tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
[K-5] Zdjęcia z przedziałem czasu
Cześć wszystkim. Dłuższy czas frapuje mnie jedna sprawa, a mianowicie opcja "zdjęcia z przedziałem czasu" w K5IIs. Chciałem za pomocą tej funkcji porobić startrail'e, ale pojawił się problem (być może jest to po prostu brak wiedzy na ten temat).
Mianowicie chodzi o to, że gdy czas otwarcia migawki ustawiony jest np. na 30s, a w "zdjęciach z przedziałem czasu" ustawione mam:
Przedział czasu: 00:00'02"
Liczba zdjęć: 006
Początek: Teraz
to zamiast robić te 6 zdjęć pod rząd w odstępach 2s między każdym z nich aparat robi jedno zdjęcie i na tym kończy się robienie zdjęć z przedziałem czasu.
Natomiast kiedy ustawię czas otwarcia migawki na np. 1/8s wtedy robi te 6 zdjęć bez najmniejszego problemu, ale... przedział czasu między nimi nie wynosi nawet pół sekundy, po prostu strzela jedno za drugim.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób ta funkcja faktycznie działa, co jest zależne od czego i ewentualnie w jaki sposób ustawiać aparat, żeby faktycznie robił te x zdjęć z dłuższym czasem naświetlania?

Ps. Program manualny
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Przedział czasu określa odstęp od kolejnego otwarcia migawki, aparat nie zwraca uwagi na jaki czas migawka jest ustawiona. A wiec jeśli chcesz robić zdjęcia 30s co 2s, to musisz ustawić przedział na 32s.

Trzeba jeszcze doliczyć czas na przetworzenie zdjęcia i zapis, więc realnie musisz ustawić nawet więcej niż 32s ;-)
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Fenol napisał/a:
Przedział czasu określa odstęp od kolejnego otwarcia migawki, aparat nie zwraca uwagi na jaki czas migawka jest ustawiona. A wiec jeśli chcesz robić zdjęcia 30s co 2s, to musisz ustawić przedział na 32s.

Trzeba jeszcze doliczyć czas na przetworzenie zdjęcia i zapis, więc realnie musisz ustawić nawet więcej niż 32s ;-)



Masz u mnie piwo! Dzięki! :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie jesteś pierwszym, który się na to naciął... niby jest to logiczne, bo odstęp czasu między zdjęciami musi być identyczny, więc biorąc pod uwagę, że można fotografować ze zmiennym czasem, to musi liczyć kolejne zdjęcie od otwarcia migawki, a nie od zamknięcia... ale ja i tak zawsze się na dzień dobry wkurzam, bo zawsze o tym zapominam :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach