JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
Cześć,
Czy ktoś testował go z Sigma 17-50 2.8 lub 50-150 2.8?
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Sklep zadzwonił, że dostali aż 2 szt. Jedna jedzie już pod choinkę. :mrgreen:
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Znów w jednym sklepie pojawiły się dwie sztuki, na szczęście byłem drugi w kolejce :mrgreen:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Może ktoś z koleżanek i kolegów użył go z DA* 50-135?, zastanawiam się jak taki zestaw się sprawi. Ciągle nie mogę wybrać pomiędzy T 70-200&2,8 (ciężki ) a DA* 50-135&2,8 (mała i lekka ale trochę krótka) Konwerter mógłby być rozwiązaniem a ,że śmiga z DA 70&2,4 byłoby nieźle.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mam okazję pbawić się zestawem Sony 77II i Tamronem 70-200. Bardzo ładny obrazek wychodzi z tego zestawu, tylko waga powyżej 2 kg. Rozum mówi Tamron serce Pentax, od takie rozterki. Fakt opisy padłych SDM zniechecają. Wygląda na to ,że ta przypadłość jest tak pewna jak.. Jeszcze myślę, prawda jest taka,że nie miałem nigdy "przyjemności" z DA*, może gdybym pomacał to bym się szybciej zdecydował. Trzeba mi na jakieś piwo z klubowiczem umówić. Może ktoś jest z okolic Bolesławca, Zgorzelca,Lubania SL.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja też polecam Tamrona. No fakt, małe toto nie jest, ale obrazek to wynagradza :-) Na jakość tego, co generuje DA*50-135 narzekać też nie można, ale właśnie ten SDM... mój padł raz, ale są tu na forum weterani, których "długa gwiazdka" jest jak stara dobra Alfa Romeo - co chwilę w serwisie :mrgreen:
Ale jak Ci serce podpowiada "kup Pentaxa", co dlaczego nie? Kto powiedział, że miłość nie może być trudna i pełna zdrad? :evilsmile:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
idzi miałem T i bardzo polecam ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... ale temu gościowi za głazem udało się bliżej podejść :mrgreen:
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jedynka z ręki?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
schwefel, raczej statyw
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
4s/F5,6/420mm
Efekt widać.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Kilka przykładów z K-1+1.4X+150-450w trybie crop i na pełnej klatce http://www.pentaxians.de/...016-t19305.html gdyby nie wchodziła oryginalna strona to przez tłumacza https://translate.google....html&edit-text=
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Czyli tam gdzie warto by zapiąć TC żeby wyrównać kąt widzenia względem APS-C pozostaje czekać kilka lat na PENTAX-FA 1.4X REAR CONVERTER SDM.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zrobiłem lustrzanką Pentax K3II - porównanie konwertera HD Pentax-DA 1,4 AW z obiektywami Pentax DA 55-300 i z obiektywem Pentax DA 300 F4 / na ogniskowej 300mm /

http://odziwo.pl/picture.php?/17799/recent_pics
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
fotopentax napisał/a:
Zrobiłem lustrzanką Pentax K3II - porównanie


Z tego co widzę, mogę wywnioskować, że "crop" zdjęcia bez TC da taki sam efekt, jak zdjęcie z TC (ograniczam się tylko do DA 300).
Czy (nie)słusznie ? Ciekawi mnie to, bo tylko z nadzieją na lepszą dostępność długich ogniskowych trzymam jeszcze sprzęt z czerwonym napisem na pasku ...
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ale przy przeskalowaniu zdjęcia z samego DA 300 f 4 bez konwertera 1,4 - zmniejsza Ci się waga pliku czyli ilość informacji i zdjęcie wynikowe będzie miało mniejszą rozdzielczość. A tu samo porównanie.

http://odziwo.pl/picture.php?/17800/category/613
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mam małą prośbę czy ktoś z kolegów na forum może mi podesłać RAW-a zrobionego w zestawie DA*60-250+ Converter Pentax DA 1,4 ?Wiem jest sporo zdjęć do obejrzenia nawet w tym wątku. Ale chciałbym sam sobie takowe "obrobić" aby zobaczyć co i jak. Planuje zakup takiego zestawu z USA ale mam wciąż dylematy. Na sam konwerter jestem zdecydowany ale co do DA*60-250 to jeszcze mam rozterki. Pliczek można podesłać na : idzi.w@wp.pl lub na FB jestem zalogowany na obu grupach :Marek Wawrzynek
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
idzi, jeśli Ci się nie śpieszy, zrobię parę zdjęć i podeślę coś w następnym tygodniu, jak tylko odbiorę 60-250 z serwisu.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
kazio napisał/a:
idzi, jeśli Ci się nie śpieszy, zrobię parę zdjęć i podeślę coś w następnym tygodniu, jak tylko odbiorę 60-250 z serwisu.

Dzięki poczekam. Sam convwrter jest już zaplanowany. Chciałby przemyśleć zakup DA* 60-250. Z góry dziękuję za RAW-y. A co się stało z obiektywem? SDM ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach