesadzam , ale dałbym sobie rękę uciąć, że widziałem mniej
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pszczołowaty napisał/a:
jak połowy zdjęć nie widać


Widać wszystkie zdjęcia, które zostały nadesłane ;-) tych których nie widać, to nigdy nie było - zabawa przewidywała, że każdy uczestnik może odpuścić dwie kolejki ;-) Także nic nie przegapiłeś :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
:oops: :oops:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez, co z wynikami głosowania wewnętrznego? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Podsumuję w tym tygodniu.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
O super, dzięki :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
jorge.martinez napisał/a:
Podsumuję w tym tygodniu.

O, rly?


Nie nie, nie naciskam oczywiście o-)





ale... o-P no ciekawy (chyba w cudzysłowie, po głosowaniu ogólnym) jestem komu i jaką mam odbitkę szykować. Bo chciałem do wtyk ze starej roboty hurtem co nieco wysłać no i ekhm, czekam o-)

Chyba, że jegomość pójdzie w ambitne i zażyczy sobie srebrową true odbitkę made by hand, sygnowaną i w ogóle to mam kupiony na tę okoliczność papier (ale tylko 18x24), będę zaszczycony, wniebowzięty i w ogóle dowartościowany o-) ale będzie trzeba poczekać nieokreśloną ilość czasu o-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja też nie naciskam, tylko delikatnie przypominam ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ekhm... :roll:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szybkiparowoz napisał/a:
Zatem na pudle: 1. karmazyniello, 2. Fenol, 3. costa.


Tak zagłosowali Użytkownicy. Uczestnicy zagłosowali podobnie, z wyjątkiem trzeciej lokaty. Zagłosowało 10 osób. Oto wyniki:

Podium:

1. karmazyniello - 17 punktów
2. Fenol - 11 punktów
3. triger - 7 punktów

Pozostałe lokaty:

4. qarabasz - 6 punktów
5. wuzet - 5 punktów
6. costa - 4 punkty
6. prybin - 4 punkty
8. jorge.martinez - 2 punkty
8. Generic - 2 punkty
10. SeizeThePicture - 1 punkt


Niesklasyfikowani ;-)

kojut, rbucz, Mirek, earl i Enzo, na którego oddano głos, ale z uwagi na to, że Sebastian nie dopełnił formalnych warunków zabawy, pozostał on nieważny.

Serdeczne gratulacje i podziękowania.

A poniżej cytaty podsumowujące uzasadnienia dla 3 pierwszych miejsc:

karmazyniello
Cytat
Nie wiem jak to inaczej nazwać, lecz z tych zdjęć wylewa się wręcz humanizm. Do tego świetne kadry i podkreślające je kontrasty. 

Mamy tu wielkie bogactwo tematyki: są portrety (lipiec, listopad), jest street (maj, sierpień), jest nawet magazyn mody (czerwiec). Karmazyniello komponuje klasycznie, mistrzowsko operując językami fotograficznymi. Nie jednym, lecz wieloma. Gdybym nie wiedział, kto jest autorem zdjęć, zgadywałbym, że czerwcowe zrobił Penn, lutowe Friedlander, a październikowe — Erwitt. Moje ulubione to luty i czerwiec. 

Jakoś wcześniej nie oglądałem Twoich zdjęć (nie wiem czy nie publikowałeś, czy nie natrafiłem), ale te z J.A. mi się podobają. Tworzą jakiś spójny, nostalgiczny nastrój.

karmazyniello też pokazał kilka świetnych zdjęć, mi najbardziej utkwiły portrety z kwietnia, czerwca i września.

Przede wszystkim za piękne, różnorodne portrety, ale też świetne operowanie światłem czernią i bielą. Już w lutym zebrał sporo punktów a w czerwcu wskoczył na pudło. Jego zdjęcia pokazały że radzi sobie w każdych warunkach. W pracach widzę oko ale też i refleks.

Praktycznie od początku mój faworyt. Zaczął bardzo klimatycznym widoczkiem miejskim a później było jeszcze lepiej. Odbicia, street i przede wszystkim portrety! Niepozowane, spontaniczne portrety, bardzo mnie to pociąga. Zdjęcie z czerwca to generalnie mój numer jeden całego roku zabawy. Do tego wszystko podane jako skany prawdziwych odbitek z głęboką czernią i sporym kontrastem. Widać w tych zdjęciach własny styl i wyrobione oko.

Od samego początku prezentował bardzo wysoki poziom, łatwo rozpoznać styl i ma świetne oko.

Fenol
Cytat
Za olbrzymi postęp, przejście od zdjęć po prostu kiepskich przez kilka przykładów przyzwoitego streetu do kilku prawdziwych perełek.

Fenolowy kwiecień: to zdjęcie prowokuje do stworzenia sobie historii pana w czapce i jego tuby. Tu też musiałem zatrzymać się na dłużej. Do tego doszły jeszcze zdjęcia z sierpnia, maja i grudnia.

Za to że na zdjęciach panuje ład, symetria, rytm. Widać pomysł i dopracowanie szczegółów.

Za uliczne oko, dobre nieprzypadkowe kadry oraz za pierwsze (styczniowe) zdjęcie

Tutaj trochę na przemian zdjęcia które zupełnie mnie nie ruszają i takie które chwytają i nie chcą puścić. Świetne formy geometryczne z Marca i Czerwca. Wpisanie postaci w harmoniczne elementy architektury w sierpniu i wrześniu. I świetnie skomponowany finisz w Grudniu.

Triger
Cytat
Zdjęcie październikowe z serii trigera wygrało dla niego w moim odczuciu pierwszą edycję JA. To chyba najlepsze zdjęcie w całej zabawie. Świetnie uchwycony moment! Jednak cała seria zdjęć to popis obserwacji otaczającego świata, z wieloma smaczkami i naciskaniem spustu w tym właściwym momencie. Warsztat również bardzo dobry. Pełen przekrój scen - od dynamicznych, po statyczne i spokojne. Na dokładkę im dłużej obserwowałem poczynania, tym bardziej mi się podobały, a to równie ważne w tej zabawie.

I oto trigerowy maj rozstrzygnął wszystko, zdjęcie z historią i uniwersalne, takie, które przykuwa na dłużej, bawi i daje do myślenia. Ewentualne rozterki, czy aby na pewno triger ma być zwycięzcą, rozwiały prace z lipca i września.

Uliczna dynamika, historie powiązane ze zdjęciami, zrożnicownanie kadrów, a zarazem ich powiązanie


No to pozostało tylko jedno:

jorge.martinez napisał/a:
7. Finałem zabawy będzie głosowanie w gronie Uczestników na najlepszego Uczestnika zabawy Jeden Aparat. Nagrodą dla zwycięzcy będą odbitki wybranych przez niego zdjęć (jedno na Uczestnika) pozostałych Uczestników w formacie co najmniej 15x21, lecz nie większym niż 30x40. Wybór formatu należy do zwycięzcy. Koszty odbitek/ wydruków poniosą poszczególni Uczestnicy zabawy.


Kamil, proponuję kontaktować się w sprawie odbitek przy pomocy PW. W razie problemów proszę o kontakt, wtedy użyję zgromadzonych w czasie zabawy e-maili.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Dziękujemy za podsumowanie.


I ja dziękuję uczestnikom za dwa punkty - jestem usatysfakcjonowany o-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Wooow, niektórych w tych argumentacjach odnośnie moich zdjęć mocno poniosło, ale to miłe :-)

Zatem teraz już bez wpadki :oops: , mogę podziękować wszystkim uczestnikom zabawy oraz głęboki ukłon dla admina Jorge Martinez :-B :-B :-B

Co do odbitek, to jaką kto techniką chce ( chyba że osobiście napiszę że baryt, to nie ma zmiłuj :evilsmile: )
Format A4.
Do końca tygodnia do każdego napiszę.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja również pragnę wszystkim podziękować, dla mnie drugie miejsce, jeszcze przy takim wygranym, to jak zwycięstwo ;-) biorąc udział w pierwszej edycji przede wszystkim chciałem sam siebie zmobilizować do częstszego fotografowania, co niewątpliwie się udało. A to drugie miejsce, to jeszcze taka wisienka na torcie :-)

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, za głosy na mnie i dziękuję jorge.zartinezowi za organizację naprawdę świetnej zabawy!

:-B :-B :-B
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Wszyscy dostali info. o odbitkach. Dziękuję i czekam, bez pośpiechu na Wasze prace :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach