prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
tengo napisał/a:
Ja dzisiaj zakupiłem w sklepie ściereczki nawilżane do czyszczenia okularów.


Ja tych ściereczek używałem do czyszczenia szkieł okularów, rysują szkła pomimo super hiper powłok utwardzających itp. naprawdę nie polecam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Te chusteczki nawilżane też wypróbowałem - ja miałem inną nieprzyjemną przygodę. Może związane jest to z producentem i tym czym je nawilża, ale te które ja miałem nie potrafiły doczyścić optyki. Pomijając fakt, że sztywne i niezbyt dokładnie chciały się dopasować do krzywizn soczewki. "Maziały" brud w tą i z powrotem. Masakra.

Acha ja stosuję do czyszczenia płyny do mycia szyb różnych producentów wiodących marek. Świetnie usuwają wszystko (włącznie z powłokami ;) - żarcik, mam nadzieję, że tak nie jest. Od lat robię to samo i nic, kiedyś pewnie załapię zonka i coś porysuje, albo rozpuszczę).
 
pawelgra68  Dołączył: 09 Sty 2016
Przeczytałem cały wątek i widzę że każdy ma swoje "recepty" na dokładne czyszczenie optyki. Ja również jak na razie wolę stosować produkty(płyny, łopatki) przeznaczone do czyszczenia, które kupuję i nie jest to aż tak drogie. Ale inna rzecz że nie mam zbyt dużo sprzętu bo k-50 plus 4 obiektywy. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach