radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
Witam,
po dość długiej przerwie jedna z moich yn-560iii znów padła. Poprzednio miałem problem (raz z jedną lampą, a raz z drugą, bo kupowałem hurtem 2 sztuki) dotyczący tego, że lampa dawała pełny błysk bez względu na ustawiony poziom mocy...znany już problem... Dodam jeszcze jako ciekawostkę - zanim limpy padały wyzwalał sie samoistny błysk.
Pierwsza padnięta lampa nr 53318009 została wymieniona na nową (nr seryjny nowej to 53337137). Druga lampa padła ok 2mc później o nr 53318007 (czyli bardzo zbliżony numer do tej pierwszej) została niestety naprawiona - naprawa przyniosła taki skutek, że lampa błyskała prawidłowo. Po ok 6mc bardzo mało wytężonej pracy naprawiona błyskotka znów siadła...tym razem lampa po prostu się nie włącza - przytrzymując guzik on/off zapala się jedynie na niebiesko dioda znajdująca się pod 'PILOTEM'.
Przycisk on/off można trzymać dowolnie długo - dioda się świeci tak długo jak go wciskam i w tym czasie przykładając ucho do lampy słychać jakby syczenie (pewnie jakaś cewka) oraz cykliczne pykanie/cykanie... Choć po uruchomieniu działającej lampy ta też wydaje takie dźwięki.

Lampa znów pójdzie na serwis (na szczęście polska dystrybucja i nie ma z tym problemu) - jednak za moment kończy się okres gwarancji i wygląda na to, że koniec końców zostanę z walniętą lampą...

Podsumowując nr lamp które padły to: 53318007 i 53318009;

P.S. Jeszcze jedna kwestia, która mi się nasuwa - użytkuje też lampy Metz'a, które przy delikatnym użytkowaniu nie grzeją się - wyjęte z nich aku również są zimne i to zrozumiałe. Natomiast te yn560iii mają tendencje do grzania siebie ale przedewszystkim aku znajdujących się w środku nawet w momencie gdy błyskają sporadycznie na 1/32 mocy...nie sprawdzałem jak się to ma w przypadku używania ich w 'trybie z gorącej stopki', ja swoich używam wyzwalając je radiowo i zauważyłem, że samo włączenie lampy na dłuższy okres czasu i sporadyczne pyknięcie nawet małą mocą powoduje, że aku po wyjęciu są ciepłe... Czy wy też tak macie i co o tym sądzicie...

POZDRAWIAM
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Dzisiaj przyszła lampa. Po kilku testach zauważyłem że lampa mocniej błyska jak jest na aparacie niż jak na statywie. Dodam że lampa wyzwalana jest przez foto celę. Czy to normalne ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po czym to wnioskujesz?
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Po tym że lampa błyska a zdjęcie jest niedoświetlone . Lampa wbudowana w aparat ( ustawiona bezprzewodowo Control -później próbowałem wszystkich możliwych ustawień lampy wbudowanej ) wyzwala lampę YN przez fotocelę .
YN błyska a zdjęcie jest niedoświetlone (YN ustawiona na maksa ) .
Na zdjęciu widać tylko niewielki błysk lampy wbudowanej. Tak jak by YN błyskało za wcześnie albo za późno.
Jak to ogarnąć ?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Sprawdź przede wszystkim to:
jeżeli wyzwalasz przez fotocelę lampą wbudowaną, musisz mieć YN przestawiony w tryb S2 (a nie S1) - jest to tryb fotoceli z pominięciem przedbłysku pomiarowego.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Na S1 i S2 efekt ten sam czyli brak.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
A przestaw może lampę wbudowaną w normalny tryb a nie w wireless...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wbudowana w trybie Master, YN ustawiona na S2 i tak powinno działać. Jeśli YN błyska na S1, to reaguje na błysk pomiarowy, a nie główny i zasadniczo powinna nie naświetlać, chyba, że masz długi czas migawki.
 
rosomak195  Dołączył: 15 Lut 2016
Mam takie pytanie czy lampą Yongnuo YN-560 III mogę wyzwolić błysk na druga kurtyne jeżeli będzie zamontowana na aparacie (k-50) ?
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi .
Wreszcie udało mi się nawiązać wspólny język i dogadać z YN :-P .
W trybach Control (Master/ Control) bez względu na ustawiania na lampie ( S1/S2 ) lampa reaguje na przedbłyski i nie naświetla zdjęć.
Aparat w trybie "Błysk Włączony" i "Błysk Ręczny" lampa w trybie S1 wszystko działa tak jak powinno :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
DanielZ, jesteś pewien że to światło z lampy zewnętrznej a nie wbudowanej? chyba że k-3 w tym trybie błysk ręczny nie robi przedbłysków? to by była nowość w cyfrowych pentaksach (pomijam *ist-D których wielu nawet na oczy nie widziało ;-) )

[po chwili...]
jest jeszcze 3 droga - z obiektywami bez styków rzeczywiście nie ma przedbłysku za to lampa zawsze wali pełną mocą :/
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
pyciar, Tak jestem pewny że to z lampy zewnętrznej. Lampa w aparacie w trybie manual ustawiona 1/128 mocy . Błysk w ciemnym pokoju gdzie lampa z aparatu nie dała by rady naświetlić odpowiednio zdjęcia.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
Tak żeby nie być gołosłownym :)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Trochę się w tym wszystkim pogubiłem, więc może kto dopomoże. Od lat mi leży nasza systemówka 540FGZ i co jakiś czas ją wyzwolę bezprzewodowo za pomocą wbudowanej lampy. Chciałbym pobawić się trochę w strobbing i podpowiedzcie, jaką tania lampę dokupić do pentaxowej by się dogadywały odpalane tą wbudowaną. Czy to w ogóle zadziała z parasolką/softboxem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach