krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Dzięki za opinię. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł napisać dlaczego nie "szedłbyś" za mną. Mam rozumieć, że jesteś niezadowolony ze swojej puszki? Ja ze swojej strony przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i tak mi wyszło, że K3 będzie najlepszym wyborem, aczkolwiek ja amatorsko strzelam fotki i prawdopodobnie zostanę tylko przy jednym obiektywie więc nie wymądrzam się :)
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Względem pojemności baterii w K-3 to na pokazach lotniczych na jednej baterii poszło praktycznie prawie 1100 zdjęć (praca seriami) szkła to 18-135 i sigma 120-400 ze stabilizacją optyczną, co pewnie też się przekłada na większe zapotrzebowanie na prąd. Z Sigmy poszło około 3/4 zdjęć. Dosłownie kilka filmików i trochę oglądania jak wyszło. Co nie zmienia faktu że w torbie była druga zapasowa (regenerowana na ogniwach Sanyo, chodzi jak oryginał.) Przyznam że byłem mile zaskoczony. Po powrocie bateria jeszcze dała radę zrobić pod 50 zdjęć. Bateria ładowana przed wyjazdem na pokazy.
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Dzięki serdeczne za merytoryczną i pomocną odpowiedź! 1100 zdjęć to świetny wynik.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Rok temu stałem przed podobnym wyborem tylko dotyczyło to D7100. Absolutnie nie żałuję wyboru Pentaxa. Bardzo sobie chwalę moje K-3. Nie dokonuję drobiazgowych analiz i porównań bo najważniejszy i tak jest człowiek.
Bardzo solidna i niezawodna konstrukcja całkiem dobrze sprawdzająca się w każdych warunkach i pogodowych i oświetleniowych. Fantastyczne możliwości czystej zabawy fotografią - stabilizacja w korpusie jest doskonałym dla tych celów rozwiązaniem, dobra ergonomia i możliwości.
Strach o przyszłość systemu - był taki moment bo nie takie firmy znikały raczej się na to nie zapowiada (odpukać). Jest wręcz tendencja do rozwoju marki i to w kierunku bardzo profesjonalnym a co za tym idzie lepsze, szybsze, jaśniejsze i ciekawsze obiektywy - te które obecnie wychodzą już mają niezłe pazurki. Jeśli K-1 odniesie sukces, co się zapowiada to możemy liczyć dodatkowo na przychylniejsze spojrzenie ze strony innych firm produkujących "szkła".
Bardzo pozytywne jest też środowisko Pentaxa, troszkę jeszcze pełne ukrytych kompleksów ale zupełnie niepotrzebnie. Daleko mi do sprzętowego fanatyzmu, jak coś jest dobre to jest i już a do takich Pentax k-3 (jak i inne) się zdecydowanie zalicza. Ogromna frajda i przyjemność z pracy na nim.
Życzę dobrej zabawy :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso, Przy Twoich wypowiedziach czasem aż się dziwię, że tak się męczysz z tym Pentaxem. Musisz być strasznie zatwardziałym masochistą.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Wbrew pozorom to nie takie proste. Dokupisz parę obiektywów i innych dupereli i jesteś ożeniony.

akurat sprzęt jest BARDZO ŁATWO wymienić, z żoną już gorzej :mrgreen:

[ Dodano: 2016-04-17, 11:56 ]
espresso napisał/a:
życzył bym sobie i innym takiej dostępności szkieł jaka jest obecnie dostępna do nikosia.

Ze wszystkich obecnych szkiełek Nikosia to chciałbym AF-S 70-200/4, reszta mi nie potrzebna.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Ja też bym chciał taki mieć i go zaraz sprzedać za 4800zł. Na bagnet Nikona kupiłbym albo jaśniejszy i tańszy (ok. 3600zł) Tamron AF 70-200mm f/2.8 DI VC, albo dłuższy i dużo tańszy (1400zł) Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. W zasadzie ten za 1400zł jest optycznie podobny w zakresie 70-200, a 200 do 300 mamy gratis i dużo kasy na inne obiektywy.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Nikkor AF-S 70-200/4 waży 850g, jasny Tamron 1470g. I to tyle w temacie.

Tamron 70-300? Hmmm... nie brałem tego pod uwagę. Fakt, ostry, ale jak z transmisją?
 
krzsmi11  Dołączył: 22 Lis 2010
Jaśśśko napisał/a:
Rok temu stałem przed podobnym wyborem tylko dotyczyło to D7100. Absolutnie nie żałuję wyboru Pentaxa. Bardzo sobie chwalę moje K-3. Nie dokonuję drobiazgowych analiz i porównań bo najważniejszy i tak jest człowiek.
Bardzo solidna i niezawodna konstrukcja całkiem dobrze sprawdzająca się w każdych warunkach i pogodowych i oświetleniowych. Fantastyczne możliwości czystej zabawy fotografią - stabilizacja w korpusie jest doskonałym dla tych celów rozwiązaniem, dobra ergonomia i możliwości.
Strach o przyszłość systemu - był taki moment bo nie takie firmy znikały raczej się na to nie zapowiada (odpukać). Jest wręcz tendencja do rozwoju marki i to w kierunku bardzo profesjonalnym a co za tym idzie lepsze, szybsze, jaśniejsze i ciekawsze obiektywy - te które obecnie wychodzą już mają niezłe pazurki. Jeśli K-1 odniesie sukces, co się zapowiada to możemy liczyć dodatkowo na przychylniejsze spojrzenie ze strony innych firm produkujących "szkła".
Bardzo pozytywne jest też środowisko Pentaxa, troszkę jeszcze pełne ukrytych kompleksów ale zupełnie niepotrzebnie. Daleko mi do sprzętowego fanatyzmu, jak coś jest dobre to jest i już a do takich Pentax k-3 (jak i inne) się zdecydowanie zalicza. Ogromna frajda i przyjemność z pracy na nim.
Życzę dobrej zabawy :-)


No i fajnie, dla mnie przeskok z K-X i tak będzie ogromny więc micha mi się cieszy. K-3 kupiony. Idę go testować :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso napisał/a:
... 5 napraw SDM, w tym trzykrotnie 50-135 to koszt dobrego obiektywu.
W każdym systemie trafiają się buble tego typu. Dlatego twierdzę stanowczo, że jedną z zalet Pentaxa jest śrubokręt. Niezawodny.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
espresso napisał/a:
...
Na dziś przy moim stanie wiedzy/potrzeb zapewne przy wyborze systemu największe szanse miałby Fuji. ...


System Fuji wydaje się być bardzo ciekawym systemem.
Ja też dzisiaj bym w niego celował (zaczynając od zera).
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Tomasz, jak oglądam Twoją galerię, to dochodzę do wniosku, że ten Twój Pentax robi zarąbiste zdjęcia, nie wiem, czy Fuji dawałby lepsze ;-)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Paffcio napisał/a:
Tomasz, jak oglądam Twoją galerię, to dochodzę do wniosku, że ten Twój Pentax robi zarąbiste zdjęcia, nie wiem, czy Fuji dawałby lepsze ;-)

:mrgreen: Obecny model Tomaszowego Pentaxa, z tego co wiem, nazywa się 6D :evilsmile:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
LOL :-D
to wszystko wyjaśnia! bo w sumie to byłem zdziwiony, że Pentaxem da się takie fajne fotki porobić... :mrgreen:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Paffcio napisał/a:
LOL :-D
to wszystko wyjaśnia! bo w sumie to byłem zdziwiony, że Pentaxem da się takie fajne fotki porobić... :mrgreen:

Tu wszyscy prezentują zdjęcia zdjęcia z N i C i w końcowej obróbce robimy drobne zmiany w exif :-P
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
WaldekW napisał/a:
albo dłuższy i dużo tańszy (1400zł) Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. W zasadzie ten za 1400zł jest optycznie podobny w zakresie 70-200, a 200 do 300 mamy gratis i dużo kasy na inne obiektywy.

Widać, że nie miałeś w ręku Nikkora 70-200/4 skoro takie rzeczy piszesz. Nie ma żadnych podobieństw pomiędzy tymi szkłami. Nikkor ma świetną stabilizację o 2 klasy lepszą niż Tamron, w mojej ocenie lepszą niż wersja 2.8, a poza tym jest mały, lekki, uszczelniony i ma wewnętrzne ogniskowanie, więc odpada problem zasysania brudów. A co do gratisowego 300mm to sorry ale po przycięciu 200mm z Nikkora i tak jest lepsza jakość :-P

espresso napisał/a:
Nikoś glownie z powodu dostepnych dlugich zoomów z Tamrona lub Sigmy.

Od niedawna i spod N jest coś dla ambitniejszych amatorów co nie chcą wywalać xx k zł na 200-400 czy inne długie stałki. Podobno killer S/T ale w rękach jeszcze nie miałem.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
schwefel napisał/a:
...
Widać, że nie miałeś w ręku Nikkora 70-200/4 skoro takie rzeczy piszesz. Nie ma żadnych podobieństw pomiędzy tymi szkłami. Nikkor ma świetną stabilizację o 2 klasy lepszą niż Tamron, w mojej ocenie lepszą niż wersja 2.8, a poza tym jest mały, lekki, uszczelniony i ma wewnętrzne ogniskowanie, więc odpada problem zasysania brudów. A co do gratisowego 300mm to sorry ale po przycięciu 200mm z Nikkora i tak jest lepsza jakość :-P ...
Oczywiście, że nie miałem w ręku Nikkora 70-200/4, bo niby po co kiedy mam korpus Pentaxa. Wprawdzie mam analogowego Nikona, ale od lat nim nie robię zdjęć i nie zamierzam robić. Stabilizacja w obiektywie też nie jest mi potrzebna bo jest w korpusie. Mi się wydaje, że pomimo oczywistych zalet tego obiektywu, cena jest przesadzona. A jak się ma ten Nikkor 70-200/4 do Canona 70-200/4? Głównie chodzi mi o porównanie jakości optyki, czyli jakości zdjęć.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
WaldekW napisał/a:
Oczywiście, że nie miałem w ręku Nikkora 70-200/4, bo niby po co kiedy mam korpus Pentaxa. Wprawdzie mam analogowego Nikona, ale od lat nim nie robię zdjęć i nie zamierzam robić. Stabilizacja w obiektywie też nie jest mi potrzebna bo jest w korpusie. Mi się wydaje, że pomimo oczywistych zalet tego obiektywu, cena jest przesadzona. A jak się ma ten Nikkor 70-200/4 do Canona 70-200/4? Głównie chodzi mi o porównanie jakości optyki, czyli jakości zdjęć.

Akurat w kwestii 70-200/4 to Nikonowa wersja zdaje się być równie ciekawym obiektywem co Canon. Canon ma pewną przewagę na 200mm, brzegi kadru mniej odstają od jego centrum, ale obrazki z Nikona i tak są... ciekawsze ;-) Porównywane D800 vs 5DmkII, więc przewaga matrycy Nikonowej robi swoje tutaj.
Szkoda, że w przypadku 70-200/2.8 tak nie jest...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Wypowiedź:
WaldekW napisał/a:
...albo dłuższy i dużo tańszy (1400zł) Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. W zasadzie ten za 1400zł jest optycznie podobny w zakresie 70-200, a 200 do 300 mamy gratis i dużo kasy na inne obiektywy.
oparłem na opinii gościa co posiadał Tamrona SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD i Canona 70-200/4, korpus 5DmkII. Oczywiście chodzi tylko o podobny obraz z obu tych obiektywów, bo przy tak ogromnej różnicy w cenie na inne wady Tamrona można przymknąć oko.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
WaldekW napisał/a:
Oczywiście, że nie miałem w ręku Nikkora 70-200/4, bo niby po co kiedy mam korpus Pentaxa. Wprawdzie mam analogowego Nikona, ale od lat nim nie robię zdjęć i nie zamierzam robić. Stabilizacja w obiektywie też nie jest mi potrzebna bo jest w korpusie. Mi się wydaje, że pomimo oczywistych zalet tego obiektywu, cena jest przesadzona. A jak się ma ten Nikkor 70-200/4 do Canona 70-200/4? Głównie chodzi mi o porównanie jakości optyki, czyli jakości zdjęć.

No to po co wypowiadasz się w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia, bo 70-300 USD też nie ma pod Pentaxa? Później zdziwienie, że fora są zalane opiniami ludzi, którzy coś widzieli coś słyszeli...

WaldekW napisał/a:
Wypowiedź:
WaldekW napisał/a:
...albo dłuższy i dużo tańszy (1400zł) Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. W zasadzie ten za 1400zł jest optycznie podobny w zakresie 70-200, a 200 do 300 mamy gratis i dużo kasy na inne obiektywy.
oparłem na opinii gościa co posiadał Tamrona SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD i Canona 70-200/4, korpus 5DmkII. Oczywiście chodzi tylko o podobny obraz z obu tych obiektywów, bo przy tak ogromnej różnicy w cenie na inne wady Tamrona można przymknąć oko.

I tego Nikkora też podpiął pod 5D?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach