szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Konica Minolta Chrome Centuria 100 SRA
Konica Minolta Chrome Centuria 100 SRA

Woojek Google nie rozpieszcza, mówiąc oględnie, ilością informacji o tym filmie. Ktoś coś wie o tym slajdzie, ktoś używał? Czy niskoczuły slajd 7 lat po terminie będzie się nadawał chociaż do zabawy? (z negatywami wiadomo - nie ma problemu; z diapozytywami nie mam prawie żadnego doświadczenia).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Używałem w czasach gdy bywał dostępny. Średniej klasy wyrób, choć nie był jakoś dużo gorszy od najtańszych Fuji. Bardziej niż przeciętny slajd, wrażliwy na złe naświetlenie.
szybkiparowoz napisał/a:
niskoczuły slajd 7 lat po terminie
Wszystko zależy od sposobu przechowywania.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Dada napisał/a:
Średniej klasy wyrób, choć nie był jakoś dużo gorszy od najtańszych Fuji. Bardziej niż przeciętny slajd, wrażliwy na złe naświetlenie.

I tak też, niestety, prezentuje się na flickr'owych i innych dostępnych zdjęciach. Szkoda, ale... i tak bym go kupił. Ze względu na cenę (o tej niżej) i po to, żeby nie wylądował na śmietniku, jak to się zwyczajnie dzieje z innymi rzeczami, których nikt nie potrzebuje.

Dada napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
niskoczuły slajd 7 lat po terminie
Wszystko zależy od sposobu przechowywania.

Trudno powiedzieć jak to z nim (nimi) było. Opakowania mają naklejki kolońskiego sklepu, który zna się na rzeczy i tam zapewne przechowywane były w odpowiednich warunkach. Co się z nimi działo później - nie mam pojęcia. Dziś po południu wylądowały w mojej lodówce, gdzie przezimują do czasu, aż coś dla nich wymyślę.



Filmy zapakowane są w fabryczną folię po 10 sztuk. Nie wiem jaka była wyjściowa cena za ten materiał, ale pierwsza "cena specjalna" to 29,90 euro za paczkę; następnie filmy przeceniono na 19,99 euro, czyli 2 euro za rolkę. Ja zapłaciłem właśnie 2 euro, ale za 2 pakiety po 10 sztuk.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szybkiparowoz napisał/a:
gdzie przezimują do czasu, aż coś dla nich wymyślę.
Jak nic nie wymyślisz, to mogę Ci z jedną rolkę przetestować nawet zimową porą :mrgreen: I zrobię to gratis :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
i ja, i ja
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Czyli co, mam wrócić po resztę? ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Paczkę dla mnie możesz wziąć :-) jeśli jeszcze będą. W cenie 2€/10szt. eksperymentować można.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
szybkiparowoz, jak masz dostęp do większej ilości, to też łyknę paczkę albo dwie ;-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
szybkiparowoz napisał/a:
Czyli co, mam wrócić po resztę


Widzę, że się konstytuuje wątek wspólnozakupowy - też ze trzy-cztery rolki bym wziął.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Panowie, powoli... Trafiłem na zwykłą wyprzedaż garażową, a nie likwidację hurtowni foto. Przejadę się tam dzisiaj i zobaczę, może zostały jakieś pojedyncze sztuki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pamiętaj, że byłem pierwszy w kolejce. A dzisiaj właśnie odebrałem z Rossmanna ostatniego slajda małoobrazkowego jakiego miałem. :-/ Z ramkowaniem aktualnie obróbka 34,99zł i co najmniej dwa tygodnie czekania.
espresso napisał/a:
lepsze obrazki niż ze slajdu Agfy czy wspomnianego Rolle
Bez przesady. Aktualna Agfaphoto to rebrandowane Fuji Sensia, a Rollei jest specjalnie wytwarzany do zdjęć kwitnącego rzepaku, i złotej, polskiej jesieni.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
U mnie w lodówce została ostatnia Velvia50. Tak sobie powiedziałem, że to ostatnia rolka w mojej fotokarierze. I tak pozostanie. Ceny wołania i skanowania jak dla mnie - zaporowe.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Wywołałem dwie rolki, w dwóch różnych labach. Obie do kosza, ciemnica całkowita. Dupa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja jedną rolkę zużyłem i szlag trafił całą robotę, bo na filmie praktycznie mało co widać. Cały jest praktycznie zaświetlony (czyli przezroczysty) łącznie z perforacją (aczkolwiek w innym nieco odcieniu ona jest). Firma wywołująca (Rossmann-Deutschland) dołączyła mi arkusz usterki (całe A4 w 5 językach), na którym zaznaczyła opcję - film stary, lub przechowywany w wysokiej temperaturze, lub naświetlony promieniowaniem Roentgena
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Sorry, Dada. Mam nadzieję, że nie miałeś tam Bardzo Ważnych Zdjęć.


[ Dodano: 2016-04-28, 20:18 ]
Dada napisał/a:
Ja jedną rolkę zużyłem i szlag trafił całą robotę, bo na filmie praktycznie mało co widać. Cały jest praktycznie zaświetlony (czyli przezroczysty) łącznie z perforacją (aczkolwiek w innym nieco odcieniu ona jest).

Ja robiłem crossa w c41, filmy są w kolorze coli - ciemnobrązowe, prawie czarne.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szybkiparowoz napisał/a:
że nie miałeś tam Bardzo Ważnych Zdjęć.
Miałem. :evilsmile: Tyle,że nie widać jak Bardzo Ważne mogłyby być :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach