powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Minolta Dimage Scan Dual II AF-2820 U
Dzięki uprzejmości kolegi espresso stałem się - niewielkim kosztem - posiadaczem ww. skanera. Teraz próbuję go oswoić. Sam skaner jest sprawny elektrycznie i elektronicznie. Uszkodzone są przesuwne "drzwiczki", które za pomocą dwóch dźwigni, sterują włącznikami i transoptorami. Niestety te właśnie dźwignie są wyłamane. Jakoś prowizorycznie udało mi się jedną przymocować i skaner działa. Wiem jednak, ze nie wytrzyma - ta prowizorka - zbyt długo. Może ktoś wie gdzie te "drzwiczki" zdobyć. Jeżeli nie to spróbuję to przerobić na sterowanie przełącznikami mechanicznymi, ale zapewne skomplikuje to obsługę i trzeba będzie stale pamiętać o kolejności włączenia i wyłączenia poszczególnych przełączników. Pzdr.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Poszukaj ne ebayu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niby patrzyłem, ale nic nie widziałem. Pzdr.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
hej,

może kupno całej uszkodzonej w inny sposób sztuki i podmiana elementów?

zobacz tu:

http://www.ebay.com/itm/K...4UAAOSwll1Wz6or

na razie 1 dolar.

gilby
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
I 55,90 $ za przesyłkę. :-|
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Pewnie i na to się da coś zaradzić (wysyłka do znajomego w USA i przesłanie tylko potrzebnej części, albo wysyłka Polamerem). Ale i to trochę na pewno będzie kosztować.
Pozostaje zatem szukać gdzie indziej.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Panowie sprawa już nieaktualna, dzięki pomocy Micha. Jesteś wielki Michu. Teraz nieco podsumowania tak "na szybko". Otóż otrzymałem od Micha, rzekomo niesprawny (na razie nie sprawdzałem) skaner Minolta AF 2840 Dual III. Obudowy i ich elementy są w 100% zamienne z Minoltą AF 2820 Dual II. Płytki sterujące elektroniką (powiązane z zasuwanymi drzwiami) są niby różne - ta w 2840 - ma wiecej fizycznych gniazd, ale wykorzystane sa tylko te same co w płytce z AF 2820. Na razie nie mam czasu aby sprawdzić czy AF 2840, który dotarł do mnie od Micha jest uszkodzony. Wg właściciela był problem z bandingiem. I jeszcze jedna ważna rzecz. Skanery różnią się zasilaniem. AF 2820 ma zasilanie 12V/1,25 A a nowszy AF 2840 zasilany jest 24V/0,85 A.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalos napisał/a:
Wg właściciela był problem z bandingiem

Gdyby u Ciebie kiedyś wystąpił, to w tym http://photo.net/digital-darkroom-forum/00D9bv wątku na drugiej stronie jest link do pliku zip (MinoltaFix) zawierającego dwa filtry do Photoshopa, które pozwalają się pozbyć pasków.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach