tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
K-3
Witam serdecznie.
Mam wgrany soft 1.21 i mam problem z trybem AV. Restart do ustawień fabrycznych nie pomaga. W K-30 przy zmianie przesłony zmienia się czas i ustawiona w tryb auto czułość. W tych samych warunkach oświetleniowych K-3 zmienia tylko czas, czułość w trybie auto nie zmienia się. Mam wrażenie że przed zmianą aktualizacji ten problem nie występował. Dodatkowo w zakładce Ustawienia ISO Auto - Auto parametry ISO OPCJA SLOW, NORMAL,FAST nie mają wpływu na zmianę trybu AUTO ISO. Przeglądam instrukcję lecz nic sensownego nie znalazłem. Czy któryś z forumowiczów spotkał się z takim zachowaniem aparatu ? Proszę o pomoc.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
W K-5II w AV jak zmieni się ręcznie czułość w to wyłącza się ISO AUTO, włącza się je natomiast przytrzymując przycisk ISO i wciskając zielony przycisk. W K-3 chyba jest podobnie.

 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Kolya90 dokładnie jest tak jak piszesz, przy ustawieniach standardowych.

Można ustawić w zakładce aparat-> programowanie e-pokretła-> w zakładce AV bardziej użyteczną konfigurację ja mam przednie pokrętło zmiana ręczna ISO, tylnie AV, zielony przyciska Auto ISO

Cytat
Auto parametry ISO OPCJA SLOW, NORMAL,FAST nie mają wpływu na zmianę trybu AUTO ISO.
te ustawienie ma wpływ na szybkość zmiany ISO w trybie auto czy aparat ma bardziej trzymać się niskich czułości, czy programowo je zmieniać w sposób normalny czy może szybko uciekać w wyższe czułości. Ale to działa jak masz ustawione AUTO ISO

 
tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
Do KOLYA 90
Strzał w dziesiątkę. Dziękuję !!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach