Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
[obiektyw] Pentax-DA 18-135mm [prawie] nie działa silnik AF
Według internetów, to się w zasadzie nie zdarza. Ale mnie się przytrafiło. Obiektyw niemal nie chce ostrzyć. Dlaczego niemal? Bo po długim przyciśnięciu BB (tak mam ustawiony AF) silnik wykonuje niewielki ruch, na ogól jeszcze daleko do wyostrzenia, po chwili (cały czas BB przyciśnięty) znów niewielki ruch, w końcu na ogół łapie ostrość. Ale w porównaniu z normalnym trybem funkcjonowania tego obiektywu to nieskończoność. I co z tym fantem zrobić? Najprostsze rozwiązanie to oddać do serwisu Ricoha, ale opinie z forum raczej zniechęcają. Serwis Foto w Alejach Jerozolimskich, świetny ale czy dostatecznie sprawny w problemach specjalistycznych? Coś sam mogę zrobić? Styki przemyłem izopropanolem, śrubokręt działa, silnik w Sigmie 10-20 działa więc problem z korpusem raczej wykluczam.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Problem może być podobny jak w pierścieniowych napędach canona . Po pewnym czasie wypracowuje się podkładka dociskowa napędu i silnik traci moc . Af działa kiepsko albo wcale . Kumaty serwis powinien sobie z tym poradzić .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach