M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Max. powiększenie z kaltki 6x4.5cm ?
Wiem że można robić ogromne powiększenia nawet z małego obrazka. Ale mi chodzi o powiększenie oglądane z małej odległości, z dużą ilością szczegółów, ostrością detali itp.
Ile to będzie cm. w przypadku klatki 6x4.5. Gzie jest ta granica ?
I czy taki CMS 20 II i ADOTECH III, to najlepsze rozwiązanie ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
M.W, widziałem 40x50 z HP5 w bardzo dobrej jakości, ale to nie jest format banerowy i pewnie nie o to pytasz.

Był kiedyś taki film Spur Orthopna - więcej tu: http://spur-photo.com/
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
M.W, widziałem 40x50 z HP5 w bardzo dobrej jakości, ale to nie jest format banerowy i pewnie nie o to pytasz.
Od 50x60 wzwyż. Tak się zastanawiam przeglądając " Galeria zdjęć średniego formatu - Pentax 67" - Po co osobom aparat z formatem 6x4.5cm/ 6x7cm ? Bo jeśli chodzi o tą charakterystyczną głębię, to podobny efekt uzyskają na małym obrazku z jaśniejszym obiektywem. Naprawę nikt tu na forum np. z aparatu Pentax 645 nie robił powiększeń 50x60 i większych. Ani z powiększalnika, czy skanera bębnowego ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja wykorzystuję do mniejszych powiększeń, bo fajnie się pracuje na takim formacje klatki. Znam kilka osób slajdujących architekturę, ale poważne zlecenia to na wielkim robili. Jestem za młody, wiec nie załapałem się na obserwowanie możliwości w czasach świetności. Pamiętam tylko jak się śliniłem w 97 po prezentacji 645n...
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Cześć. za z 6/4,5 ale z zenzy robiłem wielokrotnie powiększenia około 600/1000 w mm :) - jakość wg mnie znakomita. powiększenia robiłem na tetenalu Vario - format 60,5 jak się okazało miesiąc temu już nie jest produkowany więc niestety ale teraz robię na mniejszych formatach. zdjęcia mam głównie na Across 100 i HP5 - jak dla mnie git :)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
tetenalu Vario - format 60,5
A dokładniej ? Największy format cięty to 50x60cm, potem to już tylko rolki.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Dokładniej to plastik mat z rolki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach