Litwin  Dołączył: 18 Maj 2011
Dylemat k5ii czy k3
Witam

Coraz większymi krokami zbliża sie chwila zmiany korpusu na coś nowszego(przesiadka z kr).
Łapie mnie dylemat co zakupić ??? Nie ukrywam że chwilowo z kasą średnio ale z drugiej strony jak kupić to raz i trochę z tego korzystać a nie za rok się znów za puszką rozglądać.
Koledzy koleżanki powiedzcie czy zakupić k5 II czy k3?
K5ii wiadomo tylko używki koszt do 2.4k ale jak co dodatkowy grip za ok 200 zeta. K3 to koszt około 3.4k grip 800zeta aparat do codziennego użytku ale zdarza sie rownież jakiś ślub i wesele wsród znajomych także czasem jakiś grosz z tego wpada.
Pomóżcie pozdrawiam.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Re: Dylemat k5ii czy k3
Litwin napisał/a:
Witam

Coraz większymi krokami zbliża sie chwila zmiany korpusu na coś nowszego(przesiadka z kr).
Łapie mnie dylemat co zakupić ??? Nie ukrywam że chwilowo z kasą średnio ale z drugiej strony jak kupić to raz i trochę z tego korzystać a nie za rok się znów za puszką rozglądać.
Koledzy koleżanki powiedzcie czy zakupić k5 II czy k3?
K5ii wiadomo tylko używki koszt do 2.4k ale jak co dodatkowy grip za ok 200 zeta. K3 to koszt około 3.4k grip 800zeta aparat do codziennego użytku ale zdarza sie rownież jakiś ślub i wesele wsród znajomych także czasem jakiś grosz z tego wpada.
Pomóżcie pozdrawiam.


Chyba nie K5II a K5II s (choc jak kiedyś patrzałem to w Polsce nowa byłą droższa niż K3), jest bez filtra antyliasingowego, lepsze zdjęcia.
A co do K3 - podobno ciut więcej szumi niż K5IIs, ale matryca mocniejsza, raczej na plus, no i pewnie nowszy korpus zawsze coś daje, bardziej przyszłościowy itp
Mam K3, nie miałem styczności z K5IIs, pewnie zaraz ktoś bardziej obyty z nimi się wypowie
 

Litwin  Dołączył: 18 Maj 2011
K5IIs -raczej temat słabo osiągalny na chwilę obecną w PL.
K5II czy k3- różnica w matrycy- nie da się ukryć jest.
Chciałbym, aby ktoś się wypowiedział kto miał te dwie puchy w ręce i opowiedział.
Ważną kwestią jest AF- ciemniejsze kościoły itp celność AF ma znaczenie i w tym wypadku K3 na pewno jest dokładniejszy...tak bynajmniej wyczytałem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Litwin napisał/a:
Ważną kwestią jest AF- ciemniejsze kościoły itp celność AF ma znaczenie i w tym wypadku K3 na pewno jest dokładniejszy...tak bynajmniej wyczytałem.
Jest szybszy i lepszy w AF-C, niekoniecznie dokładniejszy w AF-S.
A bynajmniej, to nie to samo, co przynajmniej. :-P
 

Litwin  Dołączył: 18 Maj 2011
Wychodzi na to że k3 tylko grip jest strasznie drogi...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Litwin spokojnie można używać zamienników, np Newella (mam i polecam) ale jeśli priorytetem jest dla Ciebie oryginalny, to faktycznie.

K-3 mam i złego słowa powiedzieć o nim nie mogę. No, może to że szybko żre baterie
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Też szukałem K 5 II s ale w kraju nawet dobrych używek nie można dostać. Zdecydowałem się na K 3 II i nie żałuję. to naprawdę dobry, solidny aparat, który polecam. Kupiłem grip Newella i nie narzekam na niego.
 
Endriu 24  Dołączył: 14 Lip 2014
Jestem w prawie identycznej sytuacji jak autor tematu. Osobiście wstępnie zdecydowałem się na K-5IIs :-> problemem jest faktycznie dostępność w Polsce :/ Rozważam aktualnie kupno jakiegoś lekko używanego egzemplarza z zagranicy. Nawet po doliczeniu cła i vat'u wychodzi prawie 1k taniej niż nowe k-3 w Polsce. I tu mam do was pytanko. Czy ktoś z was sprowadzał już sprzęt foto z dalekich krajów ?
 

Litwin  Dołączył: 18 Maj 2011
faktycznie grip można kupić już od 280zeta- wydawało mi się, że sytuacja wygląda gorzej... No cóż dozbieram poszukam, mam nadzieję że kupię i się nie zawiodę
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Litwin napisał/a:
No cóż dozbieram poszukam, mam nadzieję że kupię i się nie zawiodę


Na pewno będziesz zadowolony :-B
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Pewnie w niedługim czasie będzie większy wysyp używanych K-5IIs i K-3 bo część użytkowników tych puszek ma apetyt na K-1.
 

Litwin  Dołączył: 18 Maj 2011
espresso może rozwiniesz swoją myśl z tym, że nie warto dokładać do k-3??> na jakiej podstawie to wnioskujesz? faktycznie 24 mp obrazem nie jest mi potrzebny zwłaszcza, że na wydruku 10x15 a nawet większym nie będzie widać różnicy pomiędzy 16mp a 24mp, plakatów drukować nie będę. Czy więc uważasz, że poza ilością mp puszki te niczym się nie różnią???
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
k-3 bo migawka ma żywotność 200.000 wyzwoleń
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Dla mnie zwycięzcą jest K5iis, z autopsji przyjemniej obrabia mi się pliki, więcej detali ale to zazwyczaj w kontrastowych scenach no i mniejsze pliki a miejsca na dysku coraz mniej.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Gdyby K5II (s) i K3 były jednocześnie do kupienia w sklepie i K5II(s) jako starszy model miał niższa cenę, to K5II(s). Ale K5II(s) nie ma nowych. Używane to zawsze jakaś loteria, tym bardziej że pewnie nie ma używanych gwarancją. K5II i K3 dają podobny obrazek. K5II(s) trochę mniej szumi K3 ma większą rozdzielczość.
Jeżeli chcesz nowy aparat to tylko K3 (K3II). Jeżeli chcesz koniecznie K5II(s) to używany - trudno dostać, trzyma cenę i jest jakaś niewiadoma
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Ostatnio dostać K-5IIs to nie lada wyzwanie, K-3 jest dostępne bez problemu, pewnie i taniej można wyrwać... A jeśli wykluczyć S-kę z tego dylematu to chyba K-3 jest tutaj lepszym wyborem niż K-5II
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Dobra, a mógłby ktoś rzucić przykład tej "lepszości" matrycy K5IIs nad K3? Jakieś zdjęcie typu "tu na k3 mi przepaliło, a na k5 by tego nie było". Chodzi mi o zobrazowanie większej dynamiki starszego modelu.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
No tak... właśnie sam się zastanawiam jak to jest, bo jako właściciel k5 i k3II nie mogę jakoś zdecydować się na sprzedaż "kapiątki" :mrgreen: Obraz z k3 jest ostrzejszy, b. fajnie "cropuje" się ptaszki, ale obrazek... hmmm... nie wiem...
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
espresso napisał/a:
matzll napisał/a:
Ostatnio dostać K-5IIs to nie lada wyzwanie
Okoliczność iż trudno kupić używkę świadczy o tym iż użytkownicy nie chcą się ich pozbywać

Dokładnie tak jest. Ale jest to również powód dla którego nie warto szukać K-5IIs używanego, szkoda nerwów i kasy, jego ceny dochodzą do absurdalnego pułapu*

A K-5II wydaje się już nie mieć tej przewagi nad K-3, więc po prostu ja bym celował w sprzęt nowszy.

*tak na marginesie - ja swojego K-5IIs wystawiłem na licytację, dostałem za niego dużo więcej niż zapłaciłem przy zakupie (sprowadzony z USA). To nie jest normalna sytuacja :-) Puszka świetna pod każdym względem, ale nie warta swojej obecnej ceny na rynku wtórnym.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
A to czasem nie jest tak że K5IIs jest mało na wtórnym rynku bo po prostu mało ich wyprodukowano?
To chyba była krótsza seria od wcześniejszych i późniejszych modeli.
Zakup używanej nawet bez gwarancji to raczej nie takie ryzyko bo jakoś nie spotkałem wpisów na forach że coś się w nich psuło. Że ceny absurdalne? Widuję na ebayu w normalnych, najwięcej z Japonii ale i z Europy się pojawiają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach