Claude  Dołączył: 16 Sie 2007
Velbon Sherpa
Wiem, troche bylo juz postow o statywach - przeczytalem :-) .Zdecydowalem sie na Velbon Sherpa i tutaj zaczyna sie problem. Jest kilka podobnych modeli(SHERPA 750R,SHERPA 600R, SHERPA 450R i SHERPA 250R)i nie moge wylapac czym one sie tak naprawde roznia, sa drobne roznice w wysokosci max/min, w rozmiarach po zlozeniu, wszystkie maja te same glowice i jedyna roznica to szybka zlaczka , sa QB-157,158,159 i 160. Ktory wybrac ?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wydaje mi się, że 600. Jako jedyny statyw z wymienionych nie ma korbki do regulacji wysunięcia kolumny, a śrubę - może to się przydać do robienia panoram (przy korbce nie masz możliwości obrotu kolumny). Dzięki temu można bardzo szybko odwrotnie zamocować kolumnę.
Ponadto tylko 600 i 750 z wymienionych mają możliwość rozkładania nóg pod różnymi kątami.
Tak na marginesie - sam używam 600 :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

Claude  Dołączył: 16 Sie 2007
A te rozne "szybkie zlaczki" ? Nigdzie nie moge znalezc info czym one sie roznia ? Czy ma to jakies znaczenie ?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
 

Claude  Dołączył: 16 Sie 2007
Ten watek juz jakis czas temu przeczytalem ;-) , tam jednak glownie dyskusja toczy sie o ewentualnej wyzszosci modelu 600r nad Slikiem lub innymi. Wlasnie wrocilem z MM i "pomacalem" wszystkie te Velbon Sherp-y i ..... dalej nie wiem ktory wybrac, roznice sa minimalne (juz wiem ze 600r nie ma korbki)
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Jeśli mogę Ci doradzić to kup 600. Masz możliwość rozłożenia nóg pod różnymi katami dzięki czemu mozesz nisko opuścić statyw oraz możesz obrócić kolumnę. Przydatne jest to na przykład przy makro fotografi. :-B
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Claude, IMHO kup najtańszy.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Claude napisał/a:
dalej nie wiem ktory wybrac, roznice sa minimalne

Weź ten który Ci najlepiej leży w dłoni :oops: cokolwiek by to znaczyło :-P
P.S. Bierz sześćsetkę to całkiem niezły trójnóg.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
to moze i ja sie podepne ;P niedrogi (i niestolowy :P), firmowy, metalowy (mam statyw z korba i ta sruba plastikowa... drugiego dnia przekrecilem i teraz sie meczyc musze z gumkami :P) statyw do makro? benbo ciekawe sa, tylko na allegro nie widac a jak byl raz to 400 zl :P
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
600R jest statywem bardzo praktycznym. Regulacja konta rozstawu - można np ustawić statyw w trudnym miejscu. Dwie nogi na ziemi a trzecia nierozłożona (krótka) oparta o ścianę, parapet itd.
P.S. Mam 600R.
 

Claude  Dołączył: 16 Sie 2007
No to Velbon Sherpa 600r , zamowiony :-D
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
ja dopiero w tym tygodniu chce swoj bol glowy rozwiazac - mianowiscie w zasadzie na placu boju zostaly mi 2/3 modele :
- Velbon Sherpa 600R
- Slik PRO 400/500 DX

oczywiscie zalezy mi na max stabilnosci, oba oscyluja w granicy 2-2.5kg
po rozlozeniu nog w 600R mamy 29cm, w sliku 47cm, opcja wlozenia kolumny odwrotnie zdaje sie w obu modelach czy nawet w powyzszych 3 jest dostepna, w 400DX na pewno, w 500DX chyba
max wysokosc tez na korzysc 600'tki, hmm
glowica w Sherpach ponoc srednia jest

coz, wizualnie mocniejszy wydaje mi sie SLIK, pewnie przez to obudowanie pianka nog

juz bylem zdecydowany na Sherpa 600R.....100zl drozszy ten Slik....sporo
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
SHERPA 5370D - jest sens to kupić?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeśli spełnia Twoje oczekiwania, czemu nie.
Jakoś mi się głowica nie podoba, ale to tylko obserwacja ze zdjęć.
Co do reszty się nie wypowiem bo nie macałem.

Ponoć statyw kupuje się trzy razy, pierwszy żeby mieć, 2 bo jest lepszy, a trzeci już powinien sprostać naszym wymaganiom ;-) .
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
dybon napisał/a:
.Ponoć statyw kupuje się trzy razy, pierwszy żeby mieć, 2 bo jest lepszy, a trzeci już powinien sprostać naszym wymaganiom ;-) .

Świetne! Ja jestem teraz przy drugim ;-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Już mam chyba piąty w ostatnim dziesięcioleciu tym razem statyw ok ale głowica...
Aż mi wstyd :-(
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Ja też jestem przy drugim statywie ;-) ale na razie jestem zadowolony. I mam Velbona z taką głowicą jaka jest przy statywie, o który pyta arekzg.
Pracuje bardzo ładnie, ale nie jest to głowica kulowa więc statyw wymaga trochę większej uwagi przy rozkładaniu, co by utrzymać poziom. A czy warto kupić to zależy w głównej mierze za ile. Swojego udało mi się kupić w sklepie na o...! za jakieś 2,5 stówy (i to chyba wyższy niż 1,7m, teraz nie zweryfikuje).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach