janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Kfan napisał/a:
75/F1,8 dla tego system jest odpowiednikiem powiedzmy 150/F2,5
75/1,8 z m4/3 jest ekwiwalentem 150/1,8 dla małego obrazka. Przeliczenia głębi ostrości nie mają na to żadnego wpływu, tylko parametry ekspozycji. Rozumiem, że ktoś może przykładać wagę do papierowej GO, ale dla mnie ważniejszą zaletą jasnego obiektywu jest to, że po przymknięciu poprawia się rozdzielczość na brzegach, sprawniej działa AF w trudnych warunkach i jest możliwość wykonania zdjęcia na pełnym otworze, w sytuacji gdy ciemniejszy obiektyw uniemożliwiłby uzyskanie nieporuszonego zdjęcia. Skoro dla Ciebie najważniejsza jest papierowa GO, to zaprezentuj własne zdjęcia udowadniające że byłyby do niczego, gdyby miały GO szerszą o kilka cm. Póki co zwyczajnie trolujesz.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Każdy ma prawo do włąsnego zdania i swoje preferncje.
Czasem jest to po prostu niewiedza i wiara w coś innego.
Zapewne wg Ciebie dpreview też trolluje?
Polecam to:
http://www.dpreview.com/a...should-i-care/3

i zwróćmy uwagę na podane tam punkty kluczowe:

Key points:


• Depth-of-field and background blur are not the same thing

Głębia ostrości i rozmycie tła to nie to samo.

• Equivalent aperture will accurately predict depth-of-field
Ekwiwalent przysłony pozwala przewiduzieć głębię ostrości

• There's more to bokeh (the quality of out-of-focus rendering) than the number or shape of aperture blades

Liczba lub kształt listków przysłony to nie wszystko co wpływa na bokeh.
==========
Poza tym taka mała uwaga dla pogardliwego pojęcia papierowa GO- to jest bzdura bo na zakres GO wpływa też odległość od obiektu. To oznacza, ze nawet na F2 i większej odległości daleko będzie do papierowej GO. A z kolei mocne zbliżenie do obiektu pozwoli uzyskać małą GO nawet kompaktem - to wie nawet średnio rozgarnięty fotograf a pan nie?

I jeszcze mnie pan posądza o trolowanie?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Proszę nie karmić.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Tak kombinowałem i kombinowałem aż zastąpiłem po trzech latach GX1 - GX7 (miał być OMD E-M10II) i jest fajnie.
Chciałem zupełnie wejść w m4/3 ale chyba poczekam... Mikrus wygrał w kategorii aparat na co dzień i w kategorii aparat na wyjazdy ale landscapy nadal wolę robić K-5.
Teraz mam tyko przesunięcie - K-5+Sigma 10-20mm wykonuje landscapy, pracuje w domu a mikrus z kitem 14-42 II (całkiem niezły)+ 14mm przejął pałeczkę i robi całą resztę ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Michciu76, pokaż coś
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Kilka pstryków "technicznych" GX7 + 14-42II (kit)




 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Co prawda to nie do końca w temacie wątku, ale...
Owszem, GX7 to dla mnie idealny aparat na co dzień, do noszenia wszędzie. Małe, poręczne, wszystkomające z satysfakcjonującą jakością obrazka.


GX7 + Ltd43
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ooo widzę, że też pozostałeś przy Panasie:)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Michu, Ostrzenie tylko manualne w takim zestawieniu ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, ostrzenie tylko manualne. Focuspeaking jest nazbyt niedokładny niestety i nie można mu za bardzo ufać.
GX7 ma małe grzeszki na sumieniu, ale nie widzę na chwilę obecną alternatywy dla tego korpusu.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
A co z K-5II? Już nie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K-5II to jak dla mnie wciąż najlepsza puszka. Jakąkolwiek poważniejszą sesję robię Pentaksem, ale na co dzień, do przysłowiowej kieszeni, zabieram Panasonika.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Michu napisał/a:
Tak, ostrzenie tylko manualne. Focuspeaking jest nazbyt niedokładny niestety i nie można mu za bardzo ufać.
Szarpnij się na M.Zuiko 45/1.8. Fajny, mały, ostry, celny. I z AF. :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślę bardziej o Lumiksie 42,5/1,7 ze względu na stabilizację - przy filmowaniu rzecz nieoceniona w momencie, gdy nie ma gimbala czy steadicama.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Słusznie. Mnie też doskwiera brak stabilizacji podczas filmowania w GM1.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Wy tu gadu gadu a jak olek pokaze na photokinie em1 mark2 to zmiecie wszystkie lustra pod dywan ;))

 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
axolotl napisał/a:
pokarze

Poakarłby najmocniej, gdyby znów porzucił system.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Oj tam oj tam, polonisto ;) Literowki Ci sie nie zdarzaja? Btw. olympus moze namieszac i to znacznie .... zastosuja matryce 20MP, lepszy hires , byc moze z reki ;) i pozamiataja.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
axolotl napisał/a:
Literowki Ci sie nie zdarzaja?

fuen napisał/a:
Poakarłby

:-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
axolotl napisał/a:
Oj tam oj tam, polonisto ;) Literowki Ci sie nie zdarzaja? Btw. olympus moze namieszac i to znacznie .... zastosuja matryce 20MP, lepszy hires , byc moze z reki ;) i pozamiataja.
Matryca będzie pewnie ta sama co w GX8, więc dobr,a ale jakiejś rewolucji w stosunku do tej z 16MPix nie będzie. Liczę jednak na to HiRes z łapy, już 1/15-1/30 byłaby OK.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach