gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
SAMPLE Pentax D FA 150-450mm F4.5-5.6
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Noo, nie powiem. Ciekawie to wygląda. Fotki z łapki czy z trójnoga ? Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam RAWy z Tamrona 150-600 na Nikonie. Będę musiał je wywołać dla porównania.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Jednak DA 300 + TC DAx1.4 daje lepsze efekty a mamy 300mm i 420mm.
Miom zdaniem T 70-200/2.8 + DA 300/4 + TCx1.4 jest lepszą opcją
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
A jakieś dynamiczne kadry żeby można było porównać jak radzi sobie AF i stabilizacja?

Cytat
Miom zdaniem T 70-200/2.8 + DA 300/4 + TCx1.4 jest lepszą opcją

A moim zdaniem D7100+T/S 150-600.

Te kadry nie przekonały mnie do wydania 2x więcej niż za duet 150-600, bo ostrość jest na podobnym poziomie a bokeh nie powala (osobiście wolę z Tamrona).
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Dobrze,że są niezależni producenci obiektywów
Źle,ze olali ten system, policzyłem tak na szybko- Sony 77II+Sigma 17-50&2,8+T70-200&2,8+T150-600=13 tys. Pozostaje jeszcze szkiełko do portretu w zależności od ulubionej ogniskowej- tanio 50mm, drogo coś w okolicach 80mm i system gotowy z dużą górką dla większości zastosowań, nawet dla ludzi zarabiających na "kotletach"
Szkiełko z tematu jest drogie i mam wrażenie,że Tamron postawił je do konta. Mam Pentaxę od 6 lat i była to moja pierwsza cyfrowa lustrzanka. Gdybym wiedział,że Tamron i Sigma przestanie produkować swoje topowe szkła pod nasz bagnet to wybrałbym inaczej. A tak pozostaje patrzeć z zazdrością na kolegę posiadającego szkiełka jak wyżej. Pisałem już wcześniej ,że ok 9 tysi za szkło to drogo i nikt mnie nie przekona.że systemowe szkła muszą tyle kosztować. :evilsmile:
A za oknem pada snieg :shock: rano termometr wskazywał -4.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A ja wystąpię w obronie Pentaxa. A przynajmniej wskażę na fakt, że wcale taka zła alternatywa dla szkieł S/T 150-600 podpiętych do luster APSC C czy N toto nie jest. :-)
Kolega używa Tamrona 150-600 z 7DMkII i jakość zdjęć z jego zestawu na pewno nie jest lepsza aniżeli u mnie z zestawu K-3 II + DA*300/4 + TC 1,4x. Na pewno mogę więcej wykadrować, więc przewaga dłuższej ogniskowej topnieje. Mam przy tym o 1 kg mniej do dźwigania w terenie (zakładam, że nastawiam się na fotografowanie ptaków i ssaków i nie potrzebuję krótszych ogniskowych). Zestaw jest porządnie uszczelniony (kolega w Tamronie ma już trochę paprochów). Minimalna odległość ostrzenia to u mnie 1,4 m, co z TC 1,4x pozwala mi uzyskać całkiem przyzwoitą skalę odwzorowania, która sprawia, że mogę fotografować nawet większe owady. Kolega może o tym zapomnieć przy ogniskowaniu od 3m. To co jest lepsze w zestawie kolegi to AF, choć i AF-C w K-3 II daje radę przy fotografowaniu ptaków w locie. No i oczywiście możliwość użycia krótszych ogniskowych, kiedy np. jeleń zatrzyma się 15 m od fotografującego, a ten koniecznie będzie chciał uwiecznić całą jego sylwetkę. ;-)

A w temacie D FA 150-450 mogę powiedzieć, że zdjęcia mi się podobają. To na pewno bardzo dobre szkło, tylko cena trochę za wysoka. 6 tys. byłoby w sam raz. :-D
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Używam DA300 z TC głównie na gryzonie, płazy gady i owady .... na K3 to niezły zestaw do niepłoszenia celu, a dobrego zbliżenia. FF ni za bardzo mi potrzebny, jako że walcze o większą GO a FF mi w tym nie pomoże.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Marek napisał/a:
Kolega używa Tamrona 150-600 z 7DMkII i jakość zdjęć z jego zestawu na pewno nie jest lepsza aniżeli u mnie z zestawu K-3 II + DA*300/4 + TC 1,4x.

Jak podpina się do gównianej matrycy to nie ma co cudów oczekiwać. Do tego kolega ma filtr AA a Ty nie masz.
Marek napisał/a:
Zestaw jest porządnie uszczelniony (kolega w Tamronie ma już trochę paprochów)

Nie problem uszczelnić stałkę. Z porównania Tamrona i Sigmy Sport wybieram tego pierwszego, bo przez brak uszczelek dużo lżej ogniskuje się.
Marek napisał/a:
więc przewaga dłuższej ogniskowej topnieje.

Tu nie chodzi tylko o samą ogniskową ale o wypełnienie kadru przez dany obiekt, im więcej kadru zajmuje tym łatwiej ma AF.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
schwefel, espresso, schodzimy tak naprawdę do dyskusji nad lepszością stałki nad zoomem (bądź odwrotnie). Wszystko zależy od osobistych preferencji, stylu fotografowania itd. Mnie osobiście pasuje bardziej zestaw o mniejszych gabarytach i dlatego nie kupiłem np. Sigmy 50(150)-500, czy też nie przeskoczyłem na N lub C, by móc kupić S/T 150-600. No ale ja często sprzęt tacham w trudnym górskim terenie, mam ze sobą plecak z prowiantem na cały dzień, lornetkę itd. Dlatego kilogram różnicy w wadze sprzętu (pomimo że chłopa ze mnie kawał) jest dla mnie naprawdę odczuwalny. Ostatnio kupiłem sobie SMC-M 28/2.8 żeby mieć czym zdarzające się nierzadko ciekawe widoczki fotografować. Mieści się toto w kieszeni i nie muszę ze sobą dźwigać np. Sigmy 18-35/1.8. Przy okazji mogę się rozkoszować fotografowaniem za pomocą full manuala. :-D
W DA*300/4 brakuje mi tylko limitera odległości ostrzenia. Przez to nieraz zbyt długo łapię pojawiające się ptaki, kiedy wcześniej fotografowałem np. jakiegoś robala, gada albo płaza. Natomiast AF-C przy wykorzystaniu wszystkich punktów AF uważam za całkiem sprawny. Jak już "przykleję" się do jakiegoś ptaka w locie, to nie tracę go łatwo ze strefy ostrości i robiąc zdjęcia w serii uzyskuję dobre rezultaty. Poniżej mała próbka:

Zmienię może dobre zdanie na temat tego szkła wówczas, kiedy padnie mi SDM. :evilsmile:
Pozdrowienia! :-B
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso, ale wyższość lub niższość w wadze i gabarytach wciąż się utrzymuje. Dlatego na pewno nie wymienię FA 77/1.8 LTD na Sigmę 50-100/1.8 i będę się dalej męczył z jedną ogniskową. ;-) Z cięższych szkieł zostanie tylko 300/4 i 18-35/1.8 :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Zdaje sie iż obecnie zaciera się różnica pomiędzy stałkami a zoomami. Wystarczy popatrzeć na ostatnie nowości Sigmy 18-35 czy też 50-100. Tak więc temat wyższości nad niższością przestaje być aktualnym.


Jak się chodzi w plener z taczkami i nie robi zdjęć pod słońce, to tak.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
powalos napisał/a:
Noo, nie powiem. Ciekawie to wygląda. Fotki z łapki czy z trójnoga ? Pzdr.

Z ręki na szybko bo moment się trafił że siedziały spokojnie;)
pipeman napisał/a:
Jednak DA 300 + TC DAx1.4 daje lepsze efekty a mamy 300mm i 420mm.
Miom zdaniem T 70-200/2.8 + DA 300/4 + TCx1.4 jest lepszą opcją

Lepsze efekty, być może. Tu wrzuciłem porównanie DA300 z DFA150-450 i jak na moje oko wiele lepszości nie widzę. Dla kogoś kto potrzebuje jasnego szkła w przedziale 70-200 pewnie Tamron czy Sigma jest lepszą opcją. Ja szukałem jednego szkła które zajmie mniej miejsca niż 60-250+300.
schwefel napisał/a:
A jakieś dynamiczne kadry żeby można było porównać jak radzi sobie AF i stabilizacja?
.

Jak kiedyś coś spotkam to wrzucę, choć pewno nieprędko bo AF czy stabilazcja to u mnie się marnują;)
Marek napisał/a:
tylko cena trochę za wysoka. 6 tys. byłoby w sam raz. :-D

Za 9,5 tyś. pewno też bym nie kupił bo za tyle to juz kusi A*600/5,6;)
 

mikkim76  Dołączył: 12 Kwi 2009
espresso napisał/a:
Ja jednak poproszę o Sigmę/Tamrona 150-600. Nawet gdybyś miał dokupić do tego używany korpus FF (C,N) lub nówkę APSC (C,N) to wyjdzie taniej niż 150-450. Do tego bardzo prawdopodobne że będzie sprawniejszy AF-C.


Tak teź zrobiłem.. Po kilku miesiącach analiz z generatora wyszło że takie rozwiązanie to najlepszy stosunek jakości do ceny. Na razie fociłem D90 kolegi ale zakup 7100 bliski.
Jestem zadowolony a jednocześnie... zirytowany bo wchodzenie w drugi system to niepotrzebny wydatek.
Ale wchodząc w system Pentaxa naczytałem sie na forum żebym się zastanowił...
 
emwi  Dołączył: 02 Paź 2011
K-5IIs, 450mm f/5.6 ISO 800

LINK

K-5IIs, 450mm f/5.6 ISO 1000

LINK

K-5IIs 450mm f/5.6 ISO 1000

LINK

po kliku trochę większe, pod spodem linki do dużych plików (mam nadzieję, że da się otworzyć)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
emwi napisał/a:
po kliku trochę większe, pod spodem linki do dużych plików (mam nadzieję, że da się otworzyć)
Dało się, dzięki. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach