skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
[GX20 K20D] muszla oczna
Cześć,
tak się nieszczęśliwie złożyło, iż uszkodziłem muszlę oczną w Samsungu GX20. i chciałbym zapytać, czy będzie pasowała taka od K20D, gdyż są bardziej dostępne.
Widzę, że z wymiarami sanek w Pentaxach nie powinno być problemu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=738305#738305
Jednak, czy ktoś potwierdzi kompatybilność muszli?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
GX20 to klon K20D więc nie powinno być problemu.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Muszle oczne Pentax pasują do różnych aparatów.
Stosuję OM-E 53 to moja z k-3 siedzi teraz w MZ-50.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Pasują, Pentax od momentu korpusów serii M nie zmienił rozmiaru sanek wizjera.
Jakby ktoś potrzebował to jakaś muszla z cyfry u mnie leży, swego czasu ktoś bardzo potrzebował soczewkę korygującą a muszlę mi zostawił.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Ja potrzebuję do Super A.
Wieczorem odezwę się na PW.
 

skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
Dzięki za podpowiedzi.
Zakupiłem model EP-1 od JJC (miał pasować do K100D K110D K200D K-r) do mojego GX20 pasuje również :)
http://www.aliexpress.com...2041243554.html
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ło kurczę, ale to drogie! Teraz w Indiach mi się naderwała i myślałem, że za 10zł kawałek gumy da się dokupić...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marooned napisał/a:
Ło kurczę, ale to drogie! Teraz w Indiach mi się naderwała i myślałem, że za 10zł kawałek gumy da się dokupić...


Wyjątkowo drogo, polecam Foto-Tip:
http://foto-tip.pl/pl/mus...110d-k200d.html
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
O, już sympatyczniej, dzięki. Jakoś człowiek tak mylnie myśli, że wszystko z Chin zawsze najtaniej.
 

skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
Domyślam się, że nie raz kupowaliście już na aliexpress i wiecie o okresowych rabatach i zakupie przez aplikację - więc nie wymaga to wyjaśniania, także:
foto-tip - 17,00 + 8,5 (KW) = 25,5 PLN
ali - przewalutowało mi na 23,62 PLN razem z wysyłką... także tego 'wyjątkowo drogo' ;)

oczywiście można powiedzieć, że musiałem poczekać jakieś 2 tygodnie, ale muszla była naderwana i wolałem kupić zastępczą, zanim zostanie uszkodzona doszczętnie.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nigdy nie korzystałem z Ali, pokazywało mi $8 (teraz rzeczywiście jest jakaś czasowa obniżka do $6). Spojrzałem na ebaya, skąd od lat kupuję, a tam $9.64 + $5.79 za wysyłkę, stąd komentarz.

Może trzeba spojrzeć łaskawszym okiem na Ali jednak.
 

skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
Czasem warto,
zwłaszcza jeśli nie musisz mieć czegoś 'na już' - poza tym komunikacja i sam kształt platformy jest lepszy niż nasze aledrogo.
Tak dodatkowo po uszkodzeniu muszli kupiłem pokrowiec neoprenowy - żeby wrzucić aparat w torbę lub plecak i nie martwić się uszkodzeniem muszli ;) - taki jak tu klik do mnie dotarł za ~8,50PLN (oczywiście z kosztem wysyłki)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Już wiem skąd taki koszt tej muszli. Ona jest wraz z plastikiem i śrubkami. Zakładam, że samej gumy za pół ceny nie da się nabyć ;)

No na ebayu tak samo się czeka - od 2 do 6 tygodni, zależy kiedy akurat kontenerowiec będzie płynął pewnie oraz od fazy księżyca.
 

skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
Dokładnie tak, muszla jest z plastikową ramką do której śrubkami przymocowana jest gumka.

To z ali wszystko leci pocztą lotniczą - jeśli chińczyk nie opóźnia wysyłki i dobrze trafisz w samolot, to ja dostawałem najszybciej zamówienia w 9 dni (zwykły list). Ale są przypadki, że 'polecony' tydzień leży na lotnisku w Chinach i tydzień na sortowni w Polsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach