axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Poczatki zabawy studyjnej.
Witam.

Zamierzam skompletowac zestaw oswietlenia studyjnego.
Pomieszczenie ma 3.5m x 5m (aktualnie) w planach pomieszczenie okolo 5m x 6m / 6m x 6m.
Patrzac na polecane marki lamp w gre wchodza quantuumy oraz powerluxy.
Do tego mam zamiar dokupic softboxy , octa 120 oraz 60x90.
Chcialbym wyzwalac lampki bezprzewodowo.

Jak dobrac lampy wzgledem pomieszczenia, chodzi mi o moc tak zeby nie przesadzic ale pozostawic sobie jakis zapas mocy.
Fotografowane beda glownie przedmioty.

Poprosilbym o porade oraz ukierunkowanie.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Widzę że koło wzajemnej adoracji się nie odzywa 😁 oni tak mają, jeśli kogoś nie znają to ignorują ew. pomogą wybrać aparat. Ok. Przede wszystkim jakiej wielkości będą to przedmioty?
Postaram cię naprowadzić.
W pomieszczeniu masz praktycznie całkowitą kontrole światła. Więc wystarczą nawet lampy błyskowe za 30 zł z allegro. Ponieważ nie konkurujesz z słońcem, a synchro w pentaxach to 1/180. Tyle tylko że masz ograniczoną kontrolę mocy.
Polecam abyś kupił min. 300ws najlepiej 600ws. Jako gł. lampkę. 3 yn560 IV plus wyzwalacz yn do lapy studyjnej. Statywy, mocowania bowns s ,plus akcesoria: strumienice plastry miodu, wrota, softboxy jakie tam potrzebujesz. Stół bezcieniowy lub namiot. Kilka rzeczy można wykonać samemu np. Stelaż do firanki łazienkowej, czarny materiał, tła itp. Musisz poszukać w intrenecie pomysłów na akcesoria typu DIY. Większość z akcesoriów do lamp kupisz na aliexpress 2 razy taniej niż w pl. Jedynie lampy polecam kupić w Polsce (wiadomo gwarancja)
Lampy yn mają kontrolę mocy wbudowaną, wiec za pomocą jednej sterujesz wszystkimi. Pooglądaj tutki na yt. świetne efekty można uzyskać nawet z lampką biurową i kilku pozłotkom. I na koniec książka o fotografii produktowej. Powodzenia. :->
     

    axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
    Dzieki za odzew , juz jakis czas temu zauwazyem , ze pytania ida w eter ... no ale coz ...

    Stol bezcieniowy jest z mnostwem swiatla ciaglego, namiot bezcieniowy robi sie .... czarne tlo, oraz biale ( mat + odbijajace) jest.

    Co bede fotografowal, w zasadzie co podejdzie pod lape ;) bizuteria, perfumy, maskotki, flakony co jesszcze to sie zobaczy :)

    Troche poczytalem i wybralem ( na razie ) jinbei msn 600 mark II ( duza regulacja sily blysku oraz wbudowany odbiornik) oraz 2x yn560 IV + nadajnik jinbei

    Teraz moje pytanie, czy jesli kupie nadajnik jinbej do sterowania lampa jinbei msn 600 to za jego pomoca wyzwoje yn 560ki? Czyli czy jeden nadajnik obsluzy wszystkie lampy?

    Btw ksiazka o foto juz do mnie jedzie ;)
     

    wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
    Sprawdziłem tę lampę i już Ci jej zazdroszczę :-D . Lampa pracuje na 2,4 ghz więc powinna się wyzwalać razem z lampami yn. Nie dam sobie ręki odciąć, ale mam pweność na 90% , że tak. Na wyświetlaczu lampy jinbei są ustawienia zworek tj. kanałów jak w wyzwalaczach i lampach yn. Nawet jeśli nie, to kupno 2 wyzalaczy yn na aliexpress będzie tańsze niż reszta twoich zakupów.
    P.S Wiesz oni chcą popisać się erudycją, ja poprostu jeśli mogę pomóc, lub polecić sprawdzony sposób. Udanych packshotów
     

    DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
    axolotl, Daj znać jak to wszytko współpracuje ze sobą.

    Wyświetl posty z ostatnich:
    Skocz do:
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach