Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wędrujący aparacik V - aparat z wkładką
Cześć!

Mam niesamowitą przyjemność zaanonsować rozpoczęcie kolejnej rundki następnego Wędrującego Aparaciku! Mam nadzieję, że podobnie jak edycja IV, ta również przysporzy nam masę emocji, trochę śmiechu i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy!

A jak będzie wyglądała obecna edycyja? Jakie zasady będą w niej panować? Jaki temat zdjęć będzie dominował? Spieszę wyjaśnić!

Idea edycji V zawiera się w jej podtytule "aparat z wkładką" - każda osoba, przekazująca dalej aparat będzie miała za zadanie przekazać wraz z nim jakiś przedmiot - dowolny - mały, duży, śmieszny, poważny. Od Was zależy, co dostanie wraz z aparatem kolejny uczestnik. Przedmiot ten ma stać się inspiracją do wykonania zdjęcia - może być ze zdjęciem pośrednio lub bezpośrednio związany, może znaleźć się na zdjęciu, lub zdjęcie może do niego nawiązywać. O przedmiotach otrzymanych w zestawie z aparatem nie piszemy w niniejszym wątku! Informacja o nich ma znaleźć się tylko w zeszyciku, dla pozostałych to tajemnica, aby na koniec była większa niespodzianka :-)

Ze względu na to, że rozpoczynam zabawę i nie mam od nikogo "wkładki" nie wykonuję pierwszego zdjęcia. Mam nadzieję, że w trakcie zabawy aparat do mnie w jakimś momencie trafi :-) (śmiało mogę być ostatnią osobą).

Oczywiście wraz z aparacikiem wędrował będzie dziennik podróży (w którym osoba, która otrzyma aparat MUSI napisać co dostała wraz ze sprzętem, by kolejne osoby nie powielały przedmiotów!).

Każdy uczestnik proszony jest także o wykonanie selfika z aparatem (ale bez przedmiotu "wkładki" - to ma pozostać tajemnicą do samego końca zabawy!).

Wkrótce podam szczegóły dotyczące aparaciku i filmu weń włożonego - trwają ostatnie etapy castingu ;-)

Zasada przekazywania aparatu niezmienna, bo dobrze się sprawdza - nie ma kolejki chętnych, osoby do zabawy wybieramy na bieżąco.

To co - mamy pierwszego chętnego?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Niechętnie jako pierwszy ale

1. dybon

[ Dodano: 2016-03-21, 23:35 ]
Proponuję by lista była dynamiczna, bo myślę że co-najmniej dwóm osobą mogę przekazać aparacik osobiście.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
dybon napisał/a:
Proponuję by lista była dynamiczna

Fenol napisał/a:
osoby do zabawy wybieramy na bieżąco.


To ni mniej, ni więcej dokładnie to oznacza :-)

Będę z Tobą w kontakcie i w odpowiednim momencie prześlę Ci cały zestawik :evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
1. dybon
2. bakulik

Czy dołączona przez poprzednika „wkładka” zostaje u wykonującego inspirowane nią zdjęcie, czy też wędruje do końca z aparatem i ostatecznie ląduje w jakimś muzeum? ;-) Skoro informacja o niej ma się znaleźć w zeszyciku, to kolejne osoby i tak się o niej dowiedzą. Oczywiście pierwsza osoba będzie wiedziała najmniej, a ostatnia – najwięcej. Zupełna tajemnica pozostanie tylko dla osób nie biorących udziału w zabawie, ale czy takie w ogóle zaglądają do tego wątku? :evilsmile: Może jednak nie wspominać w pamiętniku bezpośrednio o tym, co się dostało, aby niespodzianka była dla wszystkich?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja mam piękne stare imadło chętnie poślę w świat, ktoś dalej chętny do zabawy? :evilsmile:

Usunąłem listę.

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Miało nie być listy chętnych... :roll:

Ja do końca będę się wahał - mogę się obawiać, że ktoś bardzo dowcipnie może mi podesłać to cholerne kowadło :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik napisał/a:
Czy dołączona przez poprzednika „wkładka” zostaje u wykonującego inspirowane nią zdjęcie


Tak

bakulik napisał/a:
czy też wędruje do końca z aparatem i ostatecznie ląduje w jakimś muzeum?


Byłoby to na pewno fajne, ale... wyobrażasz sobie jaka na koniec szła by po świecie wielka paczka? 36 przedmiotów - znając waszą kreatywność - niekoniecznie małych. To by było wyzwanie nie tylko dla kolejnych uczestników, ale i dla przewoźnika :-P no i niestety większa szansa, że ktoś stwierdzi, że nie chce mu się dalej tego wszystkiego wysyłac :roll: także ostrożności nigdy za wiele :-P

bakulik napisał/a:
Skoro informacja o niej ma się znaleźć w zeszyciku, to kolejne osoby i tak się o niej dowiedzą. Oczywiście pierwsza osoba będzie wiedziała najmniej, a ostatnia – najwięcej. Zupełna tajemnica pozostanie tylko dla osób nie biorących udziału w zabawie, ale czy takie w ogóle zaglądają do tego wątku? Może jednak nie wspominać w pamiętniku bezpośrednio o tym, co się dostało, aby niespodzianka była dla wszystkich?


Tak - każdy kolejny będzie znał nieco więcej z tajemnicy, będzie musiał unieść ciężar większego sekretu. Myślę, że to może podkręcać zabawę ;-) i jak pisałem we wstępie - to pozwoli na niepowtarzanie przedmiotów :-)

Penteusz napisał/a:
Miało nie być listy chętnych...


Zdecydowanie, zdecydowanie!

Penteusz napisał/a:
ktoś bardzo dowcipnie może mi podesłać to cholerne kowadło


:evilsmile:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Pomysł z inspiracją w paczce jest bardzo ciekawy, prawdopodobnie właczę się w późniejszym czasie do zabawy. Oby tylko ktoś nie zapakował ogórków, bo znowu przyjdzie czekać na ukiszenie :evilsmile:
Penteusz napisał/a:
mogę się obawiać, że ktoś bardzo dowcipnie może mi podesłać to cholerne kowadło
To żadne zmartwienie, nadawca zabuli za przesyłkę, a Ty zyskasz solidny kawałek złomu ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
No to na dzień dobry ukisiłem :mrgreen: ale, ale! Już wszystko gotowe i jutro wysyłam pakę do dybona.

Przygodę czas rozpocząć ;-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Wchodzę w temat :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
APARACIK RUSZYŁ W DROGĘ!

To jeszcze z drobnych informacji:
- w aparacie wsadzony jest film Kodak ColorPlus 200
- a aparacik to Pentax Espio 738 G - oooo ten dokładnie:



Także to chyba pierwszy zoom w wędrówce ;-)

Oczywiście w komplecie wędruje Dziennik Podróży, więc nie zapomnijcie o wpisach... a jak ktoś nie umie ładnie pisać, to drukowanymi niech kurde pisze :evilsmile:

Obowiązują oczywiście selfiki z aparacikiem ;-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Cytat
a jak ktoś nie umie ładnie pisać, to drukowanymi niech kurde pisze :evilsmile:


:oops:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeszcze go nie mam, ale szukam następnego uczestnika.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Miało nie być listy :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Toż to nie lista, dybon szuka bezpośredniego następnego posiadacza, zgodnie z założeniami przekazywania. Wszak kolejna ofiara musi być :evilsmile:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
rychu napisał/a:
Miało nie być listy :evilsmile:


Brak chętnych w najbliższym otoczeniu skłania mnie do bezpośredniego pytania.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Dawaj..., będę miał z głowy.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ok, jest następny.

[ Dodano: 2016-04-21, 14:35 ]
Selfi z aparatem i wkładką.
Dziś wyruszył w dalszą drogę.

 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Aparacik w drodze.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
dybon napisał/a:
Selfi z aparatem i wkładką.

Ale chyba miało być bez…

Fenol napisał/a:
Każdy uczestnik proszony jest także o wykonanie selfika z aparatem (ale bez przedmiotu "wkładki" - to ma pozostać tajemnicą do samego końca zabawy!).


dybon napisał/a:
Aparacik w drodze.

Skoro będzie już w Trójmieście, to mógłby obskoczyć wszystkich chętnych stąd. Zgłąszam swoją gotowość, ale może najpierw niech osoby z Gdańska go wezmą w obroty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach