Albino Dołączył: 07 Wrz 2006
Pentax MZ-6 ? prosze o pomoc
witam serdecznie

Chciałbym sie dowiedziec jak najwiecej o tym sprzecie, czy polecacie go ?
wady/zalety ?
chciałbym go stosowac głownie do kategorii makro oraz tele (fotografuje przyrode)

jak wygląda kwestia zgrania zdjec z kliszy na CD w punktcie fotograficznym gdzie wywołuja filmy itd.
ile mnie wyniesie koszt zgrania zdjec z kliszy na CD o rozdzielczosci okolo 1600x1200pix

Prosze o wyrozumiałosc iż jestem początkującym.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Albino napisał/a:
Chciałbym się dowiedziec jak najwiecej o tym sprzecie, czy polecacie go ?

Jak dla mnie, to bardzo fajna puszka - chyba najbardziej by mi podeszla z serii MZ :P

Albino napisał/a:
chciałbym go stosowac głownie do kategorii makro oraz tele (fotografuje przyrode)

a to chyba zalezy od szkiel. Jedyne co, to moze niech sie ktos wypowie o jakosci silnika af w tym modelu?

Albino napisał/a:
jak wygląda kwestia zgrania zdjec z kliszy na CD w punktcie fotograficznym gdzie wywołuja filmy itd.

masakra - lepiej od razu sobie odpusc. Duzo lepsze efekty osiagniesz doslownie byle czym, ktorego nazwa nie konczy sie na "-ustek" ;-) A tak naprawde, mozesz zainteresowac sie ktoryms z Epsonow - w zasadzie od najtanszych nowych modeli cos tam mozna zrobic.

Albino napisał/a:
ile mnie wyniesie koszt zgrania zdjec z kliszy na CD o rozdzielczosci okolo 1600x1200pix

pytasz o koszt w zlotowkach? 10-20pln?
ale zapewniam Cie, ze za utrate zdrowia nikt Ci nie odda :-/
 
Albino Dołączył: 07 Wrz 2006
" masakra - lepiej od razu sobie odpusc. Duzo lepsze efekty osiagniesz doslownie byle czym, ktorego nazwa nie konczy się na "-ustek" A tak naprawde, mozesz zainteresowac się ktoryms z Epsonow - w zasadzie od najtanszych nowych modeli cos tam mozna zrobic. "

Czy mozesz to lepiej wyjasnic, nie wiem co to sa epsony :?


" pytasz o koszt w zlotowkach? 10-20pln?
ale zapewniam Cie, ze za utrate zdrowia nikt Ci nie odda "

czyli bardzo słaba jakosc czy co ?
ja nie chce robic zdjec i zeby byly na papierze :P muszą byc na kompie w wiekszym formacie mniej wiecej takim jaki podałem. Narazie mnie nie stac na lustrzanke cyfrową :(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Albino napisał/a:
Czy mozesz to lepiej wyjasnic, nie wiem co to sa epsony :?

EPSON - taka firma. Google Twoim przyjacielem.

Albino napisał/a:
czyli bardzo słaba jakosc czy co ?

bardzo slaba, ale...

Cytat
ja nie chce robic zdjec i zeby byly na papierze :P muszą byc na kompie w wiekszym formacie mniej wiecej takim jaki podałem.

... ale ten format co podales, to sa jakies miniaturki (pliki 6Mpx maja rozmiar 3000x2000 pikseli). W zwiazku z tym, ze chcesz miec na kompie miniaturki, moze jednak skanowanie w labie bedzie lepszym rozwiazaniem niz uzeranie sie ze skanerem :roll:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Moje małe uwagi:
- jesli nie wiesz co to "epsony"
- jeśli nie masz/nie znasz dobrego miejsca gdzie zeskanują ci kliszę
- jeśli chcesz się bawić w macro
(pewnie jeszcze kilka innych "jesli"...)

- to poczekaj Waść, dozbieraj kaske i kup cyfrę. Inaczej znienawidzisz fotografię, a może i przy okazji Pentax'a.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
to poczekaj Waść, dozbieraj kaske i kup cyfrę. Inaczej znienawidzisz fotografię, a może i przy okazji Pentax'a

o, to jest dobry pomysl. Moze na poczatek jakas maUpe albo hybryde?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Do makro, to używany Coolpix 995 albo podobny.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Do fotografii ogolnej, we wszystkich warunkach - Fuji F30. Matrycę ma praktycznie tak samo dobrą jak lustrzanki cyfrowe... : http://www.dpreview.com/r...mf30/page14.asp
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem ostatnio w rękach to Fuji (poleciłem znajomemu, a on wziął i kupił...). Zdjęcia z "real world" wyglądają może trochę gorzej, niż te ze studia dpreview - ale i tak jestem pod wrażeniem. ISO 800 jest dość agresywnie odszumiane, ale na tyle inteligentnie, że małe odbitki, czy pomniejszone foty do sieci można robić bez problemu. ISO 100 i 200 - rewelacja - praktycznie jak z lustra. A toto ma przecież matrycę wielkości paznokcia... ja w swoim Kanonie A75 już ISO 100 boję się włączać...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tez mialem w reku... od samego trzymania trzesawka mnie wziela i musialem szybko siegnac po MXa w torbie, który ma TYLKO TRZY nastawy, a nie kwadrylion opcji w menu i zatrzesienie przyciskow ;-)

(wiem, wiem, to ja się do tych małpek nie nadaję, nie one do mnie ;-P )

...

(co to Pampers, Jarek?)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
tez mialem w reku... od samego trzymania trzesawka mnie wziela i musialem szybko siegnac po MXa w torbie, który ma TYLKO TRZY nastawy, a nie kwadrylion opcji w menu i zatrzesienie przyciskow ;-)

Mój pan docent od algebry na studiach powiedziałby o Tobie: Pan to jest jakiś drzewniany...
alkos napisał/a:

(co to Pampers, Jarek?)

:-) , no, za 5 dni mają pokazać nowego MX-a, tfu... K10D, co poniektórzy się wzajemnie nakręcają, co to on nie będzie miał, i co potrafił, i ten papmers to po to, żeby spodni z wrażenia nie pobrudzić. Wiem, że to głupie - ale ja ostatnio coraz częściej odnajduję w sobie małego dzieciaka ... choć w sumie, to coś w tym jest - do kobiecych piersi zawsze mnie ciągnęło.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
MZ-6 - fajna puszka, ma w zasadzie wszysto, ale przed uzyciem trzeba zapoznac sie z instrukcja :) Pamietaj, ze poza puszka potrzebujesz tez obiektywu.
A skanowanie w labie - sam to stosuje i polecam, traktuje to jako gratis do wywolania, bo razem z wywolaniem kosztuje 5zl. U mnie skanuja w rozdzielczosci 1800x1200, po zmniejszeniu zdjecia do 900x600 jest calkiem niezle, sporo zalezy jednak od widzimisie skanujacego, maja tez problemy z bardziej czulymi filmami. Zerknij na moja strone: http://www.sebiusz.ddl2.pl/ wiekszosc zdjec tam jest wlasnie z takich skanow.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Pentax MZ 6 należy do grupy zaawansowanych ale czysto amatorskich lustrzanek w testach dawał najbardziej trafne ekspozycje prześcigając w tym konkurencyjnego Nikona F65.Aby pracować nim szybko i bez przeszkód należy zapoznać się z instrukcją i popraktykować trochę ,aby wyrobić sobie nawyki.Obiektyw który sprzedawano z owym korpusem 28-90 nie był najwyższych lotów, nie był tak dobry jak kit nikona 28-80.Natomiast zastąpiony Pentaxowskim 28-70/4 stawał się świetnym narzędziem.Nie był tak trwały jak konstrukcje profi ale do domowego strzelania nadawał się wyśmienicie.Byłem niedawno w ciężkim szoku gdy spróbowałem 28-80/3,5-4,5 do starego SFXa obiektyw pozytywnie mnie zaskoczył.Może kupiony do tego korpusu byłby rozwiązaniem.Dodam że świetnie sprawuje się z cyfrą nie przepala wprost idealnie wewnętrzna elektronika współpracuje z 500FTZ.Co do skanów to skanery płaskie można sobie darować jak by się one nie nazywały.Naprawdę lepiej dać negatyw do uczciwego punktu a tam zeskanują.Jęsli natomiast ktoś posiada skaner wyłącznie do filmów to jak najbardziej.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jest stary, ale dokladny polski test kilku lustrzanek, w tym MZ-6. Wszystko mozna sobie poczytac ponizej:
http://www.foto.com.pl/stare/teksty/test7.html
http://www.foto.com.pl/stare/teksty/test7_3.html
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak w ogóle to te "-usteki" ii EPSONy, o których wspomniał l_uka, to chodzi o skaner - bo z wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, że chodzi o skaner, bo jakbym nie wiedział o co chodzi ii przeczytał, cytuje: "Duzo lepsze efekty osiagniesz doslownie byle czym, ktorego nazwa nie konczy się na "-ustek" to tez bym zgłupiał :-P ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach