Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
K-R, Metz i analogowe obiektywy....
...i jeszcze wyzwalacz Youngnuo.... ale po kolei. Zestaw składa się z Pentaxa K-R, i analogowego obiektywu. Wiem jak robić zdjęcia z takim obiektywem, testowałem zielony przycisk. Ale chcę więcej. Czyli zdjęcia z lampą (Metz), wyzwalaną za pomocą wyzwalacza Youngnuo.
1. Czy da się jakoś wymusić w trybie "M", aby aparat ustawił parametry? Bo mi wciąż miga czas, a przez to lampa się nie odpala.
2. No dobra, dajmy sobie spokój z obiektywem analogowym. Wraca Sigma, ale wciąż Mezt+ Youngnuo. I jest za dużo światła zastanego. Co mi się nie podoba. Zgodnie z prawdą z książek chcę skrócić czas. Ale nie da się zejść poniżej 1/250 s- a to wciąż za jasno. Ale Metz ma HSS. Ustawiam w lampie HSS... ale poniżej 1/250 i tak lampa się nie odpala.
Znaczy żeby zrobić to co chcę, muszę mieć sprzęt innego producenta z dedykowanymi lampami, czy da się to jakoś obejść?
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Skoro nie możesz skrócić czasu to przymknij/ przysłoń obiektyw.
Swoją drogą nie spodziewałem się w Pentaxie takich problemów z błyskaniem.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...co do pierwszego pytania- jakaś zaćma mi spadła na łeb, i da się. Chyba ze zdenerowania za każdym razem naciskałem zielony guzik :lol: , tak więc nie było pytania.
...co do drugiego- nie chcę jakoś za bardzo domykać przysłony, żeby bokeh był ładny

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach